Żółw
Żółw – zwierzę stadne, charakteryzujące się głównie umiejętnością szybkiego poruszania się, co u gadów jest niespotykane, oraz ogromnym pancerzem, z którego można zrobić sobie hełm czy maskę. Spotykane są w Afryce, albo w innych wodach, co wskazuje, że potrafią pływać.
Ciekawostki
Żółwie rocznie obchodzą dwa święta. Jedno to Dzień Żółwia, w czasie którego małe żółwiki są obdarowywane prezentami w postaci skrobaków do skorupy. Żółwie kolekcjonują te pożyteczne przedmioty, w celu zapewnienia sobie w oczach innych żółwi statusu ekstra czystych. Drugim ze świąt jest Święto Wyzwolenia, w czasie którego żółwie zrzucają skorupy byle gdzie i biegają na bosaka. Żółwie to cynicy – zawsze oczekują najgorszego. Są często mylone przez różowe nastolatki z „rzułffiami” lub „rZuŁFFiAmi”. Żółw zasadniczy prezentuje tzw. myślenie trzykategoryjne, w jego wypadku na poziomie seks/jedzenie/kamień. Sprawia to wyraźne problemy, gdy spotyka orła chcącego zrzucić go na skały z trzystu metrów.
Z czego zbudowany jest żółw?
Co można zrobić z żółwiem?
- zjeść,
- zaprzyjaźnić się z nim (wymagania sprzętowe: listek sałaty parę razy dziennie czy co on tam je, terrarium, odrobina opieki),
- zagrać w „Zgadnij kotku, co mam w środku”,
- zrobić wyścigi żółw kontra ślimak i zobaczyć kto wygra,
- użyć jako przycisk do papieru.
- wyssać ze skorupy odkurzaczem.
Żłów
Bliskim krewnym żółwia jest żłów (ang. trutel) – nowy gatunek zwierzęcia, odkryty mniej więcej w tym samym czasie co żóbr. W przeciwieństwie do żóbra, żłów to nie „słowo z błędem ortrorgraficznym”. Żłówie są zwierzętami cichymi i usposobionymi pokojowo, dlatego zwykle ukrywają się w kopercie. Pierwszego żłówia w kopercie znalazła prowadząca programu interaktywnego w telewizji Polsat. Wtedy też, pierwszy raz któryś ze żłówi wystąpił publicznie. Obecnie amerykańscy naukowcy badają, czy żłów na drodze ewolucji wyodrębnił się z żółwia, czy też na odwrót.
Zobacz też
To jest tylko zalążek artykułu o zwierzętach. Jeśli należysz do świata zwierząt – rozbuduj go.