Lutownica: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(Ale ze mnie lama, wandalizuję Nonsensopedię... Byłbym bardzo wdzięczny za otrzymanie bana)
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Metallhead. Ofiarą rewertu jest 67.159.44.134.)
Linia 1: Linia 1:
'''Lutownica''' – narzędzie służące do lutowania, do walczenia jak na [[miecz]]e (tylko z mniejszą siłą, bo [[przeciwnik]] i tak ją poczuje na swym [[Ciało|ciele]]), podgrzewania [[Woda|wody]] np. do [[herbata|herbaty]]. Składa się z [[kolba|kolby]] i z [[grot]]u, grot się czyści i ostrzy przy pomocy zwyczajnej [[temperówka|temperówki]] do [[Kredki|kredek]] ołówkowych lub [[Ołówek|ołówków]], nie może być to [[nóż]], bo nożem można źle naostrzyć, a w takiej sytuacji istnieje ryzyko zranienia się poprzez wystające metalowe [[drzazgi]].
Umba umba riki tiki tak
Niektórzy dziwni i niezrozumiali ludzie używają lutownicy do topienia cyny w celu „przylutowania” (skąd wzięli taki pomysł?) przewodów.

Jeśli z lutownicy unosi się po uruchomieniu czarny dym, oznacza, że jest uszkodzona. Natomiast jeśli dym jest biały... Habemus papam! Takim też sposobem wybierano zdecydowaną większość papieży podczas [[średniowiecze|Średniowiecza]].

{{stubprze}}

[[Kategoria:Narzędzia]]

Wersja z 20:26, 10 gru 2011

Lutownica – narzędzie służące do lutowania, do walczenia jak na miecze (tylko z mniejszą siłą, bo przeciwnik i tak ją poczuje na swym ciele), podgrzewania wody np. do herbaty. Składa się z kolby i z grotu, grot się czyści i ostrzy przy pomocy zwyczajnej temperówki do kredek ołówkowych lub ołówków, nie może być to nóż, bo nożem można źle naostrzyć, a w takiej sytuacji istnieje ryzyko zranienia się poprzez wystające metalowe drzazgi. Niektórzy dziwni i niezrozumiali ludzie używają lutownicy do topienia cyny w celu „przylutowania” (skąd wzięli taki pomysł?) przewodów.

Jeśli z lutownicy unosi się po uruchomieniu czarny dym, oznacza, że jest uszkodzona. Natomiast jeśli dym jest biały... Habemus papam! Takim też sposobem wybierano zdecydowaną większość papieży podczas Średniowiecza.

Szablon:Stubprze