Iloraz inteligencji
IQ [Inteligencja Qropatwy] (zwanej też qurwopłetwą) – twoja inteligencja zapisana w postaci liczb, cyfer, znaków i minusów. Żeby dowiedzieć jakie masz IQ, musisz rozwiązać specjalny test. Jeśli jesteś zbyt głupi aby go znaleźć, oglądaj TVN. Tam co roku mierzą inteligencję i okazuje się że wszyscy są głupsi. IQ może być małe, duże lub pomarańczowe. Ludzie uważają, że powinno się mieć IQ około ~84,23. Aby sprawdzić ile masz ty, kliknij tutaj.
Historia
IQ zostało opracowane w 1921 roku, przez amerykańskiego uczonego John'a Smith'a z Pensylwanii. Naukowiec skrócił, dopracował i unowocześnił mniej popularny wskaźnik 'Ajkiu' testujący umiejętność naśladowania kukułki przez dorosłego człowieka, którego głowa zanurzona jest całkowicie w cieście naleśnikowym. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania uczonego, trochę bardziej śmiałe oczekiwania jego papużki i zatrzymały się przed granicą wyznaczoną przez oczekiwania jego żony i kota. Początkowo John Smith testował IQ na szczurach. Widząc, że nie wywołuje ono żadnych skutków ubocznych, zdenerwował się i angażując w badania większą ilość środków finansowych rozpoczął badania na małpach i chmurze gradowej. Gdy okazało się, że ta ostatnia nie przeszła nawet pierwszej serii testów, natomiast małpa rozwiązała wszystkie w których użyto słowa banan, Smith zdecydował, że IQ będzie służyło do testowania ludzkiej inteligencji. Wkrótce potem zmarł, osiągnął wielką paranirwanę.
Test uproszczony
Aby wyznaczyć swój iloraz inteligencji w sposób uproszczony należy najpierw zgromadzić nieco danych o sobie. To jest:
- w - wiek w latach (miesiące i dni także należy doliczyć jako odpowiednią część roku)
- h - wzrost w centymetrach
- b - rozmiar buta w centymetrach (dla amerykanów w calach)
- n - parametr wynoszący 0 dla lubiących jajecznicę i 1 dla nielubiących
- k - prędkość jazdy samochodem przy której badany zaczyna krzyczeć
- g - przeciętna godzina wstawania z łóżka (minuty i sekundy należy doliczyć jako odpowiednie części godziny)
- r - długość ręki w centymetrach
- m - ciężar ciała na Księżycu w funto-kilometrach na godzinę do kwadratu
- z - liczba sekund przeżywanych na minutę
Następnie należy wykonać działania:
1) wyznaczyć parametr podstawowy
2) wyznaczyć parametr poboczny
3) wyznaczyć parametr prawidłowości przekątnej
Następnie jeżeli P>PP, ale PP<PPP-w należy przyjąć PPP=20P oraz P=P-PPP. W przeciwnym wypadku należy przyjąć P=12PP, chyba że PP>P-g wtedy jeżeli PP>z, to należy przyjąć PP=P, a w przeciwnym wypadku PP=2P.
Ostatecznie należy obliczyć:
i jeżeli części całkowite wartości bezwględnych liczb PPP i PP są względnie pierwsze podwoić wartość Q.
Jeżli obliczona wartość jest prawidłowa i badanemu zajęło to mniej niż 5 minut IQ wynosi około 120. Jeżeli czas był dłuższy to 110. Jeżeli badany nie próbował rozwiązywać ponieważ wiedział, że mu się nie uda IQ wynosi 100. Jeżeli wartość jest błędna to IQ wynosi 100-z/e, gdzie e - czas rozwiązywania. Jeżeli także to ostatnie działanie jest błędne, to IQ wynosi 40.