Żołnierze wyklęci: Różnice pomiędzy wersjami
M (a może jednak zgłoś na SDU) Znacznik: edytor źródłowy |
M (Expert3222 przeniósł stronę Żołnierze Wyklęci do Żołnierze wyklęci: na Wikipedii jest z małej litery) |
(Brak różnic)
|
Wersja z 15:33, 23 wrz 2016
Żołnierze Wyklęci – znani mordercy-partyzanci odpowiedzialni za mordowanie patriotów. Działali od 1944 do 1947 roku, choć niektóre niedobitki uchowały się aż do 1963 roku. Obecnie są znani jako największa marka reklamowa w Polsce, która trafia do klientów, którzy wcześniej nosili koszulki z Che Guevarą i kupowali dresy z marką JP. Żołnierze wyklęci którzy przeżyli walki z komunistami dzisiaj pracują w IPN i fałszują historię. Ich dzieci zaś reprezentują kwiat polskiej młodzieży i biorą przykład z najsłynniejszego ŻW czyli Józefa Kurasia „Ognia” który nakazał zamordować kilkunastu Żydów.
Historia
Tak naprawdę ciężko dzisiaj dokładnie ustalić kiedy pojawili się pierwsi Żołnierze Wyklęci. Niektórzy mówią, że w 1944 roku kiedy Armia Czerwona rozpoczęła wyzwalanie Polski poprzez mordowanie Polaków i zastępowanie ich komunistami. Niektórzy twierdzą, że jak rozwiązano Armię Krajową, to część kotów rozpoczęła samodzielną walkę. Poukrywaniu w lasach zbierali grzyby i polowali na groźnych Sowietów pracujących w Polsce przy budowie fabryk i przy produkcji cegieł do Pałacu Kultury i Nauki. W ciągu kilku lat zdołali zabić 5000 tys. osób w tym niecałe 200 dzieci[1].
Rymowanki
Niezłomność żołnierzy wyklętych trafiła do licznych prawd życiowych. I tak są żołnierze wyklęci:
- w puszkach zamknięci,
- w pościeli zaklęci,
- w pałki nabici,
- bandyci przeklęci,
- z Painta wycięci,
- w stulejce zaklęci,
- w skarpety zaklęci.
Ciekawostki
- Istnieje teoria spiskowa mówiąca, że Żołnierze Wyklęci mają swoje święto (1 marca) tylko dlatego by nie promować Dnia Puszystych.
Zobacz też
Przypisy
- ↑ Opinia z wiarygodnego źródła