Kościół katolicki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 21:25, 12 sty 2012 autorstwa Jeremy Kowalsky (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Szaszlyk. Ofiarą rewertu jest 109.243.203.131.)
Doroczny festiwal zagrzewania do wiary
Matka Boska Elektryczna, jeden z wielu wariantów kultu Matki Bożej propagowanej przez Kościół katolicki, co odróżnia go od innych religii chrześcijańskich.

Kościół katolicki – firma konkurencyjna do hipermarketów; w odróżnieniu od tych drugich nie występują w niej koszyki, a funkcję kasy spełnia tzw. taca. Związek Zawodowy Hipermarketów urządza często pikiety, by w dzień powszedni powstrzymywać się od chodzenia do kościoła ze względu na obniżanie się wpływów hipermarketów z tego powodu. Związek jednak powoli chyli się ku upadkowi, atakowany w konserwatywnych mediach za swoją zgodę na postępującą deklerykalizację. Mimo, iż mówi się, że jest to wiara w jednego boga, to katolikom to nic nie robi. Mają swoich 1001 świętych (powtórka z Zeusa, Posejdona, Afrodyty itp.).

Podział Kościoła Katolickiego

Kościół katolicki jest bardzo różnorodny i w związku z tym wyróżnia się następujące jego typy:

Kościół Wiejski
Typ Kościoła Katolickiego zaproponowany przez kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił, że Polska powinna być bardziej rolnicza niż przemysłowa. Wraz ze zmianą specyfiki gospodarki państwa zmieniło się społeczeństwo, a wraz z nią Kościół. Poznikały zakłady pracy, a Kościół cieszy się, bo zamiast nich pobudowano budynki sakralne. Tak czas cofnął się do 11 wieku – jeżeli chodzi o mentalność – bo nie mówimy o kilku gadżetach techniki.
Kościół Materialistyczny (Rzymsko-Katolicki)
Popierający kapitalizm, który nakazuje gromadzenie rzeczywistych skarbów „na ziemi”, przeciwnie do rady Jezusa Chrystusa, nakazującego gromadzenie urojonych skarbów w Niebie. Ostateczne zdanie mają hierarchowie Kościoła.
Kościół Neutralny (Rzymsko-Katolicki)
W zasadzie nie istnieje, ale w większości kwestii stara się być neutralny światopoglądowo. Ostateczne zdanie mają hierarchowie Kościoła.
Kościół Aferalny
Afera Stella Maris, pedofilskie, Komisji Majątkowej, sióstr betanek, krzyży na żwirowisku w Auschwitz... Tu na szczęście ostateczne zdanie ma Pan Bóg, a nie hierarchowie Kościoła. Chociaż to hierarchowie Kościoła decydują o tym jakie zdanie ma Pan Bóg.
Kościół Hipokrytyczny
Jest bardzo nietolerancyjny, wbrew zasadom Pisma Świętego. Często manipuluje Pismem, zabrania jakiegokolwiek sprzeciwu i w ogóle jest do bani. Ostateczne zdanie mają hierarchowie Kościoła.
Kościół Polityczny
Kościół, który stara się wywalczyć jak najwyższe kwoty na Fundusz Kościelny, postuluje integrację prawa kościelnego i karnego, ma sadystyczną przyjemność z dręczenia przeciwników, co jest niezgodne ze słowami Chrystusa. Ostateczne zdanie mają hierarchowie Kościoła. Posiada uprawnienia do łamania ciszy wyborczej.
Kościół Toruńskokatolicki
Połączenie Kościoła Hipokrytycznego i Politycznego; jego ojcem jest znany skądinąd Ojciec Dyrektor zwany też dyktatorem, który próbuje manipulować ludźmi poprzez „Radio Maryja”. Ostateczne zdanie ma jeden z hierarchów Kościoła.
Kościół Średniowieczny
Połączenie Kościoła Hipokrytycznego i Politycznego, ale wprowadzone z większym sukcesem i we wcześniejszej epoce. Był też bardziej jednorodny i miał większą hegemonię. Ostateczne zdanie mieli hierarchowie Kościoła.
Kościół Wschodni (Grecko-Katolicki)
W zasadzie to samo, co Neutralny, tyle że wszystkie inne nieustannie go krytykują za wszelkie odstępstwa od pierwotnie ustalonego katolicyzmu. Przez unię florencką wafel papieża. W odróżnieniu od kościoła neutralnego tutaj ostateczne zdanie mają hierarchowie Kościoła.
Kościół Emigracyjny
Forma konstrukcyjnie podobna do powyższej, polegająca na pracy parafian za granicą, z tym, że łamane były w tym wypadku wszystkie z dziesięciu przykazań Dekalogu. Obecnie forma ta: w zaniku, a imigranci – jak w formie wyżej omówionej – również stali się fanami PiS-u i Radia Maryja.
Kościół Antysemicki
Powodem powstania tegoż Kościoła była zazdrość w stosunku do Żydów jeżeli chodzi o wykształcenie i wpływy z interesów. Żydzi, jak to Żydzi, zajmowali się szemranymi działaniami na polu prawa, handlu, medycyny, nauki, sportu i kultury, a interes katolików na zbieraniu na tacę czy drobnym złodziejaszkowaniu. Przynosił więc o wiele mniejsze zyski. Kościół z zazdrości dostał obłędu i w swym gniewie stwierdził, że całemu złu na ziemi winni są Żydzi. Na przykład – jeśli cena zapałek wzrosła o 1/3 – i uważamy to za zło – to jest to oznaka działania syjonistycznego spisku złych sił Żydów i masonów. Jeżeli więc winni, to należy ich zlikwidować. Kościół ten oparł się więc na zasadzie nazywania zła dobrem, dobra złem i tkwi w grzechu. O tym, co jest dobre a co złe, decydują ostatecznym zdaniem hierarchowie Kościoła.

