Céline Dion

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Céline podczas koncertu w Iraku

Céline Dion (ur. 30 marca 1968 r. w Kanadzie) – kanadyjska wokalistka o oryginalnej urodzie (efekt uzyskany dzięki czołowemu zderzeniu pancernika Bismarck z koniem Przewalskiego), będąca jedną z tych gwiazd, które całą karierę zawdzięczają jednemu płaczliwemu singlowi. Jak każda gwiazda ma debilne poglądy polityczne[1] oraz fundację.

Dzieciństwo i początek kariery[edytuj • edytuj kod]

Céline urodziła się w biednej i katolickiej rodzinie, a przez to cholernie nieszczęśliwej. Mała Celinka już od urodzenia chętnie pokazywała swój talent muzyczny, bardzo melodycznie drąc ryja nocą. W 1981, w wieku 13 lat Celinka wydała swój pierwszy album. Przez lata osiemdziesiąte jej kariera jakoś się turlała zapewniając rodzince całkiem niezłą wyżerkę. W 1988, na konkursie Eurowizji jako Kanadyjka reprezentowała Szwajcarię i wygrała piosenką śpiewaną po francusku. Wraz z rośnięciem Céline rosła także jej koniowatość. Wkrótce wszystkie zyski mógł trafić szlag. Céline wraz z producentem zdecydowała się na radykalny krok...

Tak, teraz śpiewam po angielsku![edytuj • edytuj kod]

W 1990 roku wydała pierwszą płytę w języku angielskim. Francuscy słuchacze poczuli się oburzeni i uważali to za zdradę. Dlatego Céline postawiła na stary, sprawdzony sposób radzenia sobie z tego typu konfliktami – postawiła na schizofrenię. Jeden album wydawała po angielsku, drugi był francuski. Zaczęła też współpracę z popularnym francuskim pieśniarzem, Jean-Jacquesem Goldmanem, czym uspokoiła swoich francuskich fanów. Mimo tych wszystkich machinacji Céline pozostałaby średnią piosenkarką, będącą jednocześnie klonem Sary Jessiki Parker, gdyby nie jedna, przełomowa decyzja.

Titanic[edytuj • edytuj kod]

W 1997 Célina nagrała piosenkę do kasowego filmu Titanic. Tytuł piosenki brzmiał „My Heart Will Go On”. W związku z tym, że miliony ludzi skojarzyły tę piosenkę z super popularnym filmem, sama piosenka też stała się super–popularna, a nawet jedną z najpopularniejszych, zwalniając panią Dion od jakiegokolwiek starania się.

Marzenia[edytuj • edytuj kod]

Jej największym marzeniem jest angaż do filmu o katastrofie sterowca Hindenburg, gdzie chciałaby zagrać główną rolę. Ponadto bardzo pragnie zebrać kolekcję biednych dzieci z wszystkich krajów świata.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Opowiada się ona za niepodległością Quebecu, hahaah!