Discord: Różnice pomiędzy wersjami
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Ostrzyciel (dyskusja • edycje) M (28 wersji: import z Miraheze) |
|
(Brak różnic)
|
Wersja z 20:12, 16 paź 2019
Discord – komunikator internetowy, dzięki któremu możesz się kontaktować ze swoimi przyjaciółmi, lub po prostu z innymi użytkownikami tego cuda. Program ten to tak naprawdę taki IRC na sterydach. Najczęściej używany przez Jutuberów, którzy chcą być bliżej swoich widzów, lecz czasami ta bliskość nie każdemu wychodzi na dobre. Discord jest darmowy. Tak! Ty też możesz w pełni samodzielnie[1] prowadzić swój własny serwer Discord!
Najważniejsze funkcje
- Czat tekstowy – raj dla wszystkich pokemonów;
- Czat głosowy – możesz drzeć ryja, ile wlezie, dopóki nie dostaniesz bana, a w wersji optymistycznej – dopóki Cię nie wyciszą;
- Kanały – służą do tego, aby wszystkie wiadomości na wszystkie tematy nie znajdowały się chaotycznie w jednym miejscu. Możesz na przykład pisać o tym jak bardzo kochasz Justina Biebera na takim kanale jak #spam[2], bo właśnie on się najbardziej do tego nadaje.
- Not Suitable For Wumpus – kanały tekstowe mogą być oznaczane jako NSFW, co oznacza, że za przyzwoleniem administracji serwera możesz tam umieszczać filmy przyrodniczo-edukacyjne i chińskie bajki. To również dobre miejsce na opisanie swojej miłości do Shawna Mendesa, jeśli nie chcesz wywołać powszechnego obrzydzenia u osób o słabych nerwach.
- Wyciszanie powiadomień – przydatne, jeśli nie chcesz być informowany za każdym razem, gdy przypadkowa osoba będzie łowić wirtualne rybki na kanale #spam.
- @[nazwa użytkownika] – możesz wysłać powiadomienie danej osobie, jeżeli na przykład śpi.
- @everyone oraz @here – możesz wysłać powiadomienie wszystkim osobom na serwerze naraz![3]
- Nitro Classic – dostajesz śłitaśne urozmaicenia czatu, czyli animowane emoji, których możesz używać także na serwerach, na których te emoji nie są dostępne[4], wideo streaming w nadludzkiej, przewyższającej wszelką współczesną technologię rozdzielczości FullHD, możliwość gwałcenia ich serwerów (czyt. uploadowania plików do pięćdziesięciu MB zamiast do ośmiu), a nawet mieć własne cyferki przy nicku[5]
- Nitro – to samo co wyżej, tylko płacisz więcej i możesz sobie pograć w jakieś gierki z ich sklepiku – niektóre są nawet spoko.
- Server Boost – jedni dają, drudzy nie, a cały serwer żeruje.
- Role – będąc właścicielem danego serwera, możesz wynagradzać, lub karać użytkowników, w formie przyznawania im różnego rodzaju ról. Na przykład możesz dać komuś rolę moderatora, stworzoną specjalnie dla pilnowania tego, czy nikt nie wysyła child porn, czy innego gówna na główny kanał, posiadającą prawa do jak najszybszego usuwania takich treści. Takiemu zbrodniarzowi można również całkowicie odebrać prawa do wysyłania plików na kanał. Najlepiej jest w ogóle odebrać uprawnienia do wysyłania jakichkolwiek wiadomości wszystkim członkom danego serwera – pozwala to osiągnąć błogi stan zdziwienia tym, że nikt się na serwerze nie odzywa.
- Wyrzucanie i banowanie użytkowników – jeżeli powyższe nie pomoże, zawsze można po prostu bezkarnie[6] kogoś wyrzucić z danego serwera, a jeżeli to nadal nie pomoże, to ostatnią nadzieją jest ban dla takiego osobnika.
- Boty – dzięki nim zawsze możesz grzecznie poprosić wielce wyspecjalizowany program sztucznej inteligencji bazujący na zaawansowanych algorytmach o odtworzenie na kanale głosowym – szczególnie kiedy wbije na niego więcej osób – wersję earrape utworu Despacito. Pozwalają też na przykład zdobywanie wirtualnych pieniędzy, dzięki czemu osoby od Discorda uzależnione łudzą się, że poradzą sobie w życiu.
Typy użytkowników
- Zwykli użytkownicy – są online raz na jakiś czas. Nic ciekawego.
- Pokemony i Dzieci Neostrady – częsty przypadek na Discordzie. Na większości serwerów znajduje się przynajmniej jeden taki osobnik, a zazwyczaj to mniejsza połowa serwera. Takich użytkowników można rozpoznać po jawnym nieużywaniu polskich znaków, losowym, lub zerowym użyciu klawisza shift w wypowiedziach, robieniu spamu różnego rodzaju emotikonami, przechwalaniu się subskrypcją Discord Nitro[7] i robienie spamu ikonami emoji pochodzącymi z innych serwerów[8].
- Discord Only – ludzie, którzy sprzedali swoją duszę Discordowi. Korzystają z niego 24 i pół godziny na dobę, są na każde zawołanie, a jeżeli są offline, to są tylko dwie możliwości: osobnik śpi, lub już nie żyje.
