ABS: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (→‎top: bot wprowadza drobne poprawki)
Znacznik: przez API
 
(Nie pokazano 33 wersji utworzonych przez 24 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''ABS''' ('''A'''nti-'''B'''locker '''S'''ystem, '''A'''bsolutny '''B'''rak '''S'''zyi) – system „lepszego” hamowania. W rzeczywistości nie pozwala [[samochód|samochodowi]] za bardzo hamować, żeby przypadkiem nie zahamować, zwłaszcza podczas jazdy zimą i w warunkach ekstremalnych. Dzięki niemu, droga hamowania zwiększa się wykładniczo, aby uchronić [[pasażer]]ów przed nadmiernymi [[przeciążenie|przeciążeniami]] podczas zwalniania. Stosowany jest po to, aby przykleić sobie na tylnej klapie tandetną [[naklejka|naklejkę]] „ABS”, dzięki której lans zwiększa się [[logarytm]]icznie. System ABS oprócz wspomnianej naklejki składa się z kontrolki przy liczniku oraz zaawansowanego systemu który ją steruje. Gdy kontrolka czasem mignie to wszystko OK, gdy miga lub pali się stale, oznacza to awarię całego systemu. Koszt naprawy to w przybliżeniu 10% wartości auta (kiedy było nowe…).
ABS - System w samochodach wymagający od kirowcy Absolutnego Braku Szyji. Szyję można zastąpić karkiem, aby mieć połączenie w głowa. Połączenie takie nie jest wymagane podczas prowadzenia samochodów wyposażonych w ten system, jednak według niektórych wygląda estetycznie. ABS został wymyślony po to, aby podczas wyboru samochodu, klient mógł go wybrać. Z regóły wymaga dopłaty, jednak powoduje on logarytmiczny przyrost lansu.

[[Kategoria:?]]
Jest systemem wymagającym od kierowcy [[dresiarz|Anatomicznego Braku Szyi]]. Szyję można zastąpić karkiem, aby mieć połączenie z głową. Połączenie takie nie jest wymagane podczas prowadzenia samochodów wyposażonych w ten system, jednak według niektórych wygląda estetycznie. ABS został wymyślony po to, aby podczas wyboru samochodu klient mógł go wybrać.

Od niedawna to także skrót oznaczający '''Absolutny Brak Sterowności'''. Używany jest on przeważnie przez napalonych fanów czterech kółek, którzy nie mają co robić z pieniędzmi i kupują samochody z limitowanej edycji z tą właśnie funkcją. Funkcja polega na tym, że w aucie po prostu nie ma kierownicy. Wielu ludzi może uważać to za niemądre, ale dla prawdziwego fana motoryzacji to tylko lekkie utrudnienie z większą dawką adrenaliny.

{{Stub|mot}}

[[Kategoria:Motoryzacja]]

Aktualna wersja na dzień 13:34, 2 paź 2016

ABS (Anti-Blocker System, Absolutny Brak Szyi) – system „lepszego” hamowania. W rzeczywistości nie pozwala samochodowi za bardzo hamować, żeby przypadkiem nie zahamować, zwłaszcza podczas jazdy zimą i w warunkach ekstremalnych. Dzięki niemu, droga hamowania zwiększa się wykładniczo, aby uchronić pasażerów przed nadmiernymi przeciążeniami podczas zwalniania. Stosowany jest po to, aby przykleić sobie na tylnej klapie tandetną naklejkę „ABS”, dzięki której lans zwiększa się logarytmicznie. System ABS oprócz wspomnianej naklejki składa się z kontrolki przy liczniku oraz zaawansowanego systemu który ją steruje. Gdy kontrolka czasem mignie to wszystko OK, gdy miga lub pali się stale, oznacza to awarię całego systemu. Koszt naprawy to w przybliżeniu 10% wartości auta (kiedy było nowe…).

Jest systemem wymagającym od kierowcy Anatomicznego Braku Szyi. Szyję można zastąpić karkiem, aby mieć połączenie z głową. Połączenie takie nie jest wymagane podczas prowadzenia samochodów wyposażonych w ten system, jednak według niektórych wygląda estetycznie. ABS został wymyślony po to, aby podczas wyboru samochodu klient mógł go wybrać.

Od niedawna to także skrót oznaczający Absolutny Brak Sterowności. Używany jest on przeważnie przez napalonych fanów czterech kółek, którzy nie mają co robić z pieniędzmi i kupują samochody z limitowanej edycji z tą właśnie funkcją. Funkcja polega na tym, że w aucie po prostu nie ma kierownicy. Wielu ludzi może uważać to za niemądre, ale dla prawdziwego fana motoryzacji to tylko lekkie utrudnienie z większą dawką adrenaliny.


Car with Driver-Silhouette.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny motoryzacji. Jeśli przejechałeś dziś kogoś – rozbuduj to hasło.