Albania: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(→‎Udowodnij istnienie Albanii: Ranking FIFA - Albania 48, Polska - 63)
M (Przywrócono poprzednią wersję, jej autor to Poc Vocem. Autor wycofanej wersji to 89.75.110.109.)
Linia 44: Linia 44:
# Dobra, wobec tego chociaż dwie albańskie rzeki.
# Dobra, wobec tego chociaż dwie albańskie rzeki.
# OK, niech będzie – jeden albański zabytek.
# OK, niech będzie – jeden albański zabytek.
# A teraz wejdź na ranking FIFA. Sprawdź pozycję Albanii i porównaj ją z pozycją Polski.


To chyba mówi samo za siebie.
To chyba mówi samo za siebie.

Wersja z 12:44, 11 kwi 2013

Wymyślają władców, zmieniają wydarzenia historyczne. Robią wszystko, byśmy uwierzyli

Szablon:T jedna z największych teorii spiskowych świata stworzona w pierwszych wiekach naszej ery przez historyków i kronikarzy. Albania to domniemane państwo europejskie.

Teoria spiskowa

Według najściślej strzeżonych tajemnic NATO Albania nie istnieje. Nonsensopedia – jako jedna z niewielu liczących się instytucji naukowych na świecie – nie dała się nabrać na teorię spiskową przygotowaną przez masońskie siły stojących u władzy. Poza Nonsensopedią prawie cały świat nadal naiwnie wierzy w istnienie Albanii.

Pewnie ciągle uważasz, że Albania istnieje? Udowodniłeś kiedyś solidnie, że aktualna informacja podawana jest właśnie z tego, a nie innego miejsca? Byłeś tam kiedyś, znasz kogoś kto był? Znasz jakiegoś Albańczyka? Nie – Albanii nie ma, Albania nie istnieje.

Wszystko działa na zasadzie fenomenu podobnego do Henryka Batuty. Spisek jest bardzo dobrze przygotowany – fałszywe mapy, szerokości i długości geograficzne, notki w encyklopediach i podręcznikach. Media należące do układu od dziecka karmią nas papką z paroma niby-albańskimi wyrazami (Tirana – fikcyjna stolica państwa; Kosowo – państwo przygotowane przez twórców spisku, by przekonać nas o istnieniu Albańczyków), by utwierdzić nas w przekonaniu, że coś wiemy o Albanii, więc ona pewnie istnieje. Specjalne służby wysyłają nawet w świat agentów udających Albańczyków, by pogłębiać tę fikcję. Spotkałeś kiedyś jednego z nich? Przyjrzyj mu się dobrze. Albańczyków często grają mieszkańcy Bałkanów, łatwi do rozpoznania.

Cała ta mistyfikacja staje się dla nas jasna w chwili, kiedy zrozumiemy, że Albania nie istnieje – jest tylko wymysłem. Wówczas zrozumiemy, że wszelkie pseudodowody są oszustwem – nie mogą dowodzić istnienia Albanii, bo przecież ona nie istnieje.

Przyczyny powstania teorii

Nie wiadomo, po co wymyślono teorię o istnieniu Albanii. Szacuje się, że w jednym z miejsc, gdzie domniemana Albania miałaby się znajdować (zachodnia Serbia; patrz mapa poniżej) znaleźć można poufne informacje o amerykańskiej Strefie 51, a samo zmyślenie Albanii powstało, by odjąć miejscu tajemniczości i zniechęcić do zastanowienia się nad przechowywanymi tam dowodami.

Kolejna teoria jest podobna – według niej teoria spiskowa o istnieniu Albanii i budowanie całej otoczki wokół państwa, które nie istnieje powstało, aby na terenach zachodniej Serbii w spokoju i izolacji od świata mogli żyć m.in. Elvis Presley, Marilyn Monroe, Tupac Shakur, Michael Jackson powszechnie – niesłusznie – uznani za zmarłych. Motyw ten użyto również w serii Harry Potter gdzie ponoć Lord Voldemort ukrywa się w Albanii.