- Nitrowcy (własc. Użytkownicy Discord Nitro) – nie wiadomo, czy to ludzie. Najczęściej są to osobniki, które kupują abonament Discord Nitro, tylko po to, żeby pokazać światu, jakie to prestiżowe życie wiodą. Można ich poznać po ciągłym wypominaniu małoprestiżowym biedakom, że ich nie stać na Nitro. Jest też drugi pod-typ Nitrowców, lecz jest to gatunek na wymarciu, mianowicie są to ludzie, którzy chcą po prostu wspierać Discorda.
Legenda głosi, że istnieje również tajemnicza grupa ludzi korzystających z mistycznego motywu jasnego. Jak dotąd, jednak nie udało się potwierdzić obserwacyjnie istnienia takich osobników.
Typy Serwerów
- Hugboxy – serwery, tworzone przez różnorakie bardziej lub mniej znane osobistości, wyłącznie w celu dyskusji z fanami oraz masturbowania się do własnej popularności. Często spotykany u wszelkiej maści YouTuberów.
- Serwery Oficjalne – tworzone są często przez firmy tworzące gry (najczęściej są to gry indie). W teorii mają usprawnić komunikację twórców z fanami, w praktyce jednak z reguły twórcy i tak robią co chcą, mając w głębokim poważaniu sugestie fanów.
- Serwery Fandomowe – serwery tworzone przez fanów jakiegoś contentu (najczęściej jakiegoś filmu, serialu czy gry) dla fanów tegoż contentu, nie rzadko bezpośrednio powiązane, lub powstałe, z Wikia, bądź forów na jej temat. Najczęściej po pewnym czasie użytkownikom nudzi się temat (no bo ileż można gadać w kółko o tym samym) i serwer staje się nieaktywny, lub toczą się na nim dyskusje o dupie Maryli Rodowicz.
- Serwer PBF – Serwer istniejący tylko jako hosting do gry RPG. Z reguły tworzony jest przez dzieci i upada po tygodniu, zdarzają się jednak wyjątki.
- Serwer Role-Play – serwer, którego użytkownicy wcielają się w różnorakie postacie, najczęściej Furry i prowadzą swoje wirtualne życie niczym w The Sims, gdyż prawdziwego nie mają. Podobnie jak serwery PBF, zwykle upada po tygodniu.
- Serwer-Grupka – tworzony przez młodych i niedoświadczonych użytkowników, nie mających pojęcia o tym, że na Discordzie można rozmawiać grupowo bez konieczności tworzenia nowych serwerów.
- Pamiętnik / Serwer-samotnia – jednoosobowy serwer, wykorzystywany głównie w charakterze hostingu zdjęć, wklejania linków, lub po prostu do puszczania muzyki za pomocą bota.
- Serwer Zaproś X osób, a dostaniesz Y – serwer robiony wyłącznie pod osoby, często niedopracowany. Chodzi w nim wyłącznie o to, żeby nabierać dziesięciolatki, że jak zaproszą określoną liczbę osób, to dostaną najczęściej Nitro, lub inne płatne subskrypcje, za darmo. Prawdopodobnie wszystkie te serwery to scam, nikt nie próbował, bo nikomu się nie chciało, ale krążą legendy o tajemniczych osobnikach, którzy odebrali swoje darmowe Nitro.
- Serwer Bez Sensu – serwer służący głównie do spamowania. Powiedzieć, że panuje tam anarchia, to zdecydowanie za mało. Filmy erotyczne i spam botami są tam na porządku dziennym, a admin [9]również w tym uczestniczy. Serwery takie rzadko tworzone są celowo, częściej są to po prostu serwery tematyczne, w których użytkownicy trochę za bardzo oddalili się od ich zakładanej tematyki. Jeśli ich nazwa jednak dalej zachowuje pozory normalności, wejście na nie może skutkować samobójstwem, lub przynajmniej zakończeniem przygody z Discordem u trochę mniej obeznanych z internetem osób.
- Serwer-sekta – serwer, który jest owiany tajemnicą. Bardzo ciężko się do niego dostać. Rozmowy się toczą na dziwne tematy, w tym spiskowanie. W momencie wykrycia mówi się, że jest to serwer, na którym siedzą sobie znajome sobie osoby.
To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.
Przypisy
- ↑ Przynajmniej dopóki nie uświadomisz sobie, że każda wiadomość wysłana do twojego pięknego miejsca rozmów jest zapisywania na cudzych serwerach
- ↑ Na większości serwerów znajduje się przynajmniej jeden takowy
- ↑ Skazując siebie na wieczne – lub przynajmniej kilkuminutowe – potępienie
- ↑ Chyba że jesteś na oficjalnym serwerze Nonsensopedii – tam emoji są wyłączone
- ↑ A jak przestaniesz płacić to ci nie dadzą twojego dawnego tagu, tylko inne losowe cyferki – nie ma tak łatwo
- ↑ Zależy gdzie
- ↑ Za którą płacą rzecz jasna rodzice
- ↑ Również w ramach Nitra
- ↑ jeśli jeszcze żyje