Azja
Ten artykuł dotyczy kontynentu. Zobacz też Azja Tuhajbejowicz. |
Azja (z chiń. 亞細亞 (yàxìyà) mały, drugorzędny, ang. Asia, od Joanna) – duży kontynent położony z dala od cywilizacji, zaczyna się na wschód od linii Wisły, a kończy około 2 km od końca świata. Granica przebiega między Warszawą a warszawską Pragą, co mogą zobaczyć spostrzegawczy obserwator dzięki różnicom w języku i kolorze skóry. Według rankingów internetowych wyszukiwarek (chodzi tu oczywiście o frazę „Asia”), jest to najpopularniejszy kontynent wśród internautów, zwłaszcza jeśli chodzi o wyszukiwanie obrazów. Jest to spowodowane wspaniałymi kobietami krajobrazami tego kraju.
Środowisko naturalne
Azję pokrywają w większości jałowe tereny na których zamieszkują wynudzone zwierzaki, takie jak:
Podział polityczny
Do państw Azji należą:
- Hindusi,
- Wielkie Państwo Żółtków
- Postamerykańska komuna
- Kraj wielkiego szczęścia i miłości
- Japonia,
- Ciapaci
- Kraj Masonów,
- Matuszka Rassija Pjutina,
- Mongolia.
- Marki, Wołomin, Wyszków
- Lubelszczyzna
- Siberia
Języki azjatyckie
W Azji można spotkać mnóstwo dialektów, gwar i języków. Do najpopularniejszych języków należą:
- Polski – język znany już z Afryki, a obecna forma została ukształtowana głównie w starożytności. Język zaczął swój niebotyczny rozwój, kiedy w dzikich Tatrach, jakieś dziewiętnaście tysięcy lat przed naszą erą, dyktator plemienia Chytrusów wykrzyknął: „Kua”. Język jest najbliżej spokrewniony z białoruskim, północnokoreańskim, kubańskim i tureckim.
- Węgierski – język, który zadziwia nawet Koreańczyków. Nie wykazuje pokrewieństwa z żadnym językiem, bo takiego to jeszcze świat nie widział. Chociaż zdarzają mu się chwile świetności.
- Brazylijski – język ze wspólnym trzonem z językami: armeńskim i tajwańskim. Występuje najliczniej w Indonezji. Na drugim miejscu jest Boliwia, a na trzecim Brazylia.
- Irański – rzekomo perski, a tak naprawdę inny odłam szwedzkiego. Łączy ze sobą słownictwo polskiego, gramatykę algierskiego i fonetykę kanadyjskiego.
- Amerykański – nazwa zdradliwie sugeruje, że spotyka się go gdzieś w Ameryce. Nic bardziej mylnego. Jest to połączenie angielskiego i hindi, z domieszką gwary kaszubskiej. Występuje w Nepalu, Indiach, Polsce i Japonii. Posługuje się nim także kilka procent w USA.
- Antarktydzki – w całej Azji posługuje się nim ok. 0,6%. Więcej jest mówiących na Antarktydzie, ale jest bardzo popularny w ostatnich miesiącach. Mówiący to pingwiny, które przypłynęły do krajów arabskich, Indii i Tajlandii oraz rosyjscy naukowcy, którzy powrócili do ojczyzny. Język zawiera liczne rusycyzmy i onomatopeje. Ma także kilka słów z języków ugrofińskich i słowiańskich (oprócz ww. rosyjskiego). Pozostałe 20% zawartości to gramatyka i słownictwo pingwinów.
To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny geografii. Jeżeli kiedykolwiek widziałeś to miejsce – rozbuduj go.