Gall Anonim: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(nowa strona)
M (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 37.30.126.117; przywrócono ostatnią wersję autorstwa Kalejdoskop.)
Znacznik: rewert
 
(Nie pokazano 21 wersji utworzonych przez 17 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{osoba styl}}
Gall Anonim, dokładnie: Galopus Antonim Nieznany. Urodzony - ?, wyrzucony z budy - ?, zmarły - ?, pochowany - ?, wygrzebany z ziemi - ?. Nieznany, bo nic o nim nie wiemy. Antonim, bo przeciwieństwo osoby, o której coś wiemy. Gall, bo galopem po dorośnięciu uciekł z Francji do Polski (zmarnował sobie życie), którą w tym okresie rządził Bolesław Krzywousty, zwany też Krzywouchym lub Krzywonosym. Gall kierował pierwszą polską gazetą, a ponieważ nie znał papieru, była ona pisana żółtym markerem na podkładkach do myszek komputerowych (nie znał papieru, ale znał to - był zaskakujący). Opisywał w niej wszystko, co się działo w Polsce od czasów Bolesława do Bolesława (od Chrobrego do Krzywonogiego). W porę zobaczył, że wychwalanie Krzyworękiego nic mu nie da, a wręcz przeciwnie - doprowadzi go do wychowania czternastki bachorów, dzieci Krzywostopego (większość nie poradziła sobie i umarła w dzieciństwie, cóż zrobić) oraz przeniesie go w czasy rozbicia dzielnicowego, kiedy było tyle Polsk, że nieszczęścia powiększyły się do potęgi n-tej. Uciekł do Francji, czekał na czasy z wieżą Eifla, na której sprzedawałby gazety. Niestety, dopadła go choroba, tak nieznana, jak jego imię. Więcej o nim nie wiemy. Szkoda, byłoby więcej materiałów na Nonsensopedii.
'''Anonim''' tzw. '''Gall''' (właśc. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>, ur. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>, zm. <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span>) – człowiek o którym – wbrew obiegowej opinii – wiadomo bardzo wiele. Chociażby to, że nic o nim nie wiadomo i niczego ciekawego się nie dowiemy. Prawdopodobnie uciekł z [[Francja|Francji]] do [[Polska|Polski]] (nie wiedział, biedaczyna, co robi) około <span style="background-color:black">&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;</span> roku. Gall kierował pierwszą polską gazetą, a ponieważ nie znał papieru, była ona pisana żółtym markerem na podkładkach do myszek komputerowych. Opisywał w niej wszystkie wydarzenia w Polsce, od czasów Bolesława do Bolesława (od Chrobrego do Krzywonogiego).

Niektórzy uważają, jakoby Gall Anonim żył do dzisiaj i pisał na [[onet.pl|forum Onetu]] pod pseudonimem [[Jasiu Śmietana]].

== Zobacz też ==
* [[Mieszko I]]
* [[Bolesław Chrobry]]
* [[Bolesław III Krzywousty]]

{{przypisy}}

{{stub|biog}}
{{stub|hist}}

{{stopka}}
[[Kategoria:Średniowiecze w Polsce]]
[[Kategoria:Polscy pisarze]]

Aktualna wersja na dzień 23:13, 2 lip 2023

Anonim tzw. Gall (właśc.                , ur.                     , zm.                      ) – człowiek o którym – wbrew obiegowej opinii – wiadomo bardzo wiele. Chociażby to, że nic o nim nie wiadomo i niczego ciekawego się nie dowiemy. Prawdopodobnie uciekł z Francji do Polski (nie wiedział, biedaczyna, co robi) około        roku. Gall kierował pierwszą polską gazetą, a ponieważ nie znał papieru, była ona pisana żółtym markerem na podkładkach do myszek komputerowych. Opisywał w niej wszystkie wydarzenia w Polsce, od czasów Bolesława do Bolesława (od Chrobrego do Krzywonogiego).

Niektórzy uważają, jakoby Gall Anonim żył do dzisiaj i pisał na forum Onetu pod pseudonimem Jasiu Śmietana.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy


P vip.svg To jest tylko zalążek artykułu biograficznego. Jeśli widziałeś tę osobę na ulicy – rozbuduj go.

Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.