Głogów
Głogów - miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie głogowskim; położone niżej niż Śląsk, między Przemyślem i Świnoujściem oraz Jelenią Górą i Suwałkami. W okolicach miasta schodzi się Górna Odra i Dolna Odra. Od nowego roku planowana jest zmiana tablic rejestracyjnych na DZ - dolnośląskie Zadupie.
Historia
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, był gród, na nim wybudowano metropolię. W Metropolii tej panował Jan Olbracht - domniemany przodek Daniela Olbrychskiego no i Zygi Wcalenietakbardzomłody. No i przyszli Niemcy i zajumali metropolię, zburzyli ją 5 razy po czym 7 razy odbudowywali. Niemcy nie zdążyli przed wojną wybudować tu swojej zajebistej autostrady, za co aktualni mieszkańcy nie dażą ich sympatią. Po odzyskaniu Głogowa przez Polskę metropolia liczyła już 3 domy i 2 ulice. City zgłoszono do Amerykańskiego programu "Pimp My Bridge" (odpicowany most do dzisiaj stanowi chlubę mieszkańców miasta). Prawdziwy rozwój miasta stanowiła budowa wielkiej fabryki smrodu zachęcającego do osiedlania się na terenie metropolii w azbestowych blokowiskach.
Komunikacja Miejska
W Głogowie działa rozbudowany system komunikacji miejskiej. Autobusy kursują od godziny 2:00 do 5:00, co niezwykle ułatwia przemieszczanie się typowym mieszkańcom miasta. Po wprowadzeniu za pieniądze z Unii biletu elektroczninego w postaci karty i likwidacji biletu papierowego (co przyniosło wielką ulgę turystom odwiedzającym miasto), miasto szykuje projekt z prośbą o dotację na położenie szyn tramwajowych. Założenie linii energetycznych nie jest aktualnie planowane.
Media
Ważną rolę w mieście odgrywa tzw. "prasa kibelkowa" wydawana m.in. przez Tesco i Carrefoura kilka razy w tygodniu.
Infrastruktura
- Rondo Słoneczne – jedno z najmniejszych rond w Polsce. Samochody jeżdżąc po nim z jednej strony ocierają się o wysepkę, a z drugiej o krawężnik.
- Rondo Konstytucji – największe w Europie, tak duże że połowa poznaniaków jeździ pod prąd. Kiedyś pierdyknął się tam Holender z lubińczykiem. Co ciekawe pod prąd jechał ten drugi.
- Most – miejsce pielgrzymek transwestytów i gejów, kult różowego koloru udziela się już powoli mieszkańcom
Dzielnice
- Stare Miasto – nowoczesna dzielnica miasta z supermarketem po zachodniej stronie. Aktualnie w budowie. Nazwa to ściema do przyciągnięcia turystów. Po środku stoi tu biuro mafii głogowskiej zwane Ratuszem.
- Piastów – prawdopodobnie nie dociera tam światło. Mieszka tu główny mafiozo głogowski - Prezydent, który zrobił z dzielnicy centrum kulturalne miasta przenosząc na wybrukowany plac wszystkie festyny i koncerty.
- Brzostów (pełna nazwa: "Głogowska nekropolia Brzostów") - Teren największego pochówku w mieście. Wg. danych pochowano tam w ubiegłym roku wiecej głogowian, niż odnotowano zgonów. Teren dzielnicy zamieszkują ponadto grabarze i płaczki.
- Krzepów - autonomia posiadająca własną stację kolejową. Obowiązuje tutaj Paszport Polsatu.
- Żukowice - tutaj produkują smród, produktem ubocznym jest miedź.
- Nosocice - dzielnica w której szary papier toaletowy to szczyt luksusu.
- Kopernik - początkowo jeden blok, w obawie przed tąpnięciami wybudowano jednak osiedla w systemie "ciaśniej być nie może".
Sport
Na terenie miasta działa wiele interesujących klubów sportowych powstałych przy parafiach, do najliczniejszych należą kółka różańcowe i chórki przykościelne.