Użytkownik:Stim

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Na górze róże,
Fiołki na dole,
Jak mi się nie chce...
...o ja pierdolę!

Moje motto

Serwus kurwa, jestem Spellchecker - ucieleśnienie powszechnie używanej zapomnianej funkcji w każdym edytorze tekstu. Nie ma tu nic ciekawego, więc możesz już wyjść z tej strony i nie tracić więcej swojego, (nie)wątpliwie, bardzo cennego czasu.

Moi jedyni koledzy

Kumpluję się z fagocytorem i Chuckiem Norrisem. Uwielbiam śmiać się z błędów ortograficznych, dyletanctwa w dziedzinie poprawności językowej niektórych pseudononsensopedystów. Nadużywam skreśleń. Jestem radykałem w dziedzinie przestrzegania zasad interpunkcji.

Poglądy w dziedzinie filozofii

Uważam, że gdy używa się rzeczownika liczby mnogiej, zaimek przymiotny poprzedzający ów rzeczownik również powinien być odmieniony w liczbie mnogiej. Czy wspominałem już, że kumpluję się z Kapitanem Oczywistym?

Dolegliwości

Czasem dopada mnie amnezja. Czasem dopada mnie amnezja. Czasem dopada mnie amnezja. Czasem dopada mnie amnezja. A potem anestezja i jest super bo przestaję czuć, i wjbdusuysuvebeiw5okopck 2 u2999j3n9nidosnoa w irojcpsa........

Misja

Ad rem, jestem jednym z organów wykonawczych w dziedzinie zwalczania błędów, które pojawiają się w artykułach Wielkiej Nonsy. Jestem też wandalem wikipedii (specjalnie z małej).

Nauka

Oto pewien bardzo ciekawy mini-artykuł znaleziony na pewnej stronie internetowej, który jest bardzo ciekawy.[1]



Cquote2.svg

Przecinki stawiamy:

• przy wyliczeniach: – Lubię ciastka, cukierki, lizaki, lody. – Zaprosiłam Kasię, Anię, Łucję Magdę, Sandrę.

• przed wszystkimi powtórzonymi spójnikami: – Chętnie poszłabym z Maćkiem i do kina, i do teatru, i do opery, i do filharmonii. – Byłem wczoraj w parku, w mieście, w domu Stasia i jeszcze w kilku innych miejscach.

• między zdaniami składowymi w zdaniu współrzędnie złożonym (wystarczy policzyć czasowniki, liczba przecinków to o jeden mniej niż czasowników): – Posprzątałem pokój, ugotowałem obiad, nakarmiłem psa. – Byłem u Kacpra, graliśmy w karty.

• między zdaniami składowymi w zdaniu podrzędnie złożonym (wystarczy policzyć czasowniki, liczba przecinków to o jeden mniej niż czasowników): – Będę poprawnie stawiać przecinki, gdy nauczę się zasad z tej kartki. – Bardzo chętnie przyjdę na kolejny turniej, bo wiem, że następnym razem wygram.

• przed niektórymi spójnikami (zazwyczaj): – ale: Pani Małgosia jest kiepska z matematyki, ale dobra z polskiego. – jednak: Podobają mi się włosy Kasi, jednak myślę, że do mnie by nie pasowały. – chociaż: Mam nadzieję, że Sandra czuje się tutaj dobrze, chociaż jest w nowym miejscu. – bo: Lubię lekcje z Magdą, bo słucha mnie z zaciekawieniem. – ponieważ: Asia przypomina mi Balladynę, ponieważ ma ciemne oczy i włosy. – lecz: Staś nosi ciężki plecak, lecz jest silny i nie stanowi to dla niego problemu. – a: Ada jest dobra z polskiego, a jeszcze lepsza z matematyki. – więc: Maciek czytał lektury, więc dobrze napisał sprawdzian z lektur. – zaś: Dzisiaj porozmawiamy o interpunkcji, zaś za dwa tygodnie o ortografii. – dlatego: Natalia gra w koszykówkę, dlatego jest wysportowana. – natomiast: Uwielbiam Kraków, natomiast uważam, że Wrocław jest jeszcze piękniejszy. – zatem: Rozumiemy te zasady, zatem interpunkcja nie stanowi już dla nas problemu. – który: Witam Kubę, który jest u mnie pierwszy raz. – od którego: Znam profesora, od którego można dowiedzieć się wielu ciekawostek o języku. – że: Myślę, że na egzaminie będziecie spokojni i opanowani. – żebyście: Chciałabym, żebyście zdali egzamin z polskiego (i nie tylko z polskiego) na 100%.

Cquote2.svg

●□■♤♡◇《Monoaminooksydaza-B określa twój potencjał do ryzykownych decyzji, strzeż się!》◇♡♤■□●