Benzen: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
Znaczniki: mobilna mobilna www zaawansowana mobilna
 
Linia 3: Linia 3:


== Właściwości biochemiczne ==
== Właściwości biochemiczne ==
W przerwie od powodowania [[Nowotwór|raka]] lubi powodować gorączkę u uczniów, którzy dostali [[Ocena niedostateczna|pałę]] za prawidłowe narysowane go prawidłowo. Tak, dobrze słyszałeś, '''prawidłowo'''. Jak to możliwe?
W przerwie od powodowania [[Nowotwór|raka]] lubi powodować gorączkę u uczniów, którzy dostali [[Ocena niedostateczna|pałę]] za prawidłowe narysowanie go prawidłowo. Tak, dobrze słyszałeś, '''prawidłowo'''. Jak to możliwe?


Wszystko zaczęło się od Kekulégo, który nie mając lepszego rozwiązania, uznał że benzen to cykloheksatrien<ref>Tak, ja też nie wiem o co chodzi</ref>. Póżniej dochodziły teorie, że to dwa związki przechodzące w siebie i ta ostateczna, że elektrony tworzą kółeczko<del>By razem pograć potem w słoneczko</del>. I oto w ten sposób powstał nam absurd, bo w liceach nadal stosuje się wzory kreskowe, a na studiach kółeczkowy. Dlaczego? Niektórzy twierdzą, że stosuje się go ze względów historycznych, ale bardziej prawdopodobna wersja mówi, że dwa wzory istnieją [[bo tak]]. Co ciekawe na [[studia]]ch się nie litują i bezwzględnie zakazują wzorów Kekulégo pod groźbą <del>bana</del> niezaliczenia i nie pomoże tłumaczenie, że zarówno chemica jak i [[CKE]] kazała ci pisać wzór kreskowy. A podobno liceum ma przygotować do studiów…
Wszystko zaczęło się od Kekulégo, który nie mając lepszego rozwiązania, uznał że benzen to cykloheksatrien<ref>Tak, ja też nie wiem o co chodzi</ref>. Później dochodziły teorie, że to dwa związki przechodzące w siebie i ta ostateczna, że elektrony tworzą kółeczko<del>By razem pograć potem w słoneczko</del>. I oto w ten sposób powstał nam absurd, bo w liceach nadal stosuje się wzory kreskowe, a na studiach kółeczkowy. Dlaczego? Niektórzy twierdzą, że stosuje się go ze względów historycznych, ale bardziej prawdopodobna wersja mówi, że dwa wzory istnieją [[bo tak]]. Co ciekawe na [[studia]]ch się nie litują i bezwzględnie zakazują wzorów Kekulégo pod groźbą <del>bana</del> niezaliczenia i nie pomoże tłumaczenie, że zarówno chemica jak i [[CKE]] kazała ci pisać wzór kreskowy. A podobno liceum ma przygotować do studiów…


== Najciekawsze związki benzenu ==
== Najciekawsze związki benzenu ==

Aktualna wersja na dzień 22:52, 7 lut 2020

Co za debil narysował kreskowy… Jadźka dawaj indeks, wywalę go na zbity pysk!

Benzen – najprostszy węglowodór aromatyczny. Lubi on raki i chętnie sprawi, że będziesz żywą wylęgarnią tych stworzeń.

Właściwości biochemiczne[edytuj • edytuj kod]

W przerwie od powodowania raka lubi powodować gorączkę u uczniów, którzy dostali pałę za prawidłowe narysowanie go prawidłowo. Tak, dobrze słyszałeś, prawidłowo. Jak to możliwe?

Wszystko zaczęło się od Kekulégo, który nie mając lepszego rozwiązania, uznał że benzen to cykloheksatrien[1]. Później dochodziły teorie, że to dwa związki przechodzące w siebie i ta ostateczna, że elektrony tworzą kółeczkoBy razem pograć potem w słoneczko. I oto w ten sposób powstał nam absurd, bo w liceach nadal stosuje się wzory kreskowe, a na studiach kółeczkowy. Dlaczego? Niektórzy twierdzą, że stosuje się go ze względów historycznych, ale bardziej prawdopodobna wersja mówi, że dwa wzory istnieją bo tak. Co ciekawe na studiach się nie litują i bezwzględnie zakazują wzorów Kekulégo pod groźbą bana niezaliczenia i nie pomoże tłumaczenie, że zarówno chemica jak i CKE kazała ci pisać wzór kreskowy. A podobno liceum ma przygotować do studiów…

Najciekawsze związki benzenu[edytuj • edytuj kod]

  • toluen – preludium do prawdziwej uwertury
  • anihlina – zgodnie z nazwą lubi anihilować. Śmierdzi starymi rybami. Można szpanować nim zarówno na lekcji chemii jak i polskiego ponieważ jest palindromem.
  • fenol – związek uwielbiany przez emo, nazistowskich lekarzy robiących pseudonaukowe eksperymenty na żydach i współczesnych kontynuatorów dziedzictwa nazistowskiej medycyny. Niby jest alkoholem, ale ktoś uznał że nie jest bo ok. 10−8%[2] ulega rozpadowi z odłączeniem protonu.

Przypisy

  1. Tak, ja też nie wiem o co chodzi
  2. Czytaj: mniej niż kot napłakał