Gramatyka: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (dr tech)
M (gram., jęz., int. :>)
Linia 1: Linia 1:
'''Gramatyka''' - nauka, która zajmuje się tym, żeby nie mówić ''poszłem''. ''przyszłem'' i jak odróżnić ''okolicznik'' od ''bezokolicznika''. W szkołach jest elementem większej afery, zwanej [[język polski]]. Służy głównie do straszenia [[uczeń|uczniów]] terminologią: przypadki, imiesłowy, przydawki, spółgłoski.
'''Gramatyka''' nauka zajmująca się tym, żeby nie mówić ''poszłem'' i ''przyszłem'' oraz jak odróżnić ''okolicznik'' od ''bezokolicznika''. W szkołach przedśrednich jest elementem większej afery, zwanej [[język polski]]. Służy głównie do straszenia [[uczeń|uczniów]] terminologią: przypadki, imiesłowy, przydawki, spółgłoski itd.


== Znani gramatycy ==
== Znani gramatycy ==
* Prof. '''Jan Miodek''' - rzadko kto naprawdę go rozumie za to wszyscy lubią, bo jest sympatyczny i ładnie wypada w [[telewizja|telewizji]].
* Prof. '''[[Jan Miodek]]''' rzadko kto naprawdę go rozumie, ale wszyscy lubią, bo jest sympatyczny i ładnie wypada w [[telewizja|telewizji]].
* Prof. '''Jerzy Bralczyk''', zwany Leśnym Dziadkiem lub Rumcajsem polskiej gramatyki. Lubiany, bo na dużo pozwala (w wikipedii nazywa się to "inkluzjonizm") i nie tępi niektórych błędów.
* Prof. '''[[Jerzy Bralczyk]]''' językoznawca. Lubiany, bo na dużo pozwala<ref>[[Wikipedia]] nazywa to ''[[inkluzjonizm]]em''</ref> i nie tępi niektórych, niekoniecznie będących błędami, błędów.
* '''Jacek Kurski''' - pionier nowych form gramatycznych, np. ''Powiedziałem Donaldu Tusku''.
* '''[[Jacek Kurski]]''' pionier nowych form gramatycznych, np. ''powiedziałem [[Donald Tusk|Donaldu Tusku]]''.
* '''Kali''' z ''W pustyni i w puszczy''.
* '''Kali''' z ''[[W pustyni i w puszczy]]''.


{{przypisy}}
[[Kategoria:Nauki humanistyczne]]
[[Kategoria:Językoznawstwo]]

Wersja z 14:58, 3 lis 2008

Gramatyka – nauka zajmująca się tym, żeby nie mówić poszłem i przyszłem oraz jak odróżnić okolicznik od bezokolicznika. W szkołach przedśrednich jest elementem większej afery, zwanej język polski. Służy głównie do straszenia uczniów terminologią: przypadki, imiesłowy, przydawki, spółgłoski itd.

Znani gramatycy

Przypisy