Australia (kontynent)
Australia – niewielki kontynent na półkuli południowej. Odkrył go niejaki James Cook. Właściwie był on trzeci na tej ziemi, ale to on zdecydował, że tam można budować chaty.
Warunki naturalne
Australia jest jak obwarzanek – tylko przy linii brzegowej da się żyć, środek jest surowy i gorący. Jedyne organizmy zdolne do przetrwania w takich warunkach to kangury i Aborygeni. Wszystko jest tam wyschnięte na pieprz i bardzo trudno znaleźć jakąkolwiek wodę. Jest to więc idealne miejsce dla wszelakich programów typu „Przetrwaj jak najdłużej” itp.
Geografia
W Australii łącznie w prawie 100% występują 3 rodzaje terenu: pustynia kamienista, pustynia żwirowa i pustynia piaskowa. Resztę zajmują miasta (o dziwo jest ich tam kilka) i przez przypadek powstałe lasy. Ciekawe jest to że co roku na aborygeńskie święto smażenia kiełbasek te lasy płoną hektarami i mimo tego jest ich coraz więcej. Jeśli nie straszny ci miesięczny marsz przez pustynię możesz odwiedzić 2 najbardziej znane miejsca: Górę Kościuszki (nazwa podobno pochodzi naszego Kościuszki ale niektórzy wietrzą w tym teorię spiskową Onych) oraz wielki klocek Lego znany pod nazwą Ayers Rock. Atrakcją turystyczną są także znaki "Uwaga kangur!". Nacieszenie się tym cudem jednak nie jest możliwe- zanim mu się przyjrzysz po masce twojego Mecra przebiegnie tabun kangurów.
Symbole Australii
- Kangur
- Diabeł Tasmański
- Koala i jego telewizyjne mutacje
- Kangur
- Dziobak, a dla niektórych dziobak-tajniak
- Krokodyl Dundee
Zespawane żaglówkiOpera w Sydney- Ayers Rock
- Góra Kościuszki (dzięki niej świat wie o istnieniu Polski)
- Kangur
- AC/DC (kogo obchodzi, że bracia Young są Szkotami?)
- Saxton Hale
Zobacz też
To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.