Mars

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 01:58, 5 gru 2012 autorstwa Artur21 (dyskusja • edycje) (Przywrócono poprzednią wersję, jej autor to Parzydełko. Autor wycofanej wersji to 178.181.0.125.)
Mars
Kliknij obrazek, aby go powiększyć

Zdjęcie Marsa od przodu

Charakterystyka orbity
Rok 686 dni
Doba 24,6229 dni
Towarzysze Deimos i Fobos
Inne
Wielkość Raczej mała.
Temperatura Od -140 do 20°C. Bywa gorzej.
Cechy szczególne Kiedyś myślano, że ma pasożyty podobnie jak Ziemia.
Plik:Porownanie.png
Porównanie Marsa z naszym Kartoflem

Mars – czwarta planeta Układu Słonecznego o barwie czerwonej. Zdaniem amerykańskich naukowców, na tej planecie mieszkają różowe zielone ludziki.

Zielone ludziki

Dawniej wielu ludzi uważało, że na Marsie istniejąe rzycie życie. Wywnioskowali to na podstawie kanałów widocznych na powierzchni. Znawcy stwierdzili, że służą one do nawadniania pustynnej planety. Była to wielka sensacja, ale jednocześnie pojawił się wielki strach. Gazety przedstawiały Marsjan jako małych zielonych ludzików z bardzo silną bronią i bardzo dobrą technologią, przy pomocy której chcą najechać Ziemię i zniszczyć ją i jej mieszkańców[1]. Nikt jednak nie potwierdził istnienia Marsjan. Ostatecznie, po wielu latach NASA stwierdziła, że żadnego życia na Marsie nie ma[2].

Księżyce

Mars ma dwa księżyce. Większy zwie się Phobos, a mniejszy – Deimos. Kształtem przypominają one kartofle. Bardzo duże kartofle. Jeden ma średnicę 25 km, a drugi 13 km. Zdaniem amerykańskich naukowców astronomów, Phobos w roku 20122012[3] walnie z prędkością 100000 km na godzinę o Marsa, a Deimos rok później, z tą samą prędkością, odleci gdzie muchy nie srają daleko.

Ciekawostki

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
  • Mars czytany od tyłu daje „sram”.
  • Każdy, kto grał w Dooma tam był.
  • Mars miał być skolonizowany przez Rosjan i obsiany kukurydzą.
  • Na Marsie są produkowane Batoniki „Mars”.

Przypisy

  1. A może chcieli tylko nasze dobre, ziemskie tanie wino?
  2. Ale dalej wysyła na Marsa satelity poszukujące Obcych.
  3. Ciekawe, czemu akurat wtedy?



Szablon:Planety