Edytujesz „Sprawdzian szóstoklasisty”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Ta edycja może zostać anulowana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
{{cytat|No trudny był, no…|Typowy uczeń po '''sprawdzianie'''}}
{{cytat|No trudny był, no…|Typowy uczeń po '''sprawdzianie'''}}
{{cytat|Ostateczna Rozgrywka…|Zwiastun typowego '''sprawdzianu'''}}
{{cytat|Ostateczna Rozgrywka...|Zwiastun typowego '''sprawdzianu'''}}
'''Sprawdzian szóstoklasisty''' – test sprawdzający, czego nie zakułeś w czwartej, piątej i szóstej klasie. Obecnie uznany za gatunek wymarły. Sprawdzał wiedzę z matematyki, polskiego i angielskiego. Mogłeś na nim zdobyć do czterdziestu punktów. Zazwyczaj sprawiał wielkie problemy klasowym nieukom, którzy po nim zarzucali innych takimi tekstami, jak ''Coś tam napisałem, pewnie dobrze będzie…'' ''O ja pier{{Cenzura3}} chyba zapomniałem zaznaczyć jednej odpowiedzi!'' Pokazywał, że w gimbazie będziesz musiał jeszcze więcej zakuwać. [[Dysleksja|Niektóre osoby]] posiadały bonus do czasu pisania. Zwykle test trwał:
'''Sprawdzian szóstoklasisty''' – test sprawdzający czego nie zakułeś w czwartej, piątej i szóstej klasie. Sprawdza wiedzę z matematyki, polskiego i angielskiego. Możesz na nim zdobyć do 40 punktów. Zazwyczaj sprawia wielkie problemy u klasowych nieuków, którzy po nim zarzucają innych takimi tekstami jak (''Coś tam napisałem, pewnie dobrze będzie...'' ''O ja pier{{Cenzura3}} chyba zapomniałem zaznaczyć jednej odpowiedzi.'') Pokazuje Ci, że w gimbazie będziesz musiał jeszcze więcej zakuwać. [[Dysleksja|Niektóre osoby]] posiadają bonus do czasu pisania. Zwykle test trwa:
* '''Polski i matma''' – osiemdziesiąt minut, z bonusem 120.
* '''Polski i matma''' – 80 minut, z bonusem 120.
* '''J. angielski''' – czterdzieści pięć minut, z bonusem siedemdziesiąt.
* '''J. angielski''' – 45 minut, z bonusem 70.


== Rodzaje osób piszących test ==
== Rodzaje osób piszących test ==
* '''Normalny''' – typowy [[uczeń]], jego wynik to około dwadzieścia pięć lub trzydzieści punktów.
* '''Normalny''' – typowy [[uczeń]], jego wynik to około 25-30 punktów.
* '''Nieuk''' – nie potrafi napisać [[Wypracowanie|tego z tyłu]]. Myśli, że ma mało czasu i pomija większość odpowiedzi. Jego wynik to mniej niż dziesięć punktów<ref>Czasami nawet zero</ref>.
* '''Nieuk''' – nie potrafi napisać [[Wypracowanie|tego z tyłu]]. Myśli, że ma mało czasu i pomija większość odpowiedzi. Jego wynik to mniej niż 10 punktów.
* '''Panikarz''' – kilka minut przed testem uświadamia sobie, że zapomniał jak mnożyć i dzielić ułamki. Po wejściu do sali zawsze coś mu wypada z ręki. Zdobywa średnio więcej niż piętnaście punktów.
* '''Panikarz''' – kilka minut przed testem uświadamia sobie, że zapomniał jak mnożyć i dzielić ułamki. Po wejściu do sali zawsze coś mu wypada z ręki. Zdobywa średnio więcej niż 15 punktów.
* '''Gracz''' – nie chce mu się pisać, a czas przeznaczony na pisanie przelicza na levele. Jak tylko skończy pisanie, wychodzi, z nikim się nie żegnając. Nie wykazuje żadnego zainteresowania ani sprawdzianem, ani odpowiedziami rówieśników z klasy. Gra najczęściej w [[Minecraft]]a, [[Tibia|Tibię]] lub [[League of Legends|LOL-a]]. Osiąga średnio do dwudziestu punktów.
* '''Gracz''' – nie chce mu się pisać, a czas przeznaczony na pisanie przelicza na levele. Jak tylko skończy pisanie, wychodzi, z nikim się nie żegnając. Nie wykazuje żadnego zainteresowania ani sprawdzianem, ani odpowiedziami rówieśników z klasy. Gra najczęściej w [[Minecraft]]a, [[Tibia|Tibię]] lub [[League of Legends|LOL-a]]. Osiąga średnio do 20 punktów.
