HTML: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Znaczniki: mobilna mobilna www zrewertowane
Znaczniki: mobilna mobilna www zrewertowane
Linia 7: Linia 7:
'''</head>'''<br>
'''</head>'''<br>
'''<body>'''<br>
'''<body>'''<br>
'''<b>HTML</b>''' (ang. '''''H'''orrible '''T'''orturing '''M'''odern '''L'''anguage'') – jeden z wielu języków komputerowych, służący do<s><<s>budowy stron internetowych</s><nowiki></s> torturowania uczniów na [[Informatyka (przedmiot szkolny)|informatyce]].
'''<b>HTML</b>''' (ang. '''''H'''orrible '''T'''orturing '''M'''odern '''L'''anguage'') – jeden z wielu języków komputerowych, służący do<s><s>budowy stron internetowych</s></s> torturowania uczniów na [[Informatyka (przedmiot szkolny)|informatyce]].


==<h2>Proces tworzenia strony</h2>==
==<h2>Proces tworzenia strony</h2>==

Wersja z 14:46, 6 maj 2022

<!DOCTYPE html><html>
<head>


Ten artykuł jest częścią cyklu naukowego języki komputerowe.

Języki programowania:


Inne języki komputerowe:


edytuj ten szablon

<meta mfetamina="X-UA-Compatible" />
</head>
<body>
HTML (ang. Horrible Torturing Modern Language) – jeden z wielu języków komputerowych, służący dobudowy stron internetowych torturowania uczniów na informatyce.

Proces tworzenia strony

Strony w HTML można tworzyć na dwa sposoby:

    • <b>WYSIWYG</b> (ang. What You See Is What You Get) – korzystając z narzędzia graficznego, które w przyjazny dla użytkownika sposób sieje zamęt w układzie strony. Efektem działania takiego programu jest dokładnie to, co użytkownik widział w edytorze, czyli burdel.
    • WYSIWTF (ang. What You See Is What The Fuck) – korzystając z edytora tekstowego, który pozwala użytkownikowi robić dokładnie to, na co ma ochotę. Efektem jest kompletna odwrotność tego, na co miał ochotę użytkownik, czyli burdel.

Zobacz też

Kula ziemska.gif Instrukcję wstawiania takich <nowiki>ODJECHANYCH grafik znajdziesz w naszym kursie dla zaawansowanych!

</body>
</html>


Crystal Clear app klaptop.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.