NonNews:Męska decyzja w sprawie Dnia Kobiet

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „12:47, 2 maj 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)
Masz rację, goździki są przereklamowane, spróbuj lepiej striptizu. Tylko, że zamiast stroju szlachcica lepszy byłby strój policjanta...

8 marca 2013

Czytelniku, spójrz w kalendarz. Co widzisz? Imieniny Jana i Beaty? A to błąd, przecież dziś 51,6% ludności Polski świętuje Dzień Kobiet, a pozostałe 48,4% zasila wątłe budżety kwiaciarń, kupując nieznane z imienia i gatunku chaszcze ze wstążeczkami i prosząc siły wyższe o moc rozpoznania nowej fryzury u partnerki. Redakcja Przedjutrza ustaliła jednak, że być może już za rok sytuacja się zmieni...

Okazuje się bowiem, że zgodnie z zasadą równości płci, dziś powinni świętować także mężczyźni. Niestety, takiej sytuacji nie przewidzieli wymyślający Dzień Kobiet komuniści.
Taak daheej być nie moohże! – twierdzi najmocniejsze ogniwo polskich feministek, Kazimiera SzczukaSkhohro mężhczyyźni nie maają dziś swhojego dnia, dhlaczeego khobiety śwhięthuują? Żhądaamy hrhównościi! Dzhiś złóżyhłyśmyy skhargę do Thryybunhału w Sthrashburghu, w któhreej żądhamy odszkhoodowanha.
Co ciekawe, feministki, walcząc o równość, złożyły drugi pozew, przeciwko sobie. Dzięki temu odszkodowanie płacić będą i mężczyźni i kobiety.

Równolegle nad ustawą która mogłaby rozwiązać ten problem pracuje Partia Kobiet. Według niej rok powinien zostać podzielony na pół, dzięki czemu miałoby być 182 Dni Kobiet i tyle samo Dni Mężczyzn. Ponieważ w tym wypadku pozostaje jeszcze jeden wolny dzień (182 + 182 = 364), jeden z dni w roku miałby zostać Dniem Transwestyty. Na tę okazję szykują się już sklepy sieci Biedronka, które opracowały ofertę na ten dzień – bukiet złożony z goździków i śrubokrętów.

Drugi projekt zakłada całkowite usunięcie wszystkich świąt z kalendarza.
Odrzuciłyśmy pomysł dodania kilku świąt, tak by i mężczyźni i kobiety miały takie samo znaczenie w kalendarzu. Dlaczego? Owszem, w odpowiedzi na dzień narodzin Jezusa dałoby radę wepchnąć do kalendarza liturgicznego narodziny Maryi... Ale co ze zmartwychwstaniem? Słyszał pan o jakiejś kobiecie, która w Biblii zmartwychwstała? – mówi Iwona Piątek, szefowa PK.

No, czytelniku, już nie gap się tak w ten kalendarz i nie wyobrażaj sobie Anny Grodzkiej bawiącej się śrubokrętem krzyżykowym na sejmowej mównicy. Biegnij lepiej po te chaszcze, chyba że masz zamiar spać na kanapie, w wannie lub innym niewygodnym i niezdrowym dla kręgosłupa miejscu. A czytelniczkom życzymy zdrowia, szczęścia i pomyślnego parkowania równoległego.

Źródło[edytuj • edytuj kod]