* '''Luzak''' – doskonale zdaje sobie sprawę, że na wynik sprawdzianu szóstoklasisty nie patrzy nikt poza jego rodzicami, więc sam test ma w [[Dupa|głębokim poważaniu]]. Często jest [[Dresiarz|dresem]]. Nie zaznacza żadnych odpowiedzi, bo i tak nie da się nie zdać. Jego wynik jest albo jednocyfrowy, albo jednym z najlepszych w klasie.
* '''Luzak''' – doskonale zdaje sobie sprawę, że na wynik sprawdzianu szóstoklasisty nie patrzy nikt poza jego rodzicami, więc sam test ma w [[Dupa|głębokim poważaniu]]. Często jest [[Dresiarz|dresem]]. Nie zaznacza żadnych odpowiedzi, bo i tak nie da się nie zdać. Jego wynik jest albo jednocyfrowy, albo jednym z najlepszych w klasie.
* '''Kujon''' – przygotowywał się przez noc do testu, ale i tak do szkoły przyszedł z podręcznikiem od gramatyki. Przed takim testem każdy go potrzebuje. Jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji w klasie. Z testu dostaje powyżej trzydziestu pięciu punktów.
* '''Kujon''' – przygotowywał się przez noc do testu, ale i tak do szkoły przyszedł z podręcznikiem od gramatyki. Przed takim testem każdy go potrzebuje. Jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji w klasie. Z testu dostaje powyżej 35 punktów.
** '''Mega-Kujon''' – rzadki okaz ''kujonus maximus'', kujon<sup>2</sup>. Najdoskonalsza osoba w klasie (a może i szkole?) wiedząca wszystko, o co ją zapytają na teście. Na pytanie o trudność testu odpowiada coś w stylu ''takiego łatwego testu chyba nigdy nie pisałem, chyba tylko idiota by go nie napisał na więcej niż dwadzieścia pięć punktów''. Jednocześnie jest gnojem i prędzej nakabluje na kolegę z telefonem na kolanach niż sam coś podpowie. Wynik poniżej trzydziestu pięciu punktów to dla niego porażka, ban na [[Wikipedia|Wikipedię]] i [[wpierdol]] od starego.
** '''Mega-Kujon''' – rzadki okaz ''kujonus maximus'', kujon<sup>2</sup>. Najdoskonalsza osoba w klasie (a może i szkole?) wiedząca wszystko, o co ją zapytają na teście. Na pytanie o trudność testu odpowiada coś w stylu ''takiego łatwego testu chyba nigdy nie pisałem, chyba tylko idiota by go nie napisał na więcej niż 25 punktów''. Jednocześnie jest gnojem i prędzej nakabluje na kolegę z telefonem na kolanach niż sam coś podpowie. Wynik poniżej 35 punktów to dla niego porażka, ban na [[Wikipedia|Wikipedię]] i [[wpierdol]] od starego.
* '''Głąb''' – dyslektyk, dysgrafik, dyskalkulik itp. Pisze z podobnymi sobie w innej sali, posiada bonus czterdziestu minut do czasu pisania części pierwszej i dodatkowe dwadzieścia pięć do części drugiej. Mimo tego i tak nie daje sobie rady z wypracowaniem i kończy z jednocyfrowym wynikiem.
* '''Głąb''' – dyslektyk, dysgrafik, dyskalkulik itp. Pisze z podobnymi sobie w innej sali, posiada bonus +40 do czasu pisania części 1 i +25 do części 2. Mimo tego i tak nie daje sobie rady z wypracowaniem i kończy z jednocyfrowym wynikiem.
**'''Cwaniak''' – nie ma problemów z nauką, ale starzy mu załatwili papiery na dysgrafię, więc również posiada bonus do czasu pisania, czego zazdroszczą mu pozostali piszący. Kończy z wynikiem w okolicach trzydziestu punktów. Jeżeli jest nim kujon, wynik głównie oscyluje w okolicach 102%.
** '''Cwaniak''' – nie ma problemów z nauką, ale starzy mu załatwili papiery na dysgrafię, więc również posiada bonus do czasu pisania, czego zazdroszczą mu pozostali piszący. Kończy z wynikiem w okolicach 30 punktów.


