Piotr Napierała: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Dodanie informacji na temat znajomości języka szwedzkiego)
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 89.64.78.196; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Ryk2.)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 6 użytkowników)
Linia 17: Linia 17:
Jedna z hipotez definiuje przyczynę niechęci do Piotra Napierały w wyborze przez niego [[Język niemiecki|języka niemieckiego]], podczas gdy grono wielbicieli oczekiwało od niego płynnej znajomości [[Język francuski|francuszczyzny]].
Jedna z hipotez definiuje przyczynę niechęci do Piotra Napierały w wyborze przez niego [[Język niemiecki|języka niemieckiego]], podczas gdy grono wielbicieli oczekiwało od niego płynnej znajomości [[Język francuski|francuszczyzny]].


W jednym filmie posłużył się również językiem szwedzkim mówisz "Tack vare golfströmmen klimaten i Sverige är inte så kallt". Popełnił przy tym dwa błędy, zdanie to powinno bowiem brzmieć "Tack vare golfströmmen är klimatet i Sverige inte så kallt".
W jednym filmie posłużył się również językiem szwedzkim mówiąc "Tack vare golfströmmen klimaten i Sverige är inte så kallt". Popełnił przy tym dwa błędy, zdanie to powinno bowiem brzmieć "Tack vare golfströmmen är klimatet i Sverige inte så kallt".


==Krytycy==
==Krytycy==
Oprócz oddanych wyznawców, Piotr Napierała posiada również grono zaciekłych krytyków – gdzie wbrew pozorom jedno nie wyklucza drugiego. Zdefiniowano, że krytycy Piotra Napierały, to specjaliści w mniej lub bardziej bezpośrednio powiązanych z innymi naukami, na przykład [[Muzykologia|muzykologią]] tudzież [[Filozofia|filologią]] i to różnice w postrzeganiu świata przez różne dyscypliny leżeć mogą u podwaliny antypatii. Zauważono, że osoby te przywiązują wielką wagę do szczegółów, pomijając zarazem wiedzę powszechną. Znany jest przypadek, kiedy jeden z krytyków, z własnej inicjatywy wyrecytował daty i godziny urodzin aż szesnastu kompozytorów [[barok]]owych, będąc zaś zapytanym przez studenta nie potrafił podać nazwiska autora ''[[Mazurek Dąbrowskiego|Mazurka Dąbrowskiego]]''.
Oprócz oddanych wyznawców, Piotr Napierała posiada również grono zaciekłych krytyków – gdzie wbrew pozorom jedno nie wyklucza drugiego. Zdefiniowano, że krytycy Piotra Napierały, to specjaliści w mniej lub bardziej bezpośrednio powiązanych z innymi naukami, na przykład [[Muzykologia|muzykologią]] tudzież [[Filozofia|filologią]] i to różnice w postrzeganiu świata przez różne dyscypliny leżeć mogą u podwaliny antypatii. Zauważono, że osoby te przywiązują wielką wagę do szczegółów, pomijając zarazem wiedzę powszechną. Znany jest przypadek, kiedy jeden z krytyków, z własnej inicjatywy wyrecytował daty i godziny urodzin aż szesnastu kompozytorów [[barok]]owych, będąc zaś zapytanym przez studenta nie potrafił podać nazwiska autora ''[[Mazurek Dąbrowskiego|Mazurka Dąbrowskiego]]''. Do elity krytyków zaliczają się użytkownicy [[Wykop]]u, którzy wciąż przypominają Napierale, że „Luba” to ich pracownica najemna na [[Umowa zlecenie|umowę zlecenie]].


