Leśny Dzban: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(reklama...)
 
(Nie pokazano 232 pośrednich wersji utworzonych przez 100 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Dzbanekia6.jpg|thumb|200px|Etykieta i opakowanie w jednym. Pomysłowe]]
'''Leśny Dzban''' to jedno z najwspanialszych i największych dokonań firmy [[Ostrowin]], produkującej słynnny w całej Europie napój winopodobny [[Komandos]].
[[Plik:Dzbanek_lesny.JPG|thumb|100px|Dzban Leśny czy Dzbanek rodzinny? Wybór jest prosty]]
'''Leśny Dzban®''' – mocny [[tanie wino|ekonomiczny trunek]] na bazie [[Monotlenek diwodoru|monotlenku diwodoru]] i licznych kwasów. Powoduje zwęglenie [[grasica|grasicy]], zwiększenie odczuwalnej grawitacji, opad liści na jesień i przelanie się czary goryczy. Nazwa napoju absolutnie nie przekłada się na wygląd. Możliwy do nabycia między innymi w sieciach sklepów [[Żabka]] i [[Kaufland]].


== Ciekawostki ==
To prawdziwa ambrozja, znana jednak głównie prawdziwym koneserom i smakoszom [[jabol|jaboli]] i tanich win, w odróżnieniu od komercyjnego (ale wciąż świetnego!) [[Komandos|Komandosa]], którego znają i piją nawet [[dziecko|dzieciaki]]. Leśny Dzban jest inny - to wino dla prawdziwej elity. Jeżeli pijesz Leśnego Dzbana, masz pełne prawo czuć się lepszy.
Na Śląsku utarło się powiedzenie „targej dzbany”, co oznacza zarówno czynność niezbędną do otwarcia opakowania, jak i podnoszenie opakowania do ust. Natomiast w Częstochowie powstał czasownik „przydzbanić”, zarezerwowany tylko do opisu czynności związanej ze spożywaniem Dzbana („może przydzbanimy?”). W jednej z częstochowskich dzielnic – na Błesznie wynaleziono ciekawy drink – leśnego dzbana serwowanego z [[Coca-Cola|colą]] (mieszana w proporcjach 1/1).


Ten jakże wyśmienity trunek nosi miejscową nazwę Turbocoli, w [[Gdańsk]]u natomiast przyjęło się określenie Twister, zaś we wsi Franciszkowo nosi on określenie „Kolewka” (czyli cola + nalewka). Z kolei z colą w [[Zamość|Zamościu]] nazywany jest „Karamuczo”, bardzo chętnie popijany przez miejscową [[młodzież]]. W [[Szczecin]]ie natomiast spotykany na różnego rodzaju [[libacja alkoholowa|bankietach i przyjęciach]] jako popita. Stosowany opcjonalnie do odrdzewiania śrubek i jako wybielacz do ścian – wystarczy polać, zatkać uszy i nos (syczenie połączone z powstawaniem piany, jak u rasowego, wściekłego psa) i wułala.
Jakkolwiek, wszelkie uszkodzenia dokonane w twej głowie są nieodwracalne...


== Opakowanie ==
[[Kategoria:Wina]]
Opakowaniem przypomina jogurt Danone rodzinny. Poszukiwany Dzban Leśny z kawałkami [[owoc]]ów. Opakowania często stanowią wyściółkę miejsc, gdzie przesiadują [[alkoholik|żule]]. Opakowanie bardzo funkcjonalne, lekkie i proste do ukrycia po spożyciu trunku.

{{Napoje}}

[[Kategoria:Tanie wina]]
[[Kategoria:Polskie wina]]

Aktualna wersja na dzień 13:21, 10 maj 2021

Etykieta i opakowanie w jednym. Pomysłowe
Dzban Leśny czy Dzbanek rodzinny? Wybór jest prosty

Leśny Dzban® – mocny ekonomiczny trunek na bazie monotlenku diwodoru i licznych kwasów. Powoduje zwęglenie grasicy, zwiększenie odczuwalnej grawitacji, opad liści na jesień i przelanie się czary goryczy. Nazwa napoju absolutnie nie przekłada się na wygląd. Możliwy do nabycia między innymi w sieciach sklepów Żabka i Kaufland.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Na Śląsku utarło się powiedzenie „targej dzbany”, co oznacza zarówno czynność niezbędną do otwarcia opakowania, jak i podnoszenie opakowania do ust. Natomiast w Częstochowie powstał czasownik „przydzbanić”, zarezerwowany tylko do opisu czynności związanej ze spożywaniem Dzbana („może przydzbanimy?”). W jednej z częstochowskich dzielnic – na Błesznie wynaleziono ciekawy drink – leśnego dzbana serwowanego z colą (mieszana w proporcjach 1/1).

Ten jakże wyśmienity trunek nosi miejscową nazwę Turbocoli, w Gdańsku natomiast przyjęło się określenie Twister, zaś we wsi Franciszkowo nosi on określenie „Kolewka” (czyli cola + nalewka). Z kolei z colą w Zamościu nazywany jest „Karamuczo”, bardzo chętnie popijany przez miejscową młodzież. W Szczecinie natomiast spotykany na różnego rodzaju bankietach i przyjęciach jako popita. Stosowany opcjonalnie do odrdzewiania śrubek i jako wybielacz do ścian – wystarczy polać, zatkać uszy i nos (syczenie połączone z powstawaniem piany, jak u rasowego, wściekłego psa) i wułala.

Opakowanie[edytuj • edytuj kod]

Opakowaniem przypomina jogurt Danone rodzinny. Poszukiwany Dzban Leśny z kawałkami owoców. Opakowania często stanowią wyściółkę miejsc, gdzie przesiadują żule. Opakowanie bardzo funkcjonalne, lekkie i proste do ukrycia po spożyciu trunku.