Kalle Keituri: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Restauracao de um texto excluido sem razao da Wikipedia em ingles.)
Znaczniki: anulowanie zrewertowane
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa Lorne Malvo06; przywrócono ostatnią wersję autorstwa H4G1D.)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 6 wersji utworzonych przez 6 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Kalle Keituri.JPG|thumb|200px|Kalle mający nadzieję, że koledzy w drużynie odrobią straty po jego skoku]]
[[Plik:Kalle Keituri.JPG|thumb|200px|Kalle mający nadzieję, że koledzy w drużynie odrobią straty po jego skoku]] {{cytat|Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość [[finlandia|fińskich]] skoków, to są w naprawdę niezłych tarapatach.|[[Włodzimierz Szaranowicz|Szaran]] po fatalnym skoku '''Kalle''' w drużynówce.}} '''Kalle Keituri''' – były fiński skoczek narciarski. Mimo wielkich starań kadry, jego samego, a nawet sił wyższych, nie był w stanie wykrzesać siebie więcej niż przeciętna czołówki światowej. Niemożliwe, że w ogóle się tam znalazł i utrzymał. Był jednym z trzonów kadry fińskiej, co najlepiej świadczy o głębokości ich kryzysu. Jeden z następców [[Janne Ahonen]]a i jego formy. Formy, rzecz jasna, z ostatniego sezonu w karierze. == Początki == Kalle był jednym z setek fińskich juniorów [[Skoki narciarskie|skoków narciarskich]]. Nie trudno się domyślić, że niczym szczególnym się tam nie wyróżniał. W wieku 18 lat po raz pierwszy, z o dziwo dobrym wynikiem, wystąpił w lokalnych zawodach Pucharu Świata w Lahti. Nie wywołało to jednak większych zachwytów i dopiero pod koniec 2005 roku dostał szansę występu w całym Turnieju Nordyckim. Na swoje pewne miejsce w kadrze musiał jednak czekać do pierwszego zakończenia kariery [[Janne Ahonen]]a oraz kontuzji [[Janne Happonen]]a 2008 roku, który de facto był początkiem kryzysu Finów. Z tej okazji rezerwy odżyły, a skorzystali na tym właśnie Kalle Keituri oraz [[Ville Larinto]]. == Sukcesy == Oprócz kilku miejsc w czołowej dziesiątce zawodów, z czego większość miała miejsce podczas sezonu 2008/09 oraz czwartego miejsca przy okrojonym składzie w Japonii, również podczas tego sezonu, Kalle nie może poszczycić się niczym. Jakby nie patrzeć, jest to i tak sporo, jak na przeciętnego zawodnika. == Przyszłość == Jak się okazuje, rok po roku Keituri zaczął skakać coraz gorzej, mimo to nadal był regularnie powoływany do reprezentacji, co doskonale oddaje desperację oraz kondycję fińskich skoków narciarskich. W końcu postanowił się nad sobą zlitować i zakończył ubogą w sukcesy karierę. == Zobacz też == * [[Anssi Koivuranta]] * [[Antti Aalto]] * [[Harri Olli]] * [[Janne Ahonen]] * [[Janne Happonen]] * [[Jarkko Määttä]] * [[Joonas Ikonen]] * [[Jussi Hautamäki]] * [[Matti Hautamäki]] * [[Olli Muotka]] * [[Sami Niemi]] * [[Ville Larinto]] {{stub|biog|kat|Keituri, Kalle}} {{skoczkowie}} [[Kategoria:Fińscy skoczkowie narciarscy|Keituri, Kalle]]
{{cytat|Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość [[finlandia|fińskich]] skoków, to są w naprawdę niezłych tarapatach.|[[Włodzimierz Szaranowicz|Szaran]] po fatalnym skoku '''Kalle''' w drużynówce.}}

'''Kalle Keituri''' – były fiński skoczek narciarski. Mimo wielkich starań kadry, jego samego, a nawet sił wyższych, nie był w stanie wykrzesać siebie więcej niż przeciętna czołówki światowej. Cud, że w ogóle się tam znalazł i utrzymał. Był jednym z trzonów kadry fińskiej, co najlepiej świadczy o głębokości ich kryzysu. Jeden z następców [[Janne Ahonen]]a i jego formy. Formy, rzecz jasna, z ostatniego sezonu w karierze.