Kościół prawdziwy

W odróżnieniu od typów wyszczególnionych w poprzednim rozdziale a zawierających elementy mniejszej, lub większej patologii wyróżnia się Kościół wybitny, zwany także Prawdziwym. Jedynym celem należących do niego osób jest dążenie do świętości. Wiadomo – że świętość osiąga się przez krzyż, zatem członkowie tego typu kościoła zadają sobie wzajemnie krzyże. Im wyższa świętość – tym cięższy krzyż, a więc dbając o rozwój duchowy współwyznawców obowiązkowo należy nakładać na nich krzyże najcięższe. Przykładem jest podstawianie nóg osobom idącym do komunii, grożenie palcem z ławek osobom dopiero co wracającym od komunii, mające sugerować świętokradzkie jej przyjęcie.

Główne zagrożenia dla Kościoła Katolickiego

  • Znienawidzone przez wszystkie typy Kościoła Katolickiego wymienione wcześniej pismo sceptyka Urbana;
  • Ruch rewolucyjny bolszewików na czele z tow. Włodzimierzem Leninem;
  • Ruchy heretyckie typu Świadkowie Jehowy i Protestanci znający lepiej Biblię od władz Kościoła;
  • Bezrobocie zmniejszające wpływy na tace;
  • Homoseksualiści mogący zaburzyć wewnętrzny spokój Kościoła;
  • Murzyni i Cyganie pod Kościołem wyciągający łapy po pieniądze proboszcza.

Główni sojusznicy Kościoła Katolickiego

  • Niepozorna pozornie Unia Europejska, której godłem jest wieniec z dwunastu gwiazd, które są symbolem Korony Matki Bożej, z którą jak wiadomo nikt nie wygra – nawet papież;
  • Egzotyczne Chiny, których przedstawiciele duchowi stwierdzili, że zasady katolicyzmu są wspaniałe, ale nie wiadomo, czy możliwe do wcielenia w życie przez Chiński Naród – bo zbyt ciężkie. Mimo wszystko Chiny zasady te wcielić się starają, czym zawstydzają nawet UE;
  • Nawróceni na katolicyzm towarzysze z SLD, którzy ze łzami w oczach w pierwszych ławach modlą się na różańcach, pięknie śpiewają kolędy i hojnie rzucają na tacę (Polska);
  • Płaczący i szlochający dawni funkcjonariusze ZOMO, którzy idąc na pielgrzymkę do Częstochowy na kolanach biją się w piersi i rozdzierają szaty (Polska);
  • Dziękujący za wymodlone przez rodzinę łaski dawni funkcjonariusze SB, wołający rzewnie wzorem celnika: A jeżeli kogoś w czymś skrzywdziłem – oddam 4 RAZY (z emerytury) (Polska);
  • Niezawodny Papież Polak z Nieba błogosławiący i życzliwie Ojczyzną się opiekujący (Niebo – dystrykt: Polska).
Główni nowo zdobyci gorliwi sojusznicy Kościoła Katolickiego
  • Donald Tusk – z trwogą wołający o pomoc z Niebios widzący tam ratunek od kryzysu i dobra Państwa Polskiego Tam wypraszający (Polska), Bożej Pomocy na Euro 2012 żarliwie błagający.
  • Adam Darski ps. Nergal – podwyższył stopień aktywności hierarchów kościelnych w mediach, nakręcając im koniunkturę, i całemu Kościołowi - co za tym idzie. Reguła taktyki jest stara, sprawdzona w świecie show bizu i prosta.

10 Przykazań

Podsumowując, wszyscy mamy wolną wolę i własne zdanie, ale ostateczne zdanie należy do hierarchów kościoła.

Kościół Katolicki oferuje rozrywki

Kościół Katolicki, powiązany z różnymi firmami, szczególnie w niedzielę oferuje swoim fanom różne typy rozrywek:

  • Typ 1. Kościół – knajpa. (dla najuboższych).
  • Typ 2. Kościół – market. (dla niższych warstw klasy średniej).
  • Typ 3. Kościół – rynek – giełda motoryzacyjna. (dla klasy średniej i wzwyż).

Wszystkie te rozrywki są jednak raczej nudne i przegrywają z kulturalnymi rozrywkami żydomasonerii, takimi jak siedzenie w bibliotece czy czytanie książek.

Zobacz też

NonNews
Zobacz w NonNews temat:
Noncytaty
Zobacz cytaty:

Szablon:Stubrel