NonNews:Przełom w robotyce dzięki rosyjskim naukowcom

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „18:34, 18 cze 2021” przez „Eksekk (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

12 grudnia 2018

Rosyjscy naukowcy dokonali przełomowego odkrycia w dziedzinie robotyki – stworzyli humanoidalnego robota, który możliwościami zawstydza wszelkie zachodnie konstrukcje.

Ultranowoczesny robot imieniem Borys świetnie mówi i liczy. Twierdzi, że chciałby nauczyć się komponować muzykę i rysować. Pierwsze osiągnięcia w dziedzinie muzyki ma już za sobą – na scenie zatańczył do utworu „Skibidi” zespołu Little Big. Rosyjska telewizja propagandowa narodowa błyskawicznie podchwyciła temat i ogłosiła Borysa najnowocześniejszą maszyną świata i wybitnym dziełem czołowych radzieckich naukowców. Niedługo po prezentacji szef amerykańskiego Boston Dynamics, znanego ze swoich imponujących humanoidalnych robotów, podał się do dymisji. Według relacji naocznych świadków „zamknął się sam w gabinecie z najnowszym prototypem robota, młotkiem, przecinarką plazmową i butelką whisky”. Ponoć przez długie godziny z gabinetu dobiegały odgłosy cięcia metalu i łkania.

Naukowcy z całego świata z niecierpliwością czekali na publikację badań, które doprowadziły do zbudowania Borysa. Jakież było zaskoczenie całego świata naukowego, gdy okazało się, że całe sprawozdanie z badań nad robotem zmieściło się na jednej stronie A4. Poniżej cytujemy je w całości:



Cquote2.svg

Kupiliśmy kostium robota w internecie i wsadziliśmy do środka kolegę napoiwszy go flaszką wódki, żeby lepiej tańczył. Woń alkoholu tłumaczyliśmy tym, że przeczyściliśmy elektronikę izopropanolem.
Cquote2.svg
No kto by się spodziewał…

Wszystkie czołowe ośrodki badawcze na świecie zgodnie stwierdziły, że to największa rewolucja w robotyce od czasów Mechanicznego Turka. Chodzą nawet słuchy, że odkrywcy są murowanymi kandydatami do Nagrody Nobla. Nam pozostaje pogratulować odkrywcom inwencji i życzyć dalszych sukcesów w karierze naukowej.

Źródło[edytuj • edytuj kod]