== Początki ==
Kalle był jednym z setek fińskich juniorów [[Skoki narciarskie|skoków narciarskich]]. Nie trudno się domyślić, że niczym szczególnym się tam nie wyróżniał. W wieku 18 lat po raz pierwszy, z o dziwo dobrym wynikiem, wystąpił w lokalnych zawodach Pucharu Świata w Lahti. Nie wywołało to jednak większych zachwytów i dopiero pod koniec 2005 roku dostał szansę występu w całym Turnieju Nordyckim. Na swoje pewne miejsce w kadrze musiał jednak czekać do pierwszego zakończenia kariery [[Janne Ahonen]]a oraz kontuzji [[Janne Happonen]]a 2008 roku, który de facto był początkiem kryzysu Finów. Z tej okazji rezerwy odżyły, a skorzystali na tym właśnie Kalle Keituri oraz [[Ville Larinto]].

== Sukcesy ==
Oprócz kilku miejsc w czołowej dziesiątce zawodów, z czego większość miała miejsce podczas sezonu 2008/09 oraz czwartego miejsca przy okrojonym składzie w Japonii, również podczas tego sezonu, Kalle nie może poszczycić się niczym. Jakby nie patrzeć, jest to i tak sporo, jak na przeciętnego zawodnika.

== Przyszłość ==
Jak się okazuje, rok po roku Keituri zaczął skakać coraz gorzej, mimo to nadal był regularnie powoływany do reprezentacji, co doskonale oddaje desperację oraz kondycję fińskich skoków narciarskich. W końcu postanowił się nad sobą zlitować i zakończył ubogą w sukcesy karierę.

== Zobacz też ==
{{kolumny|
* [[Anssi Koivuranta]]
* [[Antti Aalto]]
* [[Harri Olli]]
* [[Janne Ahonen]]
* [[Janne Happonen]]
* [[Jarkko Määttä]]
* [[Joonas Ikonen]]
* [[Jussi Hautamäki]]
* [[Matti Hautamäki]]
* [[Olli Muotka]]
* [[Sami Niemi]]
* [[Ville Larinto]]
}}

{{stub|biog|kat|Keituri, Kalle}}

{{skoczkowie}}
[[Kategoria:Fińscy skoczkowie narciarscy|Keituri, Kalle]]

Aktualna wersja na dzień 07:53, 30 wrz 2024

Kalle mający nadzieję, że koledzy w drużynie odrobią straty po jego skoku

Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość fińskich skoków, to są w naprawdę niezłych tarapatach.

Szaran po fatalnym skoku Kalle w drużynówce.

Kalle Keituri – były fiński skoczek narciarski. Mimo wielkich starań kadry, jego samego, a nawet sił wyższych, nie był w stanie wykrzesać siebie więcej niż przeciętna czołówki światowej. Cud, że w ogóle się tam znalazł i utrzymał. Był jednym z trzonów kadry fińskiej, co najlepiej świadczy o głębokości ich kryzysu. Jeden z następców Janne Ahonena i jego formy. Formy, rzecz jasna, z ostatniego sezonu w karierze.

Początki[edytuj • edytuj kod]

Kalle był jednym z setek fińskich juniorów skoków narciarskich. Nie trudno się domyślić, że niczym szczególnym się tam nie wyróżniał. W wieku 18 lat po raz pierwszy, z o dziwo dobrym wynikiem, wystąpił w lokalnych zawodach Pucharu Świata w Lahti. Nie wywołało to jednak większych zachwytów i dopiero pod koniec 2005 roku dostał szansę występu w całym Turnieju Nordyckim. Na swoje pewne miejsce w kadrze musiał jednak czekać do pierwszego zakończenia kariery Janne Ahonena oraz kontuzji Janne Happonena 2008 roku, który de facto był początkiem kryzysu Finów. Z tej okazji rezerwy odżyły, a skorzystali na tym właśnie Kalle Keituri oraz Ville Larinto.

Sukcesy[edytuj • edytuj kod]

Oprócz kilku miejsc w czołowej dziesiątce zawodów, z czego większość miała miejsce podczas sezonu 2008/09 oraz czwartego miejsca przy okrojonym składzie w Japonii, również podczas tego sezonu, Kalle nie może poszczycić się niczym. Jakby nie patrzeć, jest to i tak sporo, jak na przeciętnego zawodnika.

Przyszłość[edytuj • edytuj kod]

Jak się okazuje, rok po roku Keituri zaczął skakać coraz gorzej, mimo to nadal był regularnie powoływany do reprezentacji, co doskonale oddaje desperację oraz kondycję fińskich skoków narciarskich. W końcu postanowił się nad sobą zlitować i zakończył ubogą w sukcesy karierę.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.