Taniec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 18:44, 8 kwi 2017 autorstwa Polskacafe (dyskusja • edycje) (Wycofano ostatnie edycje autorstwa 217.99.152.132; przywrócono ostatnią wersję autorstwa DasBott.)

Szablon:Taniec

Plik:Just dance.gif
Taniec w wykonaniu Stickmana

Taniec – forma spędzania wolnego czasu, uprawiana także jako sport, zwykle w parach mieszanych. Polega na poruszaniu się, mniej czy bardziej wspólnym, w zgodzie z[1] rytmem muzyki.

Rodzaje tańca

Słownik
Zobacz w słowniku:
choreografia

Klasyfikacja tańczących osób

Taniec jest zalecany przez NFZ zarówno dla kobiet jak i mężczyzn jako korzystny dla zdrowia. Ze względu na właściwości taneczne osoby uprawiające taniec można podzielić na następujące grupy:

  • Kobiety:
  1. Młode laski, którym wydaje się, że potrafią tańczyć, a w rzeczywistości prowadzą się jak maluch z odkręconymi kołami po głębokim błocie. Oczywiście nikt im tego nie powie, bo mogłyby potem odmówić seksu.
  2. Starsze panie, które fantastycznie tańczą i taniec z nimi jest wielka przyjemnością, dopóki światło jest przyciemnione i o ile nie przeszkadza nam odurzający zapach ciężkich perfum.
  3. Starsze panie, którym wydaje się, że potrafią tańczyć, a w rzeczywistości prowadzą się jak maluch z odkręconymi kołami po głębokim błocie. Eksperci nie są zgodni co do odpowiedzi na pytanie, jak to się stało, że nikt im tego jeszcze nie powiedział.
  • Mężczyźni:
  1. Młodzi, atrakcyjni faceci, którzy fantastycznie tańczą, i taniec z nimi jest wielka przyjemnością, ale na więcej nie ma co liczyć, bo w domu czeka na nich młody i jeszcze atrakcyjniejszy, kochający partner.
  2. Starsi panowie, którzy również fantastycznie tańczą. Można liczyć na więcej, jeżeli stać nas na Viagrę.

Mężczyźni, którzy nie potrafią tańczyć, zwykle nie próbują.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do drzwi dyskotekowych, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy krok niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu, gdyż taniec męczy, powoduje tachykardię, pocenie (odparzenia), grozi uszkodzeniem ciała (pogo), odciskami, często wymaga alkoholu (o tym niżej). Tłum ludzi to narażenie na nieprzyjemności i zarazki. Towarzyszy temu nieprzyjemny hałas, szkodliwy dla narządu słuchu. atmosfera dusznych klubów, powodująca zbędny stres organizmu, zajęcie jest przeraźliwe nudne, a ocieranie się i dotykanie w tańcu wstrętne.

Alkohol a taniec

Wpływ alkoholu na poziom prezentowanego na parkiecie tańca jest rzeczą szeroko znaną. Głównym twierdzeniem jest:

I Twierdzenie o Tańcu pod Wpływem

Im więcej wypijesz, tym bardziej Ci się wydaje, że świetnie tańczysz.

Niezależny obiektywny obserwator, czyli osoba, która nie pije przez cały czas trwania badania, jest w stanie wyodrębnić dodatkowe dwa twierdzenia:

II Twierdzenie o Tańcu pod Wpływem

Poziom tańca kobiety jest odwrotnie proporcjonalny do ilości wypitego alkoholu.

Warto zauważyć, że dowody tego twierdzenia są bardzo łatwe do zaobserwowania dla kobiet należących do grupy I (patrz:Klasyfikacja Tańczących Osób), natomiast są praktycznie niezauważalne dla kobiet z grup II i III.

Łatwo można natomiast stwierdzić prawdziwość poniższego, trzeciego już twierdzenia:

III Twierdzenie o Tańcu pod Wpływem

Poziom odwagi tanecznej mężczyzny jest wprost proporcjonalny do ilości wypitego alkoholu.

Powyższe twierdzenia oparte są niestety na szczątkowych badaniach, gdyż ciężko jest znaleźć osobę, która zgodzi się nie pić, gdy inni piją.

Przypisy

  1. Albo w proteście przeciw