Udowodnij istnienie Albanii

Plik:Dhermi beach.JPG
Zdjęcie, które Wikipedia podpisuje jako plażę umiejscowioną w Albanii. W rzeczywistości jest to obraz utworzony za pomocą programu graficznego. Nieautentyczność grafiki zdradza między innymi efekt skopiowania i zmiany kształtu parasoli oraz leżaków
  1. Czy znasz jakiegoś Albańczyka?
  2. Czy znasz kogoś, kto zna jakiegoś Albańczyka?
  3. Czy słyszałeś o jakimś Albańczyku?
  4. Znasz tytuł jakiejkolwiek albańskiej książki?
  5. Czy słyszałeś jakiekolwiek słowo w języku albańskim?
  6. Znasz albańską walutę?
  7. Czy widziałeś kiedyś albańską tablicę rejestracyjną?
  8. Widziałeś jakiekolwiek zdjęcie z Albanii?
  9. Słyszałeś o albańskiej kuchni?
  10. Znasz numer kierunkowy do Albanii?
  11. A może znasz jakąś albańską firmę?
  12. A jakiś albański film?
  13. Wiesz o jakimś wydarzeniu historycznym dotyczącym Albanii?
  14. Jak ma na imię prezydent Albanii?
  15. To na pewno jest republika?
  16. Skoro tak, to może gdzieś ci się obiło o uszy o jakichś wyborach?
  17. Widziałeś kiedyś metkę z napisem „Made in Albania”?
  18. Pokaż mi albańskie kodowanie znaków.
  19. Spróbuj wyjechać na wycieczkę do Albanii z biura podróży.
  20. Kup gdzieś „Rozmówki albańskie”.
  21. Zapytaj kogokolwiek, co wie o Albanii.
  22. Podaj chociaż jednego gracza reprezentacji piłkarskiej Albanii.
  23. Wymień trzy albańskie miasta. I nie próbuj zaglądać do atlasu – tam wszystko jest zafałszowane.
  24. Dobra, wobec tego chociaż dwie albańskie rzeki.
  25. OK, niech będzie – jeden albański zabytek.

To chyba mówi samo za siebie.

Wirus albański

Info.png Główny artykuł: wirus albański

Wirusem albańskim nazywamy żart, który jest atrapą wirusa komputerowego. Spośród ponad dwustu krajów, w nazwę wirusa wciśnięto Albanię. Dlaczego? Może być to aluzja – fikcyjność wirusa i fikcyjność państwa; niby tak prosta do wychwycenia, ale nierozgrzebana jak dotąd przez poszukiwaczy teorii spiskowych.

Jeśliby zaś wirusa nie pojmować jako dowcip, jest on po prostu kolejnym narzędziem w rękach władz, stworzonym, by nas omamić. Możliwe jest też, że wirus nie istnieje zupełnie tak samo, jak i państwo, a to, co widzisz na swoim wyświetlaczu w monitorze to iluzja optyczna.

Antywirus albański

Aby uwiarygodnić zagrożenie ze strony wirusa albańskiego, jak i istnienie samej Albanii, zasugerowano produkcję programu antywirusowego produkcji albańskiej. Do internetu dotarły nawet przetłumaczone próbki szkiców światowej propagandy:

W98explo.png
Plik:Crystal virus.pngAlbanian Antivirus 0.0.0

Drogi użytkowniku!
Witamy w programie, który pozwoli ci wyeliminować większość zagrożeń związanych z internetem. Niestety, jego twórcy nie dysponują wystarczająco rozwiniętą techniką, aby proces ten był w pełni zautomatyzowany.
Przeprowadź następujące czynności:

  1. Przejrzyj dokładnie zawartość twardego dysku.
  2. Skasuj podejrzane pliki, uprzednio robiąc ich listę, a następnie zapisując ją jako C:/Documents and Settings/All users/Desktop/Raport.txt

Otwórz okno Mój komputer


Strony zewnętrzne

Strona rządowa albańskich nacjonalistów

Mapy i obrazki

Medal.svg