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
* [[Herodot]]
* [[Jarosław Wolski]]
* [[XVIII wiek]]
* [[XVIII wiek]]
* [[Poznań]]
* [[Poznań]]

Aktualna wersja na dzień 15:25, 14 sie 2024

Posiadanie artykułu na Nonsensopedii jest w sumie, w pewnym sensie, bardziej prestiżowe niż na Wikipedii.

dr Napierała o wyższości Nonsensopedii nad Wikipedią[1]
Piotr Napierała składający hołd Gracjanowi

Piotr Napierała – wybitny polski historyk, encyklopedysta, publicysta, nihilista, motocyklista, żurnalista i antykomunista. Jego sława przekracza granice wszystkich krajów, znają go nawet inne cywilizacje w kosmosie. Ukończył UAM, z czego jest bardzo dumny i przy każdej okazji przypomina to każdemu napotkanemu Ziemianinowi.

Z przyczyn, których jeszcze nikt nie ustalił, nie lubi komunistów z Francji.

Osiągnięcia[edytuj • edytuj kod]

Jest autorem aż jedenastu książek historycznych, co jego zdaniem jest rekordem wszechczasów i tego wyniku już nikt nigdy nie pobije. Jego książki są cytowane przez wszystkich historyków świata. Jest także wikipedystą, na której utworzył tysiące artykułów na temat coś tam, coś tam w XVIII wieku. Najwybitniejszym jego życiowym osiągnięciem jest jednak utworzenie na Wikipedii – w kilku językach nawet – artykułu o samym sobie, który to artykuł stale dopieszcza i rozbudowuje.

Opus magnum, do którego dąży Napierała, to przetłumaczenie jego biogramu na wszystkie edycje językowe Wikipedii tak, by przyćmić legendę Kurowa.

Jak przystało na pracownika naukowego, pan doktor ma wszechstronne zainteresowania. Między innymi potrafi zaśpiewać piosenkę tytułową z Gumisiów w kilku językach.

Wielbiciele[edytuj • edytuj kod]

Piotr Napierała posiada liczne grono wielbicieli, głównie płci męskiej, którzy z niejasnych przyczyn udają niechęć wobec jego osoby. W szczególności, owi panowie troszczą o zdolności językowe historyka ubolewając nad przypadkami przejęzyczeń przy posługiwaniu się językami obcymi. Jednym z najsłynniejszych jest akt niemieckojęzycznej intonacji Ody do radości, podczas której Piotr Napierała zamiast Deine Zauber (Twój Czar) wyśpiewał Deine Sauber (Twoja Czystość). Od tego momentu, nazwisko jego nie schodzi z ust oddanych wielbicieli, którzy (według nieoficjalnych informacji) planują napisać na temat jego umiejętności językowych pracę habilitacyjną.

Jedna z hipotez definiuje przyczynę niechęci do Piotra Napierały w wyborze przez niego języka niemieckiego, podczas gdy grono wielbicieli oczekiwało od niego płynnej znajomości francuszczyzny.

W jednym filmie posłużył się również językiem szwedzkim mówiąc "Tack vare golfströmmen klimaten i Sverige är inte så kallt". Popełnił przy tym dwa błędy, zdanie to powinno bowiem brzmieć "Tack vare golfströmmen är klimatet i Sverige inte så kallt".

Krytycy[edytuj • edytuj kod]

Oprócz oddanych wyznawców, Piotr Napierała posiada również grono zaciekłych krytyków – gdzie wbrew pozorom jedno nie wyklucza drugiego. Zdefiniowano, że krytycy Piotra Napierały, to specjaliści w mniej lub bardziej bezpośrednio powiązanych z innymi naukami, na przykład muzykologią tudzież filologią i to różnice w postrzeganiu świata przez różne dyscypliny leżeć mogą u podwaliny antypatii. Zauważono, że osoby te przywiązują wielką wagę do szczegółów, pomijając zarazem wiedzę powszechną. Znany jest przypadek, kiedy jeden z krytyków, z własnej inicjatywy wyrecytował daty i godziny urodzin aż szesnastu kompozytorów barokowych, będąc zaś zapytanym przez studenta nie potrafił podać nazwiska autora Mazurka Dąbrowskiego. Do elity krytyków zaliczają się użytkownicy Wykopu, którzy wciąż przypominają Napierale, że „Luba” to ich pracownica najemna na umowę zlecenie.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy