Ren (pierwiastek)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „09:43, 21 maj 2024” przez „Typowekonto (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Ren (Re) – siedemdziesiąty piąty pierwiastek chemiczny, metal przejściowy, szlachetny. Odkryty został w 1906 roku przez trójkę szwabskich chemików. Pojawił się jednak problem, gdy biedni nie mogli się zdecydować czyje imię nosić będzie ich wspólne dzieło i kiedy odpadła propozycja połączenia cząstek nazwisk, doszło do bijatyki, w wyniku której utopili efekt swoich badań w rzece. W związku z upamiętnieniem tego wydarzenia, pierwiastek 75 otrzymał nazwę od tejże rzeki, czyli Ren. Jest jednym z najbardziej wycenionych metali na świecie. Na kilogram, twoi starzy musieliby pracować co najmniej rok, a mimo to, nadal znajduje się w centrum uwagi potencjalnych kupców. Co więcej, zainteresowanie nim rośnie. W najbliższych latach jego cena może wzrosnąć więc kilkukrotnie, a kto go będzie miał, będzie rządził w swojej dziedzinie. Szlachetność pełną gębą!

Polska

W Polsce, ren znaleźć można w rudach miedzi koło Lublina oraz w ściekach tamtejszych hut miedzi. Jeżeli masz na bilet i nie przeszkadzają ci fabryczne ścieki, to możesz tam jechać i szukać szczęścia. Pospiesz się tylko. Ten artykuł mógł już ktoś przed tobą przeczytać. Nie chcesz chyba, żeby jakieś wieśniaki zgarnęły twój szmal!

Zastosowanie

Ren, pomimo swojej wysokiej ceny jest niezastąpiony przez jakąkolwiek inną substancję.[1] Jego szlachetność uszlachetnia inne, plebejskie metale, z których buduje się silniki odrzutowe i ich łopatki. Z renu zbudowane są też różne pierdoły używane w elektryce, głównie te, które muszą znosić wysokie temperatury. Jego najlepszym zastosowaniem jest jednak możliwość rzucenia go między prezesów dwóch, wielkich koncernów i obserwowanie jak się o niego zabijają.

Przypisy

  1. Skurwiel wiedział jak się ustawić.





Oznaczenia kolorów
metale
lantanowce
aktynowce
gazy szlachetne
niemetale
półmetale