Umowa zlecenie: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:African woman slave trade.jpg|300px|thumb|Student na umowie groszowej (wizualizacja)]]
=Umowa zlecenie=
'''Umowa zlecenie, inaczej umowa groszowa''' – najpopularniejszy rodzaj umowy między pracodawcą a pracownikiem, zwłaszcza gdy w drugim przypadku chodzi o studentów lub innych specyficznych osobników.
'''Umowa zlecenie''' (inaczej '''umowa groszowa''') – najpopularniejszy rodzaj umowy między pracodawcą a pracownikiem, zwłaszcza gdy w drugim przypadku chodzi o [[student]]ów lub [[Leming (osoba)|innych specyficznych osobników]].


Podpisanie umowy zlecenia wiąże się z ryzykiem wyrzucenia z pracy ze skutkiem natychmiastowym bez podania przyczyny. Dodatkowo, osoby tę umowę podpisujące zwykle pracują za stawkę marzeń, tj. '''5 zł za godzinę pracy'''. Zatem jeśli dojeżdżają do pracy oraz chcą coś wszamać w trakcie przerwy to na to wszystko mogą robić nawet kilka godzin.
Podpisanie umowy zlecenia wiąże się z ryzykiem wyrzucenia z pracy ze skutkiem natychmiastowym bez podania przyczyny. Dodatkowo, osoby podpisujące tę umowę, zwykle pracują za stawkę marzeń, taką jak 5 zł/h. Zatem jeśli dojeżdżają do pracy oraz chcą coś wszamać w trakcie przerwy, to na to wszystko mogą robić nawet kilka godzin.


Umowy tego rodzaju charakteryzują się zazwyczaj dużą liczbą sformułowań niezrozumiałych dla przeciętnego zjadacza chleba. Ma to na celu sprawienie, by [[pracownik]] całości umowy nie przeczytał, a zwłaszcza punktu o przewidzianych karach i terminie wynagrodzenia. Trzeba dodać, że kilka wydrukowanych stron umowy to wspieranie producentów atramentów do drukarek, a także wsparcie dla programu zmniejszania powierzchni lasów na całym globie.
Umowy tego rodzaju charakteryzują się zazwyczaj dużą liczbą sformułowań niezrozumiałych dla przeciętnego zjadacza chleba. Ma to na celu sprawić, żeby [[pracownik]] nie przeczytał całej umowy, w szczególności punktów o przewidzianych karach i terminie wynagrodzenia. Trzeba dodać, że kilka wydrukowanych stron umowy to wspieranie producentów atramentów do drukarek, a także wsparcie dla programu zmniejszania powierzchni lasów na całym globie.
==Ciekawostki:==
== Ciekawostki ==
- umowa zlecenia nie daje prawa do urlopu, dlatego też najczęściej ludzie pracują góra kilka miesięcy
* Umowa zlecenie nie daje prawa do urlopu, dlatego też ludzie pracują na niej góra kilka miesięcy.
* Pracownik nie ma też prawa się rozchorować, więc należy tylko współczuć rozdającym [[ulotki]] na zimnie w deszczu.
* Przy umowie o pracę, pracownik nieraz może liczyć na dodatkową premię. W przypadku umowy zlecenie, w grę wchodzą potrącenia.
* Termin wynagrodzenia jest uzależniony od pracodawcy, zatem na jałmużnę można czekać latami.


[[Kategoria:Prawo]]
- pracownik nie ma też prawa się rozchorować, więc należy tylko współczuć rozdającym [[ulotki]] na zimnie w deszczu

- przy umowie o pracę pracownik nieraz może liczyć na dodatkową premię, w przypadku umowy zlecenia w grę wchodzą potrącenia

- termin wynagrodzenia jest uzależniony od pracodawcy, zatem na jałmużnę można czekać latami

Aktualna wersja na dzień 19:56, 20 sie 2021

Student na umowie groszowej (wizualizacja)

Umowa zlecenie (inaczej umowa groszowa) – najpopularniejszy rodzaj umowy między pracodawcą a pracownikiem, zwłaszcza gdy w drugim przypadku chodzi o studentów lub innych specyficznych osobników.

Podpisanie umowy zlecenia wiąże się z ryzykiem wyrzucenia z pracy ze skutkiem natychmiastowym bez podania przyczyny. Dodatkowo, osoby podpisujące tę umowę, zwykle pracują za stawkę marzeń, taką jak 5 zł/h. Zatem jeśli dojeżdżają do pracy oraz chcą coś wszamać w trakcie przerwy, to na to wszystko mogą robić nawet kilka godzin.

Umowy tego rodzaju charakteryzują się zazwyczaj dużą liczbą sformułowań niezrozumiałych dla przeciętnego zjadacza chleba. Ma to na celu sprawić, żeby pracownik nie przeczytał całej umowy, w szczególności punktów o przewidzianych karach i terminie wynagrodzenia. Trzeba dodać, że kilka wydrukowanych stron umowy to wspieranie producentów atramentów do drukarek, a także wsparcie dla programu zmniejszania powierzchni lasów na całym globie.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Umowa zlecenie nie daje prawa do urlopu, dlatego też ludzie pracują na niej góra kilka miesięcy.
  • Pracownik nie ma też prawa się rozchorować, więc należy tylko współczuć rozdającym ulotki na zimnie w deszczu.
  • Przy umowie o pracę, pracownik nieraz może liczyć na dodatkową premię. W przypadku umowy zlecenie, w grę wchodzą potrącenia.
  • Termin wynagrodzenia jest uzależniony od pracodawcy, zatem na jałmużnę można czekać latami.