== Warunki przeprowadzania ==
== Warunki przeprowadzania ==
Test przeprowadzany jest w sali/hali sportowej szkoły, do której wszyscy uczniowie [[Korea Północna|z wielką radością]] wcześniej znosili ławki i krzesła. Ławki oddalone są od siebie (w kolumnie) o około siedemdziesiąt pięć cm. Przed wejściem do sali losujesz twój szczęśliwy numerek stolika (np. trzynaście lub 666). Od razu po tym pokazujesz kolegom numerek, aby mogli zlokalizować twoje miejsce i później szukać tam ewentualnych podpowiedzi. Zasiadając w ławce wyrzucasz na stolik wszystkie przybory szkolne, jakie były na liście (''bo pani mówiła, że trzeba przynieść'') i rozsiadasz się wygodnie na twardym krześle. Wchodząc do sali od razu rzuca się w oczy loża [[Służba Bezpieczeństwa PRL|nauczycieli]], skąd będą gapić się na uczniów przez kolejne osiemdziesiąt lub czterdzieści pięć minut swojego skomplikowanego życia. Po ścianach rozmieszczone są zegary (zajumane wcześniej z innych sal) oraz czasami kilka uschniętych paprotek (jeśli też je przynosili z innych klas). Nie może również zabraknąć małej tablicy, na której będzie napisana godzina zakończenia egzaminu, a której nie widać z końcowych miejsc.
Test przeprowadzany jest w sali/hali sportowej szkoły, do której wszyscy uczniowie [[Korea Północna|z wielką radością]] wcześniej znosili ławki i krzesła. Ławki oddalone są od siebie (w kolumnie) o około 75 cm. Przed wejściem do sali losujesz twój szczęśliwy numerek stolika (np. 13 lub 666). Od razu po tym pokazujesz kolegom numerek, aby mogli zlokalizować twoje miejsce i później szukać tam ewentualnych podpowiedzi. Zasiadając w ławce wyrzucasz na stolik wszystkie przybory szkolne, jakie były na liście (''bo pani mówiła, że trzeba przynieść'') i rozsiadasz się wygodnie na twardym krześle. Wchodząc do sali od razu rzuca się w oczy loża [[Służba Bezpieczeństwa PRL|nauczycieli]], skąd będą gapić się na uczniów przez kolejne 80/45 minut swojego skomplikowanego życia. Po ścianach rozmieszczone są zegary (zajumane wcześniej z innych sal) oraz czasami kilka uschniętych paprotek (jeśli też je przynosili z innych klas). Nie może również zabraknąć małej tablicy, na której będzie napisana godzina zakończenia egzaminu, a której nie widać z końcowych miejsc.


=== Kolejność wykonywania testowych procedur ===
=== Kolejność wykonywania testowych procedur ===
Linia 23: Linia 23:
# Losujesz szczęśliwy numerek stolika.
# Losujesz szczęśliwy numerek stolika.
# Siadasz na krześle przy wyznaczonym stoliku<ref>Jeśli jesteś [[Dysleksja|jednym z tych niektórych, którzy mają bonus]] idziesz pisać do osobnej sali razem z innymi szczęśliwcami</ref> i namierzasz kolegów z klasy.
# Siadasz na krześle przy wyznaczonym stoliku<ref>Jeśli jesteś [[Dysleksja|jednym z tych niektórych, którzy mają bonus]] idziesz pisać do osobnej sali razem z innymi szczęśliwcami</ref> i namierzasz kolegów z klasy.
# Dyrektor szkoły ogłasza oficjalne rozpoczęcie testu i skrobie na tablicy <del>flamastrem</del> kredą<ref>Nie oszukujmy się, żadna szkoła nie ma tablic na [[Pisak|mazaki]], bo to ''zbędny wydatek''</ref> godzinę zakończenia.
# Dyrektor szkoły ogłasza oficjalne rozpoczęcie testu i skrobie na tablicy <del>flamastrem</del> kredą<ref>Nie oszukujmy się, żadna szkoła nie ma tablic na mazaki, bo to ''zbędny wydatek''</ref> godzinę zakończenia.
# Tak jak inni, przeglądasz test i jednocześnie zastanawiasz się, czy dasz sobie radę.
# Tak jak inni, przeglądasz test i jednocześnie zastanawiasz się, czy dasz sobie radę.
# Piszesz test, jednocześnie wysyłając odpowiedzi kolegom.
# Piszesz test, jednocześnie wysyłając odpowiedzi kolegom.
Linia 38: Linia 38:


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[egzamin ósmoklasisty]]
* [[egzamin gimnazjalny]]
* [[egzamin gimnazjalny]]
* [[matura]]
* [[matura]]
Cc-white.svg Wszystko, co napiszesz na Nonsensopedii, zgadzasz się udostępnić na licencji cc-by-sa-3.0 i poddać moderacji.
NIE UŻYWAJ BEZ POZWOLENIA MATERIAŁÓW OBJĘTYCH PRAWEM AUTORSKIM!
Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablony użyte w tym artykule: