Euro Truck Simulator 2: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linia 14: Linia 14:
Podobnie jak w każdej grze czeskiego producenta są te same tryby:
Podobnie jak w każdej grze czeskiego producenta są te same tryby:
* '''Szybkie zlecenie''' – dostajemy w nim ciężarówkę wraz z ładunkiem, który musi zostać dostarczony w określone miejsce.
* '''Szybkie zlecenie''' – dostajemy w nim ciężarówkę wraz z ładunkiem, który musi zostać dostarczony w określone miejsce.
* '''Rynek przesyłek''' – bardziej dochodowy biznes, pod warunkiem, że masz swoją własną ciężarówkę. Minusem tego trybu jest jednak to, że w przeciwieństwie do szybkiego zlecenia trzeba pojechać pod ładunek<ref>w tamtym trybie ciężarówka po prostu się teleportowała</ref>.
* '''Rynek przesyłek''' – bardziej dochodowy biznes, pod warunkiem, że masz swoją własną ciężarówkę. Minusem tego trybu jest jednak to, że w przeciwieństwie do szybkiego zlecenia trzeba pojechać pod ładunek<ref>W tamtym trybie ciężarówka po prostu się teleportowała</ref>.
* '''World of Trucks''' – zlecenia na specjalnej platformie, w których w przeciwieństwie do dwóch poprzednich trybów czas na wykonanie zlecenia jest realny, a nie z gry. Tutaj też musisz pojechać po ładunek. Dodatkowym minusem tych zleceń jest ograniczenie do 65 mil na godzinę oraz konieczność połączenia z internetem, ponieważ przerwanie łączności z netem kończy się często zawieszeniem zlecenia oraz teleportowaniem kilkadziesiąt kilometrów do tyłu po jego wznowieniu.
* '''World of Trucks''' – zlecenia na specjalnej platformie, w których w przeciwieństwie do dwóch poprzednich trybów czas na wykonanie zlecenia jest realny, a nie z gry. Tutaj też musisz pojechać po ładunek. Dodatkowym minusem tych zleceń jest ograniczenie do sześćdziesięciu pięciu mil na godzinę oraz konieczność połączenia z internetem, ponieważ przerwanie łączności z netem kończy się często zawieszeniem zlecenia oraz teleportowaniem kilkadziesiąt kilometrów do tyłu po jego wznowieniu.


== Czy warto kupić? ==
== Czy warto kupić? ==
Gra przyniesie ci wiele godzin <del>nudy</del> frajdy, kiedy będziesz kierowcą ciężarówki. Po dłuższej grze zauważysz jednak, że gra nie ma nic do zaoferowania począwszy od prostych dróg, które niczym się od siebie nie różnią<ref>bo większość mapy jest taka sama</ref>, kończąc na prawach fizyki i detalach<ref>których nie ma</ref>.
Gra przyniesie ci wiele godzin <del>nudy</del> frajdy, kiedy będziesz kierowcą ciężarówki. Po dłuższej grze zauważysz jednak, że gra nie ma nic do zaoferowania począwszy od prostych dróg, które niczym się od siebie nie różnią<ref>Bo większość mapy jest taka sama</ref>, kończąc na prawach fizyki i detalach<ref>Których nie ma</ref>.
== Świat gry ==
== Świat gry ==
[[Plik:Etsfrancja.jpg|thumb|250px|Miłej drogi!]]
[[Plik:Etsfrancja.jpg|thumb|250px|Miłej drogi!]]

Wersja z 14:27, 11 gru 2019

Szablon:Gra infobox Czym to się różni od American Trucka?

Typowy gracz o Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2 – perfekcyjny[potrzebne źródło] symulator ciężarówki, będący sequelem Euro Truck Simulator. Tak naprawdę jest to symulator DLC, bo za każde państwo (ewentualnie za grupę państw jak ostatnio) trzeba zapłacić z osobna.

Tryby gry

Podobnie jak w każdej grze czeskiego producenta są te same tryby:

  • Szybkie zlecenie – dostajemy w nim ciężarówkę wraz z ładunkiem, który musi zostać dostarczony w określone miejsce.
  • Rynek przesyłek – bardziej dochodowy biznes, pod warunkiem, że masz swoją własną ciężarówkę. Minusem tego trybu jest jednak to, że w przeciwieństwie do szybkiego zlecenia trzeba pojechać pod ładunek[1].
  • World of Trucks – zlecenia na specjalnej platformie, w których w przeciwieństwie do dwóch poprzednich trybów czas na wykonanie zlecenia jest realny, a nie z gry. Tutaj też musisz pojechać po ładunek. Dodatkowym minusem tych zleceń jest ograniczenie do sześćdziesięciu pięciu mil na godzinę oraz konieczność połączenia z internetem, ponieważ przerwanie łączności z netem kończy się często zawieszeniem zlecenia oraz teleportowaniem kilkadziesiąt kilometrów do tyłu po jego wznowieniu.

Czy warto kupić?

Gra przyniesie ci wiele godzin nudy frajdy, kiedy będziesz kierowcą ciężarówki. Po dłuższej grze zauważysz jednak, że gra nie ma nic do zaoferowania począwszy od prostych dróg, które niczym się od siebie nie różnią[2], kończąc na prawach fizyki i detalach[3].

Świat gry

Miłej drogi!
  • Kierowca nie odczuwa głodu, pragnienia i innych potrzeb fizjologicznych, przy pomocy magii opcji może również nie spać;
  • Samochody w grze mogą uderzyć w kilka ciężarówek, budynków i rozwalić wszystkie znaki na drodze, a i tak będą jeździć nawet bez zadrapań;
  • Wsie w tej grze nie istnieją[4];
  • Polskie drogi nie mają dziur;
  • Każdy kraj w Europie ma autostrady, bez wyjątku. Mniej lub więcej, ale ma;
  • Na granicy francusko–brytyjskiej nie spotkamy imigrantów[5];
  • IQ botów prowadzących pojazdy na singlu wynosi zero;
  • Nie musisz płacić podatku dochodowego, a także nie ma żadnej papierologii;
  • Nie możesz wyjść z ciężarówki;
  • W każdym mieście jest tylko obwodnica i centrum, gdyż reszta jest zablokowana poprzez niewidzialną barierę[6].
  • Psy Policja zawsze wlepi mandat Tobie. Nieważne czy to Ty, czy oni Ciebie uderzyli. To Ty jesteś winowajcą tych wszystkich katastrof w świecie gry.

Zobacz też

Przypisy

  1. W tamtym trybie ciężarówka po prostu się teleportowała
  2. Bo większość mapy jest taka sama
  3. Których nie ma
  4. Z wyjątkiem Francji, Włoch i małych krajów bałtyckich w których znajduje się parę
  5. No chyba, że na multi, tam jest ich od groma, co widać na zdjęciu obok
  6. Spokojnie, w którymś DLC na pewno się tym zajmą za jedyne 69,99zł!