Bitwa o Mosul: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M
M
Linia 1: Linia 1:
'''Bitwa o Mosul''' – [[Irak|irackie]] [[reality show]], transmitowane na żywo w [[internet|internecie]] i wielu arabskich [[Telewizja|stacjach telewizyjnych]]. W [[2014]] roku odbyła się próbna edycja, która nie odniosła spodziewanego sukcesu komercyjnego. [[16 października]] [[2016]] rozpoczęła się pierwsza edycja, w której wzięli udział liczni Irakijczycy popierający premiera oraz Irakijczycy zgromadzeni w drużynie [[Państwo Islamskie|ISIS]]. Obok nich po obu stronach pojawili się także gracze reprezentujący 60 różnych państw. Zakończyło się 20 lipca 2017 roku.
{{nieaktualne}}
'''Bitwa o Mosul''' – [[Irak|irackie]] [[reality show]], transmitowane na żywo w [[internet|internecie]] i wielu arabskich [[Telewizja|stacjach telewizyjnych]]. W [[2014]] roku odbyła się próbna edycja, która nie odniosła spodziewanego sukcesu komercyjnego. [[16 października]] [[2016]] rozpoczęła się pierwsza edycja, w której wzięli udział liczni Irakijczycy popierający premiera oraz Irakijczycy zgromadzeni w drużynie [[Państwo Islamskie|ISIS]]. Obok nich po obu stronach pojawili się także gracze reprezentujący 60 różnych państw.


== Zasady programu ==
== Zasady programu ==

Wersja z 19:57, 20 kwi 2018

Bitwa o Mosulirackie reality show, transmitowane na żywo w internecie i wielu arabskich stacjach telewizyjnych. W 2014 roku odbyła się próbna edycja, która nie odniosła spodziewanego sukcesu komercyjnego. 16 października 2016 rozpoczęła się pierwsza edycja, w której wzięli udział liczni Irakijczycy popierający premiera oraz Irakijczycy zgromadzeni w drużynie ISIS. Obok nich po obu stronach pojawili się także gracze reprezentujący 60 różnych państw. Zakończyło się 20 lipca 2017 roku.

Zasady programu

W grze biorą udział dwie drużyny – IK (drużyna iracko-kurdyjska) oraz ISIS (drużyna Państwa Islamskiego). Mają one do wykonania liczne zadania terenowe typu: zabicie przeciwnika, strzelanie z karabinu na odległość, życie bez jedzenia przez tydzień. Gra kończy się wraz z poddaniem się całej drużyny.

Uczestnicy

Liczba uczestników jest niezwykle duża. W drużynie IK zgromadziło się 100 tys. osób dowodzonych przez kapitana nazywającego się Hajdar al-Abadi. Druga drużyna jest znacznie mniejsza – liczy prawdopodobnie 9 tys. osób – kapitanem w niej jest Abu Bakr al-Baghdadi. W ramach zrównania sił drużyna ISIS otrzymała wsparcie z Kirkutu.

Oprócz tubylców w reality show wzięło udział wielu graczy z ponad 60 państw.


Medaille1785.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny historii. Jeśli masz tyle lat, co Pai Mei – rozbuduj go.