Użytkownik:Stim

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Te gusta nawigacja...




Odznaka Zasłużony Przodownik Pracy Socjalistycznej (awers złotej).jpg Ten użytkownik został odznaczony orderem Przodownika Pracy za wniesienie nowej świeżości w trudy pracy ku chwale humoru.
Grammar Nazi Icon.svg Ten użytkownik to grammar nazi. Lustruje wszystko, co napiszesz, i wyśle Cię do obozu koncentracyjnego za każdy mały błąd.
Eye open font awesome.svg Ten użytkownik jest dobrym obserwatorem i nic mu nie umknie.
Face-surprise.svg Ten użytkownik NIE jest nowy i NIE będzie spamować w dyskusjach administratorów pytaniami.
Wiki.svg Liczba edycji tego użytkownika wynosi 6909.
Nuvola apps cookie.svg Ten użytkownik ma urodziny dokładnie wtedy, kiedy Tadeusz Sznuk.


Deletion icon.svg To smutne, ale w tym momencie kończy się wieża tego użytkownika.





Cquote2.svg

Na górze róże,
Fiołki na dole,
Jak mi się nie chce...
...o ja pierdolę!
Cquote2.svg

— Moje motto


Witam! Co Cię tu sprowadza, w me skromne progi? Jestem Spellchecker, korektor z zamiłowania i chemik z zainteresowania. Jeśli już tu jesteś, wpisz się proszę do Księgi Odwiedzin poniżej!

Księga Odwiedzin

Podpisuj się zawsze czterema tyldami ~ ~ ~ ~. Możesz dodać jakąś uwagę co do mej twórczości czy co tam chcesz.


Misja

Czuję się organem wykonawczym powołanym do zwalczania błędów (tzw. Hunspell), które pojawiają się w artykułach Nonsensopedii. Konto założyłem 5.02.2020. 14.02-28.02.2020 bałwanek Nonsensopedii, od 28.02.2020 moderator treści. Powiem nieskrycie, iż niedawno zacząłem moją bezpośrednią przygodę z Nonsensopedią, więc dopiero uczę się pisać dobre artykuły. Dlatego też jestem otwarty na wszelką krytykę.

Co wniosłem do projektu?

Przede wszystkim zapraszam tutaj, a także tutaj.

Edycje

Do tej pory dokonałem 6909.

Poważniejsze operacje

Tu lądują utworzone lub w bardzo znaczny sposób zmienione przeze mnie strony. Czyli:
a) artykuły

  1. Most Poniatowskiego.
  2. Słownik:Śmieć.
  3. Jazz Jackrabbit 2.

b) strony Gry (nie rozmawiamy o Grze!)

  1. Gra:Strona 1237.
  2. Gra:Strona 1237,2.
  3. Gra:Strona 120,01 (zmodyfikowana strona 120, która nie jest już mojego autorstwa).
  4. Gra:Strona 55540.
  5. Gra:Strona 738495,00.
  6. Gra:Strona -7,05.
  7. Gra:Strona -7,020 (zmodyfikowana strona -7,02, która nie jest już mojego autorstwa).
  8. Gra:Strona 5425,00.
  9. Gra:Strona 5425,01.

c) przekierowania, ujednoznacznienia i tym podobne drobne pierdoły
# Szablon:Najśmieszniejsza rzecz. W końcu usunąłem, zbędne.

  1. Czomolungma (przekierowanie do Mount Everest).
  2. Sagarmatha (przekierowanie do Mount Everest).
  3. Lek (wstawiłem szablon Zobaczteża rozpoczynającego, artykuł nie jest mojego autorstwa).
  4. Lek (ujednoznacznienie).
  5. Lekarstwo (przekierowanie do Lek).
  6. Most Poniatowski (przekierowanie do Most Poniatowskiego).
  7. Jazz Jackrabbit (przekierowanie do Jazz Jackrabbit 2).

