Fingerboard
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „22:23, 24 lis 2024” przez „Typowekonto (dyskusja • edycje)”.
Fingerboard – potocznie nazywany packorolką, sport ekstremalny, polega na hałasowaniu niewielką deską imitującą deskorolkę. Jeździ się na niej dwoma, trzema lub czterema palcami, choć w niektórych kręgach uznaje się jazdę sześcioma.
Budowa deski[edytuj • edytuj kod]
Jest to idealnie odwzorowana deskorolka, ma metalowe zawieszenie, idealny profil i mały toster pod spodem.
Na Youtuba[edytuj • edytuj kod]
Wielu początkujących fingerboarderów promuje się w internecie, w nadziei znalezienia sponsora, który kupowałby im nowe deski i sweterki. By wywrzeć dobre wrażenie na sponsorach należy:
- Powtarzać w filmiku wiele razy jeden trick – nie można zrobić nic lepszego, niż pokazać sponsorowi swój nieziemski styl. W tym celu robimy jakiś trick i puszczamy go minimum 8 razy w zwolnionym tempie. Wszyscy pospadają z krzeseł z wrażenia.
- Puścić jakiś Elo Rap – pokaż swój wybitny gust. W tle puść jakieś genialne rapowe hity. Ważne by w tekście padło dużo przekleństw (by wszyscy zobaczyli jaki jesteś zayebisyty).
- Robić poważne miny – wszyscy zobaczą jaki profesjonalny jesteś (może nawet uwierzą, że wszystkie tricki były zamierzone).
- Okleić rękę plastrami – dużo plastrów, bandaż, może nawet gips! Sponsorzy zobaczą jaki jesteś kozak.
Tricki[edytuj • edytuj kod]
- Trzask flip – walimy w tail fingerboarda. Jeżeli deska spadnie na kółeczka, można uznać trick za udany. W przeciwnym razie głośno przeklinamy i mówimy, że to sport dla lamusów.
- Chwyć grab – obmacujemy deskę od dołu.
- Wrrrr grind – szorujemy truckami deski o rurkę, kant ławki, lub o kota.
- Super slajd – bierzemy fingerboarda kolegi i szorujemy z całej siły powierzchnią deski o rurkę, kant ławki, lub o kota (kolegi oczywiście). Trick uznajemy za udany, gdy złamiemy deskę, lub chociaż zedrzemy z niej całą grafikę.
- Manual – jeden z najtrudniejszych tricków na fingerboardzie. Procedura wykonania jest łudząco prosta: naciskamy na tail z całej siły i szuramy nim po ziemi. W 2003 roku zdarzył się wypadek podczas wykonywania tego tricku na zawodach fingerboardowych w Niemczech. Zginęły 3 osoby, 14 zostało rannych. Media nie podawały informacji na temat tego zdarzenia, ponieważ były one zbyt drastyczne.
Kontuzje[edytuj • edytuj kod]
Jak każdy sport ekstremalny, fingerboarding powoduje liczne kontuzje takie jak:
- Złamany paznokieć,
- Wybity palec,
- Odcisk po wbitej śrubce,
- AIDS i dżuma,
- Rak szyjki macicy,
- Parkinson,
- Uzależnienie,
- Pobicie przez starych, bo spać nie mogą.