Nieprawda: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(usunięcie przykładów, suche i niepotrzebne)
 
(Nie pokazano 23 wersji utworzonych przez 18 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Nieprawda''' – inaczej kłamstwo (ew. Gówno Prawda), choć niekoniecznie musi nim być. Często zarzucana przez [[nauczyciel]]i, rodziców lub kogokolwiek. Mianem nieprawdy określa się wypowiedź, która nie jest dopasowana do oczekiwań osób, które nazywają tak naszą wypowiedź, zjawisko itd., lub po prostu chcą uniknąć jakichś konsekwencji. W tych czasach każdy się nieprawdą posługuje.
'''Nieprawda''' – najlepsza riposta pod słońcem, przeciwieństwo prawdy, inaczej kłamstwo (ew. gówno prawda), choć niekoniecznie musi nim być. Zazwyczaj mówi się o niej: półprawda lub niecała prawda. Często zarzucana przez [[nauczyciel]]i, [[rodzic]]ów, [[Oni|Onych]] lub kogokolwiek. Nieprawdą określa się wypowiedź, która nie jest dopasowana do oczekiwań odbiorców lub po prostu ktoś chce uniknąć jakichś konsekwencji. W dzisiejszych czasach nieprawda jest powszechnie wykorzystywana. W programie [[Rozmowy w toku]], był odcinek, w którym [[Ewa Drzyzga|Ewka]] i pewien mężczyzna przekonywali jakąś kobietę, że ciasto smakuje jak mydło. To także jest nieprawda.

==Przykłady==
Typowy przykład uniknięcia konsekwencji:<br>
''– Jasiu, kto zjadł te ciastka co leżały na stole?!''<br>
''– Mamo, to nieprawda, to piesek!''<br>
''– Ja mu pokażę!!!''

Rzeczywista konsekwencja takiej wypowiedzi Jasia:<br>
''– Nie kłam, synku!''

Typowe niedopasowanie odpowiedzi do oczekiwania (w tym wypadku nauczyciela): <br>
''– Ile jest 2 razy 2 ?''<br>
''– 5!''<br>
''– Ależ to nieprawda!''<br>
==nieprawda==
Często stosujemy, by oznajmic, że się z kimś nie zgadzamy np.(mówimy, że dana osoba nie ma racji)
W ten sposób mamy w dupie jego znanie i uważamy, że i tak mamy racje.tak jak w reklamie heyah każdy
ma swoją wersję.No to sruuuu.
Można zobaczyć program ''Rozmowy w toku'' leci on o 15.55 na ''TVN'', tam okazują dużo nieprawdy. Był pewien odcinek w którym Ewa i jakiś facio próbowali wmówić babce że ciasto smakuje jak mydło. To własnie przykład nieprawdy. Czasem kiedy powiem "boli mnie głowa" tata wypowiada mądre słowa jak ;
"bo ci dupa rośnie" - to także jest nieprawda, ponieważ dupa mi wcale nie rośnie.

''Wyjebana prawda to nieprawda. Jestem dzieckiem grzechu. To nieprawda, ale dobrze brzmi''<br> - pewien cieć który już nie żyje


==Zobacz też==
==Zobacz też==

Aktualna wersja na dzień 18:45, 4 sie 2021

Nieprawda – najlepsza riposta pod słońcem, przeciwieństwo prawdy, inaczej kłamstwo (ew. gówno prawda), choć niekoniecznie musi nim być. Zazwyczaj mówi się o niej: półprawda lub niecała prawda. Często zarzucana przez nauczycieli, rodziców, Onych lub kogokolwiek. Nieprawdą określa się wypowiedź, która nie jest dopasowana do oczekiwań odbiorców lub po prostu ktoś chce uniknąć jakichś konsekwencji. W dzisiejszych czasach nieprawda jest powszechnie wykorzystywana. W programie Rozmowy w toku, był odcinek, w którym Ewka i pewien mężczyzna przekonywali jakąś kobietę, że ciasto smakuje jak mydło. To także jest nieprawda.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]