Opera: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
(redakcja)
Linia 1: Linia 1:
{{sur|'''Opery'''|[[Opera (program)]]}}
{{sur|'''Opery'''|[[Opera (program)]]}}
'''Opera''' – miejsce, do którego jeśli wejdziesz o godz. 19.00 i po [[godzina|godzinie]] popatrzysz na [[zegarek]], to będzie godzina 19:20. Miejsce, gdzie wysyłają cię znajomi, byś się odchamił. Od opery lepiej trzymać się z daleka chyba, że [[dyrygent]] wisi nam [[pieniądze|szmal]].
{{redakcja}}
==Po co iść do opery==
'''Opera''' – miejsce, do którego jeśli wejdziesz o godz. 19.00 i po [[godzina|godzinie]] popatrzysz na [[zegarek]], to będzie godz. 19.20. Miejsce, gdzie wysyłają cię znajomi, byś się odchamił. Lepiej trzymać się z dala od opery, chyba że [[dyrygent]] wisi nam [[pieniądze|szmal]].
W operze najczęściej słucha się oper. Opera słuchana to taka bardzo długa piosenka, w której na początku on śpiewa, że chce, potem ona śpiewa, że chce, potem razem śpiewają, że chcą, a potem śpiewają razem z chórem, że chcą. Wszyscy wykonawcy są zatem szczęśliwi chyba, że opera jest tragiczna, to wtedy już tacy szczęśliwi nie , ale i tak na koniec dostają oklaski i brawa za wyjątkiem tych awangardowych śpiewaków, którzy dostają pomidorami i jabłkami po głowie. Takie rzutkie zachowanie publiczności jest o tyle niewłaściwe, że i tak nikt śpiewaków nie słucha, bo ich nie rozumie. Publiczność w międzyczasie je kanapki z kiełbasą lub kaszanką, śpi, robi manicure, względnie myśli co napisać w raporcie, który trzeba przygotować na pojutrze dla szefa. Programu, czyli streszczenia treści opery i tak nie da się czytać, bo jest ciemno, a zresztą jak tu się skupic przy takiej głośnej muzyce?
W operze najczęściej słucha się wycia, w którym na początku on śpiewa, że chce, potem ona śpiewa, że chce, potem razem śpiewają, że chcą, a potem śpiewają razem z chórem, że chcą. Wszystkiemu towarzyszy orkiestra. Wykonawcy są zatem szczęśliwi chyba, że opera jest tragiczna, wtedy nie już tak radośni, chociaż i tak na koniec dostają oklaski. Wyjątek stanowią awangardowi śpiewacy, którzy zamiast owacji dostają pomidorami i jabłkami po głowach. Takie rzutkie zachowanie publiczności jest o tyle niewłaściwe, że i tak nikt śpiewaków nie słucha, bo ich nie rozumie.
Publiczność w międzyczasie je kanapki z kiełbasą lub kaszanką, śpi, robi manicure, względnie myśli co napisać w raporcie, który trzeba przygotować dla szefa. Programu, czyli streszczenia treści opery i tak nie da się czytać, ponieważ jest ciemno, a zresztą jak tu się skupić przy takiej głośnej muzyce?
==Ciekawostki==
[[Społeczeństwo]] polskie dzieli się na zwolenników opery i [[operetka|operetki]].
[[Społeczeństwo]] polskie dzieli się na zwolenników opery i [[operetka|operetki]].


{{stubbud}}
{{stubbud}}
[[Kategoria:Obiekty budowlane]]
[[pt:Ópera]]
[[pt:Ópera]]
[[Kategoria:Obiekty budowlane]]

Wersja z 22:54, 26 mar 2010

Opera – miejsce, do którego jeśli wejdziesz o godz. 19.00 i po godzinie popatrzysz na zegarek, to będzie godzina 19:20. Miejsce, gdzie wysyłają cię znajomi, byś się odchamił. Od opery lepiej trzymać się z daleka chyba, że dyrygent wisi nam szmal.

Po co iść do opery

W operze najczęściej słucha się wycia, w którym na początku on śpiewa, że chce, potem ona śpiewa, że chce, potem razem śpiewają, że chcą, a potem śpiewają razem z chórem, że chcą. Wszystkiemu towarzyszy orkiestra. Wykonawcy są zatem szczęśliwi chyba, że opera jest tragiczna, wtedy nie są już tak radośni, chociaż i tak na koniec dostają oklaski. Wyjątek stanowią awangardowi śpiewacy, którzy zamiast owacji dostają pomidorami i jabłkami po głowach. Takie rzutkie zachowanie publiczności jest o tyle niewłaściwe, że i tak nikt śpiewaków nie słucha, bo ich nie rozumie. Publiczność w międzyczasie je kanapki z kiełbasą lub kaszanką, śpi, robi manicure, względnie myśli co napisać w raporcie, który trzeba przygotować dla szefa. Programu, czyli streszczenia treści opery i tak nie da się czytać, ponieważ jest ciemno, a zresztą jak tu się skupić przy takiej głośnej muzyce?

Ciekawostki

Społeczeństwo polskie dzieli się na zwolenników opery i operetki.

Szablon:Stubbud