Waszka G

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 23:06, 15 lut 2017 autorstwa DasBott (dyskusja • edycje) (bot wprowadza drobne poprawki)
Plik:Waszka g
Teledysk mistrza

Ja to pierdolę, zdejmuję kominiarę, zakładam ją wtedy, gdy idę na robotę.

Tajne zwierzenia Waszki G

Bynajmniej staram się.

Waszka G o swojej twórczości

Waszka G – raper i gangsta z Inowrocławia, posiadacz maczety i kominiary, którą zakłada wtedy, kiedy idzie na robotę. Znany głównie ze słynnego na YouTube kawałka „Życie ostre jak maczeta”, który wzbudził powszechną aprobatę użytkowników. Mimo wszystko on to pierdoli i zdejmuje kominiarę. Niektórzy uważają go za zaginionego Mistrza Ostrzy (czytaj Tańczącego z Maczetami).

Biografia

Kiedy Waszce G znudziła się nauka w szkółce prywatnej, postanowił wraz z kolegami zostać raperem. Wypożyczył w tym celu od nadzianych rodziców samochód, a babci ukradł wielki nóż kuchenny oraz beret, który posłużył jako materiał na kominiarkę. Był ofiarą przemocy domowej i szkolnej; babcia straszyła go swoim nożem, a koledzy regularnie bili na przerwach. Mimo to wspomnienia z dzieciństwa zainspirowały Waszkę G do nagrania utworu „Życie ostre jak maczeta”, w którym to owy raper wykazuje się nietuzinkowym flow (idealnie potrafi nie wpasować się w bit).

Życie ostre jak maczeta

Waszka nie reprezentuje biedy. Przyjeżdża zajebistymi (wypożyczonymi z wypożyczalni za kwotę łącznie ponad 2 tysięcy zł) furami wraz z koleżkami na parking gdzieś koło gimnazjum podstawówki przedszkola lub więzienia, gdzie zaczyna nawijać do maczety, którą posługuje się jak mikrofonem. Cała treść zadedykowana jest ziomalowi Waszki Marcychowi, który rzekomo ma wyjść z pudła. Nawija o swoich wspomnieniach, lecz tak naprawdę nikt nie wie o co mu chodzi.

Kultowe cytaty z „Życie ostre jak maczeta”

  • Kopyto biorę wjeżdżam na ostro – to prawdopodobnie nawiązanie do tradycji średniowiecznych, w których jeżdżenie na koniach było dość powszechne.
  • Ja to pierCenzura2.svg zdejmuje kominiarę – postawa niepodległości Waszka pokazuje nam kto tu rządzi.
  • Trzymaj się nadsztywno – nawiązanie do filozofii Horacego: „Carpe Diem”.
  • Dwa tysiące osiem, rok produkcja, trzymaj się, odjazd! – oczywiście daty produkcji nie mogło zabraknąć.
  • Pamiętam o kolegach, których dziś tu nie ma, bo zapierdalają swoje młode lata w pudle – Waszka G poucza siebie, że trzeba pamiętać o tych którzy odeszli zarówno o zmarłych jaki i tych zapierdalających w pudle.
  • Bez żadnego ziewania Waszka G 21 – mistrz przewidział możliwość znudzenia niezwykłym intro na początku piosenki.
  • I nie tylko zobaczyłem kto kim kurwa jest, na kogo można liczyć... – Waszka również padł ofiarą nieszczęśliwej przyjaźni.

Ziom z teledysku

Jakoś kurwa nie wiem co się dzieje lecz pamiętam o kolegach.

Waszka G nawet pod wpływem pamięta o swych ziomach

Kultowy ziomal z teledysku robiący w teledysku show w stylu „Dudek Dance” (niektórzy twierdzą, że tłumaczy on tekst na język migowy), to Pako (znany jako przydupas, którego śmierć Jezusa porusza), kumpel Waszki, mający swoją kwestię na końcu utworu. Ponoć za występ w teledysku zgarnął od Waszki furę i tradycyjną maczetę Relacje między Pako i Waszką wydają się być bardzo bliskie i namiętne biorąc pod uwagę, jak często i chętnie Pako obejmuje Waszkę ramionami za szyję – obejmują się, niczym czuli kochankowie.

Tytuły innych utworów (interpretacja)

  • David i Goliat – Waszka G chwali się, że jak ładnie słuchał kazania w kościele.
  • Dla złodzieji – pokaz umiejętności gramatycznych (zwłaszcza znajomości fleksji) mistrza.
  • Diss na Przybora – wyznanie do kolegi po fachu.
  • Biedacy – nawiązanie do Sądu Ostatecznego, gdzie jest podział na więzionych we więzieniach klawiszów i zakonnice.
  • Napierdalam dalej – reaktywowane kultowe zawołanie „nakurwiam salto”.

Na początku 2011 roku wydał pierwszą płytę pt. Bez Ziewania.