Granica ciągu: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (jak zwykle ;>)
M (czyszczenie)
Linia 1: Linia 1:
[[grafika:ciagnik.jpg|right|thumb|260px|''Życie jest jednak ciężkie...'']]
[[grafika:ciagnik.jpg|right|thumb|200px|Życie jest jednak ciężkie...]]
'''Granicą ciągu''' nazywamy punkt, w którym już nie możemy dalej ciągnąć. Z pojęciem tym wiąże się termin dążenia do granicy, inaczej nazywany zbieżnością ciągu.
'''Granicą ciągu''' nazywamy [[punkt]], w którym już nie możemy dalej ciągnąć. Z pojęciem tym wiąże się termin dążenia do granicy, inaczej nazywany zbieżnością ciągu. Jeśli o czymś mówi się, że ''długo nie pociągnie'', oznacza to, że zbliża się do [[granica|granicy]] i dalej ciągnąć nie będzie w stanie.
Jeśli o czymś mówi się, że 'długo nie pociągnie', oznacza to, że zbliża się do [[granica|granicy]] i dalej ciągnąć nie będzie w stanie.
Granica ciągu jest często mylnie rozumiana jest to pojecie czysto abstrakcyjne i wyraża się dla nieskończonych "n" przy /q/<1 dążących do pewnej liczby określonej w tablicy współrzędnych. Dla tych "n" nie będących przy tym wartościami nieskończonych sum wyrazów "n" postaci x do n-tej większe bądź równe wartości bezwzględnej z q przez 2 minus n kwadrat

===Obliczanie===

Ogranicza się do wyliczenia wartości punktu OB danego ciągu przy założeniach, że [[punkt]] OB-ciągu nie jest większy od tzw. wytrzymałości ciągowej obiektu ciąganego.

4*z/$
OB= ---------
(!!!)-2*T .+++122334

gdzie: $ - stawka za godzinę w USD,
z - współczynnik ciągnięcia, (!!!) - wytrzymałość ciągowa,
T - temperatura za oknem mierzona w nocy z 29 na 30 marca przyszłego roku 5 i pół minuty po godzinie 3.
===Ważne===

Z powodu kłopotliwego ustalania wartości T, pomiary takie wykonuje się niezwykle rzadko co skutkuje częstokroć przeciągnięciem. Występuje też pojęcie niedociągnięcia.
W [[cel]]u ułatwienia pomiarów pewnej grudniowej nocy nieznany amator radzieckiej motoryzacji stworzył [[ciągnik]], który spowodował rewolucję w matematyce zwłaszcza w [[ZSRR]] i był faktyczną przyczyną wybuchu rewolucji [[październik]]owej.

{{bu}}


{{stubmat}}
[[kategoria:Matematyka]]
[[kategoria:Matematyka]]

Wersja z 20:28, 25 lis 2006

Życie jest jednak ciężkie...

Granicą ciągu nazywamy punkt, w którym już nie możemy dalej ciągnąć. Z pojęciem tym wiąże się termin dążenia do granicy, inaczej nazywany zbieżnością ciągu. Jeśli o czymś mówi się, że długo nie pociągnie, oznacza to, że zbliża się do granicy i dalej ciągnąć nie będzie w stanie.

Szablon:Stubmat