Świebodzin

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Herb

Świebodzin – miasto w woj. lubuskim, siedziba powiatu świebodzińskiego i gminy Świebodzin, położone pomiędzy Zieloną Górą i Gorzowem. Spokojne i ciche, z dwiema zorganizowanymi grupami przestępczymi. Posiada nikomu nieznany klub Pogoń Świebodzin i pomnik Aragorna Jezusa, który jest najwyższy na świecie.

Rozrywka i marnowanie czasu[edytuj • edytuj kod]

Miał być Jezus z Nazeretu, a wyszedł im Jezus z Żelbetu

Dawniej miejscem godnym odwiedzenia było Tesco. Jeden z niewielu sklepów, w którym można kupić alkohol po 22:00, pójść w niedzielę na spacer z rodziną i kupić piwo Tesco. Niestety możliwość zakupów w Tesco dobiegła końca, gdyż zostaje ono zlikwidowane, a w jego miejscu będzie prawdopodobnie nowa melina żuli z racji zawalenia tej obok dworca PKP.

Jednym z miejsc częstych wycieczek pieszych jest galeria handlowa Hosso, która została zbudowana aby pokazać jak wielką metropolią jest Świebodzin. Wewnątrz brakuje jakichkolwiek ciekawych sklepów, jednak nie brakuje pustych miejsc po sklepach, które już zrezygnowały z tej beznadziejnej inwestycji, jest tu jednak w miarę dobrze działające kino. W okolicach galerii są ciągle prace remontowe dróg co wiąże się z tym iż przejście bez potrącenia jest prawie niemożliwe.

Nowym punktem zbiorowisk tutejszych mieszkańców jest świeżo otwarty park, który o dziwo wyglada na tyle dobrze że nie pasuje do ogólnego wyglądu miasta. Na szczęście przewiduje się iż w najbliższych tygodniach ekipa remontowa żuli i pobliskiej młodzieży dokona potrzebnych zmian aby park wpasował się w infrastrukturę miasta.

Mekką młodzieży świebodzińskiej jest ponownie otwarty sklep Żabka położony w pobliżu ratusza, który oferuje wiele z niedostępnych w innych sklepach trunków marki Ostrowin, tj. Komandosa, Kokosową Nutę i Wino.

Świebodzin posiada również skatepark (1m x 1m) z trzema rampami, dwoma rurkami i nierówną nawierzchnią.

Istnieje również klub Casablanca jednak nie jest zalecane aby się do niego zbliżać w promieniu przynajmniej 100m w dni weekendowe.

Turystyka[edytuj • edytuj kod]

Świebodzińska baza turystyczna jest najlepiej rozwijającą się w Polsce. W ciągu roku przyrost hoteli wyniósł 1, czyli powiększył się o całe 100%, a głównie dlatego że mohery przybyły zobaczyć Jezusa czy jak mu tam.

Edukacja[edytuj • edytuj kod]

Świebodzin wyposażony jest w 3 podstawowe zakłady karne, 2 gimnazja, liceum, zawodówkę i technikum. Nie można zapomnieć o szkole językowej YES, posiadającej dwóch wybitnych anglistów, mianowicie: pani z Anglii i pan, który wyjechał za granicę.

Społeczność[edytuj • edytuj kod]

  • Silna grupa użytkowników portali Epuls.pl i Fotka.pl. Prawie każdy osobnik w wieku do lat 19 posiada tam konto.
  • Ekipa rządząca, o której nikt nigdy nie słyszał, co najwyżej podczas wyborów do samorządu i wyborów radnych.
  • Księża, wywierający silne naciski na parafian w celu powiększenia grona słuchaczy Radia Maryja. Ostatnio zakazali parafianom śpiewać w kościołach w Świebodzinie popularną pieśń Jezus Malusieńki. Bo czy wypada malusieńki pod TAKĄ figurą?

Komunikacja miejska[edytuj • edytuj kod]

Istnieje kilka przystanków PKS, dworzec PKS i PKP, które umożliwiają szybki wyjazd z miasta. Po mieście najwygodniej przejść się z buta, ponieważ dotarcie z dowolnego miejsca w inne dowolne miejsce zajmuje maks. 30 minut. Jeśli ktoś nie lubi chodzić lub szkoda mu czasu i pieniędzy może się przejechać komunikacją miejską, która kiedyś istniała.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

NonNews
Zobacz w NonNews tematy:
  • W Świebodzinie urodził się Felicjan Andrzejczak i do dziś w nim tkwi.
  • Zgubienie się w Świebodzinie jest niemożliwe.
  • Pomnik Chrystusa będzie jeszcze wyższy. Zapomnieli na stopy włożyć sandały.
  • Od czasu wybudowania pomnika Chrystusa pojawiają się postulaty zmiany oficjalnej zmiany miasta na „Rio de Świebodzineiro”. Miałoby to podobno ściągnąć do miasta turystów z całego świata. Władze miasta popierają ten projekt, jak również projekt organizowania w mieście karnawałów, do których taka nazwa by wręcz zobowiązywała.
  • Ze względu na to iż przez chwilę był tu kiedyś Czesław Niemen, postawiono mu pomnik, który przedstawia artystę siedzącego na ławce. Legenda głosi iż nie umarł, lecz został zamieniony w rzeźbę i karnie umieszczony właśnie w Świebodzinie za styl muzyczny i promowanie hipisowskiej kultury, sprzecznej z władzą komunistyczną.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]