Trójznaki: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (zbędny przecinek)
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''Trójznaki''' – dziwne [[znak]]i składające się z trzech liter. Cóż to jest, mało kto potrafi powiedzeć. Zwykle są takie tandetne, jak na przykład dzi, ale na Nonsensopedii mogą składać się z [[Q]], [[V]], [[X]] i jeszcze tak [[ho ho]]... Często zapomniane w cieniu [[dwuznaki|dwuznaków]], dlatego czasem wzniecają bunt. Tak powstała reklama [[Nescafe Frappe]]. Trójznaki lubią, gdy się je chwali, więc z [[czysta złośliwość|czystej złośliwości]] nikt tego nie robi.
'''Trójznaki''' (lub mądrzej ''dryftongi'') – dziwne [[symbol|znaki]] składające się z trzech liter. Cóż to jest, mało kto potrafi powiedzeć. Zwykle są takie tandetne, jak na przykład dzi, ale na Nonsensopedii mogą składać się z [[Q]], [[V]], [[X]] i jeszcze tak [[ho ho]]... Kult trójznaków wyznają [[Język angielski|anglojęzyczni]] poganie, dlatego w ich języku jest ich wiele ''air'', ''ire'', ''eye'', ''ewe''. To dlatego niewtajemniczeni robią z ''fire'a'' fajer, z ''eye'' aj, z ''hairów'' her, etc.


Często są zapomniane w cieniu [[dwuznaki|dwuznaków]], dlatego czasem wzniecają bunt. Trójznaki lubią, gdy się je chwali, więc z [[czysta złośliwość|czystej złośliwości]] nikt tego nie robi.
{{Znaki}}


== Zobacz też ==
[[Kategoria:Językoznawstwo]]
* [[dwuznaki]]
* [[dzi]]

{{Znaki}}
[[Kategoria:Dwuznaki i trójznaki| ]]

Aktualna wersja na dzień 10:53, 5 wrz 2021

Trójznaki (lub mądrzej dryftongi) – dziwne znaki składające się z trzech liter. Cóż to jest, mało kto potrafi powiedzeć. Zwykle są takie tandetne, jak na przykład dzi, ale na Nonsensopedii mogą składać się z Q, V, X i jeszcze tak ho ho... Kult trójznaków wyznają anglojęzyczni poganie, dlatego w ich języku jest ich wiele – air, ire, eye, ewe. To dlatego niewtajemniczeni robią z fire'a fajer, z eye aj, z hairów her, etc.

Często są zapomniane w cieniu dwuznaków, dlatego czasem wzniecają bunt. Trójznaki lubią, gdy się je chwali, więc z czystej złośliwości nikt tego nie robi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]