Nieprawda: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nieprawda)
(usunięcie przykładów, suche i niepotrzebne)
 
(Nie pokazano 65 wersji utworzonych przez 39 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Nieprawda''' – najlepsza riposta pod słońcem, przeciwieństwo prawdy, inaczej kłamstwo (ew. gówno prawda), choć niekoniecznie musi nim być. Zazwyczaj mówi się o niej: półprawda lub niecała prawda. Często zarzucana przez [[nauczyciel]]i, [[rodzic]]ów, [[Oni|Onych]] lub kogokolwiek. Nieprawdą określa się wypowiedź, która nie jest dopasowana do oczekiwań odbiorców lub po prostu ktoś chce uniknąć jakichś konsekwencji. W dzisiejszych czasach nieprawda jest powszechnie wykorzystywana. W programie [[Rozmowy w toku]], był odcinek, w którym [[Ewa Drzyzga|Ewka]] i pewien mężczyzna przekonywali jakąś kobietę, że ciasto smakuje jak mydło. To także jest nieprawda.
''Donald Tusk o nieprawdzie


==Zobacz też==
To szczera prawda!!''
* [[Prawda]]
* [[Kłamstwo]]


[[kategoria:filozofia]]
''Putin o nieprawdzie.
[[kategoria:abstrakcja]]

Wypowiemy Polsce III wojnę światową!!!''


'''Nieprawda'''- Nie wiadomo czemu lecz w dużym stopniu wiąże się z prawdą a oto przykłady Mamo mamo!! patrz U.F.O leci.Nieprawda był już stosowana za czasów Hichlera, który mówił że zdobędzie III Rzepę pospolitą co jest nieprawdą. Nieprawdą kierował się również nasz kochany prezydent mówiąc te słowa z ukrycia "ja jestem duży a wy mali".


Nieprawdą są również grzybiarze którzy widząc drużynę ASG w lesie krzyczą " Na Boga Ruscy atakują!!!". Również komuna i strefa 51 jest nie prawdą gdyż strefa 51 jest aluzją do strefy 52 która natomiast jest aluzją do strefy kaczek. Lecz największą nieprawdą w całym wszechświecie jest okrutna WIKIPEDIA.

Aktualna wersja na dzień 17:45, 4 sie 2021

Nieprawda – najlepsza riposta pod słońcem, przeciwieństwo prawdy, inaczej kłamstwo (ew. gówno prawda), choć niekoniecznie musi nim być. Zazwyczaj mówi się o niej: półprawda lub niecała prawda. Często zarzucana przez nauczycieli, rodziców, Onych lub kogokolwiek. Nieprawdą określa się wypowiedź, która nie jest dopasowana do oczekiwań odbiorców lub po prostu ktoś chce uniknąć jakichś konsekwencji. W dzisiejszych czasach nieprawda jest powszechnie wykorzystywana. W programie Rozmowy w toku, był odcinek, w którym Ewka i pewien mężczyzna przekonywali jakąś kobietę, że ciasto smakuje jak mydło. To także jest nieprawda.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]