Gazeta Wyborcza

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 20:12, 21 lut 2022 autorstwa AbbabaaB (dyskusja • edycje) (w razie potrzeby usunąć najmniej śmieszne fragmenty; https://forum.gazeta.pl/forum/w,22,47437183,47437183,Czy_fit_to_mit_.html (gdyby nie było wiadomo, o co chodzi w cytacie, bo od publikacji artykułu minęło już trochę czasu))

Boli mnie, gdy wyrzucam dodatki z gazety, widząc oczami myśli padające lasy. „Dom” wyrzucam – dąb pada. „Turystykę” – lipa. „Komunikaty” – świerki jak zimowe kwiaty. „Auto-moto” – jak maszty upadają sosny. „Supermarket” – to modrzew, klon – „Nieruchomości”. „Mój Komputer” – i buk się korzeniem nakrywa. A z każdym precz dodatkiem ich żywicą krwawię.

Adaś Miauczyński użala się na różne dodatki z Gazety Wyborczej

Jarosław Kaczyński jest jaszczurem z kosmosu!

Typowy felieton na łamach Wyborczej

I broń Boże skręcać w Czerską do naszej redakcji!

Gazeta Wyborcza odmawiająca wizyty królowej Elżbiety II, 1996

Chodzi o potwierdzenie procentu masła w maśle w zależności od podziemnego promieniowania na tym terenie. Bo na przykład w jednym sklepie na półkach po rocznym leżeniu masło ma 73% masła w maśle, a w drugim sklepie ma 82% masła w maśle, a margaryna to ma w ogóle 40% masła w maśle.

autorka artykułu bada zawartość masła w maśle

Gazeta Wybiórcza Wyborcza lub też Gazeta Wyborowagazeta stara jak kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym, pamiątka upamiętniająca libacje alkoholowe z Magdalenki. Cechą charakterystyczną Wyborczej jest imponująca ilość dodatków do niej, przez co połowa pisma ląduje w koszu na śmieci zaraz po nabyciu przez przeciętnego obywatela.

Historia

Gazeta Wyborcza powstała w ramach rozmów podczas Okrągłego Stołu. Jednym z postanowień było utworzenie konkurencyjnego dla Trybuny Ludu czasopisma, w którym przeciętny wyborca mógłby odnieść wrażenie, że w Polsce narodziły się pluralistyczne media. Pierwszy numer ukazał się 8 maja 1989 roku. Ciesząca się początkowo popularnością tylko wśród miastowych, 3 lipca przebiła nakładem Trybunę Ludu. Sukces udał się dzięki artykułowi Wasz prezydent, nasz premier, w którym Adam Michnik zaproponował V rozbiór Polski pomiędzy komunistami, a Solidarnością.

Rodzaje czytelników

Liberał

Zwolennik wolności obywatelskich i wolnorynkowego kapitalizmu. W społeczeństwie nierzadko pełni funkcję tyleż odpowiedzialne, co nisko płatne. W Polsce wciąż powszechny na obszarach nizinnych i podgórskich, aczkolwiek grozi mu wyginięcie. Za główne zagrożenia uważa się wymieranie i emigrację.

Historyk

Czy nie wiesz, że:

  • Wielka Lechia istniała naprawdę?
  • hasło „Got mit uns” to dowód na istnienie katolicko-nazistowskiego spisku?
  • tereny na wschód od Wisły zamieszkuje spolonizowana mniejszość ruska rosyjska?
  • niewolnictwo chłopów zostało zniesione w XX wieku?
  • ojcem Jezusa był przyszywany Niemiec[1]?

Ideolog

Pod każdym przeczytanym artykułem wkleja swój manifest, który zwykle zaczyna się od: „Przez 30 ostatnich lat Polki i Polacy... ”[2]. Na ogół ledwo mieści się w limicie znaków na jeden komentarz.

Jabolopysiasty

Najczęściej ***** PiS i Konfederację, ***** PiS i Lewicę, ***** PiS i Kukiza, ***** PiS i Hołownię tudzież ***** PiS itd.

Antykościółkowiec

Kościółkowiec wywrócony na lewicową lewą stronę. Będzie bronił świeckiej ojczyzny przed watykańskim okupantem do ostatniej kropli krwi. (Tak mu dopomóż Bóg!)

Lewicowiec

Od wyborcy Lewicy różni się tylko tym, że głosuje na Największą Partię Opozycyjną.

Troll

Trolle nie czytają artykułów.

słynny troll podważa swój status czytelnika

Podania prosim słać do Peterburku;
Wołodia Putin je tam trzyma w biurku.

wieszcz o procesie rekrutacji

Zatrudnieni na tym stanowisku twierdzą, że to bardzo prestiżowy i dobrze płatny zawód. Niestety pracodawca nie zapewnia kursów polskiej ortografii i interpunkcji, o które trzeba się zatroszczyć we własnym zakresie.

Zobacz też

Przypisy