Macintosh

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Pierwszy model komputera osobistego Mac, zwany potocznie „szarlotką”
Komputer Mac z 2007
Najnowszy komputer osobisty Mac z roku 2014. Widać postęp

Macintosh (ew. Fuckintosh, Hackintosh, Macintoshit lub Macinto$h) – jabłecznik o smaku komputerowym. Jego właściciele jeżdżą wyłącznie swoimi samochodami, bo kto ma na Macintosha, ten ma i na benzynę. Komputer ten jest często wykorzystywany w projektowaniu grafiki, której żaden Pentium nigdy nie uniesie, chociaż Pentiumy są już u szczytu technologicznego rozwoju.

Skąd się wziął Macintosh?

Koncepcja Macintosha powstała, gdy pewien znany rosyjski inżynier i hodowca kawioru Izaac Newton postanowił odpocząć pod drzewem po ciężkim dniu picia. Kiedy tak leżał lecząc kaca na jego głowę spadła gruszka z wierzby i w tym momencie wypowiedział swoje słynne słowa: „Myślę, więc piję”. A już w chwilę później wraz ze swoją towarzyszką Marią Skłodowską-Curie stał przed kuchenką mikrofalową napędzaną polonem i czekał na efekt swojego kulinarnego eksperymentu nad jabłecznikiem.

No i mamy Mac

Pierwsze Macki były bardzo duże i strasznie wolne, kiedy tylko ktoś chciał na nich pracować, robił się bardzo głodny (było to spowodowane brzęczeniem wentylatorka) i natychmiast podgryzał jabłecznik. Stąd wzięło się właśnie logo firmy przedstawiające nadgryzione jabłko.

Po pierwszych niepowodzeniach firmy przyszły także następne i już po pewnym czasie o swoje upomniał się ZUS. Horrendalnie wysokie składki, problemy finansowe i przymus leczenia się na własną rękę sprawiły, że wyczerpany fizycznie i psychicznie Izaac Newton udał się do lekarza, który za marne pieniądze postawił błędną diagnozę i doprowadził do jego śmierci.

I co dalej?

Jeśli myślicie, że to już koniec historii, to jesteście w błędzie. Po śmierci założyciela, firmę Macintosh przejął Steve Jobs, który to wpadł na genialny pomysł umieszczenia całego komputera w monitorze, a monitor przeniósł do klawiatury, tą zaś umieścił w myszy, która przez tą operację straciła jeden klawisz.

Następny krok

W kolejnych latach Stefan Zawody wymyślił kolejne rewolucyjne wersje Macków i zadziwił nimi cały świat. Doprowadził tym Billa Gatesa do szaleństwa, które przerodziło się w manię zarabiania milionów na systemie M$ Windows. Przypieczętowaniem sukcesu firmy było wykupienie patentu na literę „i” oraz stworzenie takich produktów, jak iPod oraz iPhone, które podbiły rynek technologiczny.

Co w przyszłości?

Trwają nadal prace nad usunięciem błędu (powstałego już w pierwszych wersjach Macków), który to eliminuje zawieszanie się systemu. Ta mała niedogodność znana z systemu Windows jest największym minusem firmy i sam Steve Jobs zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, aby go wyeliminować.

Dlaczego kupić?

Idioto, nie widzisz jabłuszka?! Już to powinno cię zmusić do kupna tego wspaniałego (no, może poza wadą wymienioną powyżej) urządzenia!

Poza tym, spójrz na te wszystkie seriale i filmy. Wszyscy tam używają Macków!

Wersje systemu jabłkowego

Na tej liście są zawarte wszystkie Maćki. Tutaj dowiesz się co znaczą wszystkie nazwy tego czegoś.

  • 10.0 Cheetah (ang. cziter) – Super wypasiona wersja jabłkowego systemu z niczym. Nawet jeżeli masz komputer z Intel Core i9-Prototype, to nie zadziała, bo ma jakąś dziwną architekturę, która jest zrobiona z tektury.
  • 10.1 Puma – sama nazwa wskazuje, zawiera buty firmy Puma.
  • 10.2 Jaguar – już w tej wersji jest gra wyścigowa z Jaguarami. Niestety działa ona w około 4.7 fps na najlepszym Maćku Pro.
  • 10.3 Panther – widocznie panowie od wysokiej ceny i słabego sprzętu nie mają pomysłu na nazwy.
  • 10.4 Tiger – tygrysek. W tej wersji jest już symulator tygrysa i ta wersja też działa na Intelach.
  • 10.5 Leopard – wersja jabłkowego systemu, który Niemiecki Leopold z JuTuba używa.
  • 10.6 Snow Leopard (ang. Śniegowy Leopard) – ta sama wersja, tylko że w śniegu. Leopold został zasypany.
  • 10.7 Lion – od lwa. Nic nie zmienili, tylko odśnieżyli Leoparda, ale leopard zaś zmienił się w lwa.
  • 10.8 Mountain Lion (ang. Lew z Góry) – to samo, tylko że od dzisiaj Jabłka można używać w górach.
  • 10.9 Mavericks (ang. Maniek) – system dla osób tylko z imieniem Maniek. Teraz ma "fajnom tapete".
  • 10.10 Yosemite (ang. Noszęmiske) – teraz zmienili tylko pasek na dole.
  • 10.11 El Capitan (ang. Ej Kapitan) – system dla piratów.
  • 10.12 Sierra – Dla wyjadaczy sera.

Rodzaje maców

  • Macbook – zwykły laptop, tyle że z tym pięknym logiem…
  • Macbook Air – to samo co wyżej, ale podobno bardziej kompaktowy.
  • Macbook Pro – Macbook z applowym paskiem i „ajfonowym” czytnikiem paluszka oraz cudownym[1] wyświetlaczem Retina.
  • iMac – wszystko w jednym. Prawie. Bo myszkę musisz doczepiać, klawiaturę musisz doczepiać, drukarkę jak chcesz to też musisz doczepić. Tylko stacja dysków i głośniki połączone z monitorem.
  • Mac mini – tani komputer, który istnieje tylko dla osób, które uwielbiają znaczek Apple`a i nie chcą sprzętu używać, tylko go wielbić.
  • Mac Pro – i szybki, i kawę można by w nim robić[2]. Coś dla programistów.

Zobacz też

Szablon:Apple

  1. Do zakończenia okresu gwarancyjnego
  2. Wiadomo, chłodzenie jest zawodne