Moje przełomowe odkrycia

W czasie wypełniania mej bardzo ważnej misji zdążyłem już posiąść pewną wiedzę z doświadczenia i rozpoznawać od razu pewne problemy. Unikaj popełniania poniższych błędów, a twój tekst będzie atrakcyjniejszy i może się go nie czepnę! Oto najczęstsze choroby tekstów (nie uwzględniając literówek, błędów ortograficznych itp.), w których wyłapuję błędy:

Abrewioza
schorzenie skali wyrazu polegające na poważnie złej wiedzy o zapisywaniu skrótów, np. „wg.” (pisać bez kropki!), „w/w” (pisać „ww.”, a nie kopiować formę skrótu od whatever z luźnej amerykańskiej gadki!).
Afeminoza
schorzenie gramatyczne skali całego wypowiedzenia, jest skutkiem nieudolnej odmiany zaimka przymiotnego poprzedzającego wyraz rodzaju żeńskiego odmienianego w bierniku. Np. „Wypiłem herbatę i teczkę jeszcze spakowałem”.
Gradoza
straszne schorzenie skali ponadwyrazowej, polegające na BRAKU WIEDZY O STOPNIOWANIU PRZYMIOTNIKÓW I PRZYSŁÓWKÓW. Cholera, jaka to jest częsta przypadłość! Jak masz z tym problem natychmiast odwiedź stronę https://stopniowanie.net! Ale już, MIGIEM!
Joza
schorzenie gramatyczne skali wyrazu, np. „Wstałem z ziemii i skierowałem swe kroki ku Nonsensopedi”.
Nominoza
ręce opadają, np. „Lubię pana profesora Miodek”. Miodka, no przecież nazwiska są odmienne!
Paralelioza
schorzenie gramatyczno-absorbenckie biorące się głównie z przedawkowania i/lub ciągłej amnezji autora wypowiedzi. Czyli, prościej ujmując, obniżanie wartości swojego monologu poprzez pieprzenie cały czas o tym samym (pot. zacinanie się płyty). Nie, nie jest to zabawne, sam tak niedawno zrobiłem i nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Nie rób tego, na litość słoniową...
Przecinkoza
schorzenie interpunkcyjne skali całego wypowiedzenia, mające źródło w odwiecznym dylemacie: „No dobra, gdzie by tu teraz wpierdolić te przecinki?”. Gdy autor wypowiedzi nie wie, w którym miejscu należy umieścić przecinki w zdaniu, lecz ich liczba oscyluje wokół tej poprawnej ilości przecinków, jest to zwykła przecinkoza. Co innego, gdy ich liczba w zdaniu znacznie odbiega od tej prawidłowej. W tym celu wyodrębniam dwa szczególne przypadki przecinkotycznego problemu, wyróżnione w nazwie odpowiednim przedrostkiem, czyli hiperprzecinkoza – nadmiar przecinków („Wszystko, dlatego, że, ty... tam byłeś!”) i hipoprzecinkoza – niedobór przecinków („Wiedział że przyjdę i że będzie ciekawie i wiedziałem to i ja że tak będzie.”).
Spacjoza
schorzenie estetyczne skali całego wypowiedzenia wynikające z odwiecznego niewyspania/bycia pod wpływem/nieumiejętności posługiwania się klawiaturą/zapominania o zapisanych przed chwilą znakach/lub innego powodu, np. „Wyszedłem ,bobyłemciekawy co  zastanę na miejscu [1].
Spamoza
schorzenie interpunkcyjne skali całego wypowiedzenia, jest skutkiem zgwałcenia któregoś ze znaków interpunkcyjnych na klawiaturze po wpisaniu treści zdania, np. „Ładna dziś pogoda, nieprawdaż??????”.
Ywoza
schorzenie skali wyrazu, objawia się przesyceniem słowa interfiksem –yw–, –iw– lub –ow–, co skutkuje jego chorobliwym wydłużeniem i konwulsjami jego odbiorcy (czasami prowadzącymi do ogólnego paraliżu ciała odbiorcy). Najczęściej na ywozę chorują rzeczowniki odczasownikowe[2]. Jest ona niekiedy skutkiem nieudolnej próby zmiany aspektu czasownika (dk/ndk –> ndk/dk[3]) podczas korzystania właśnie z rzeczownika wskazującego na czynność ujętą w tym czasowniku. Np. „Polega to na wystrzeliwywaniu pocisków...” – po co wystrzeliwywać, skoro można wystrzeliwać?

Ehhh, szkoda gadać.

Przypisy

  1. Użyłem znaków whitespace, bo Nonsa redukuje niepotrzebne spacje. Dlatego jeśli korzystasz z Nonsensopedii za pośrednictwem tostera lub żelazka, mogą być problemy z ich prawidłowym wyświetleniem
  2. Tzw. gerundia
  3. Niepotrzebne skreślić


Dziękować za uważać Ty.