Czchów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Czchów (właśc. region miasta Królewskiego Czchów) – miasto i gmina w woj. Małopolskim, leżące na skrzyżowaniu Sącza, Tarnowa, Brzeska i Krakowa. Zasłynął tym że pełnił rolę siedziby króla Kazimierza Wielkiego, który przyczynił się do jego intensywnej rozbudowy. Przez środek miasta przepływa bardzo czysty Dunajec, porównywany swoją krystaliczną wodą do powietrza w Krakowie.

Klimat[edytuj • edytuj kod]

W czchowskim klimacie najlepiej rosną sztuczne kwiaty, intensywna eksploatacja doprowadziła do tego że wieczorny smog konkuruje z pozostałymi miastami Małopolski. Lata są tu upalne, natomiast zimy jeszcze bardziej. Rzecz jasna wina i tak spada na globalne ocieplenie.

Czchów – barwne miasto[edytuj • edytuj kod]

Ze względu na bogatość kulturową w mieście tym funkcjonują określone słowiańskie prawa których należy przestrzegać. Chodzenie w dresie dodaje +10 do respectu, lecz nie chroni przed wpierdolem. Nocne spacery są tu często popełnianym błędem, które najczęściej kończą się wspaniałym prezentem, szczególnie na ulicach Armii Krajowej i Węgierskiej. W mieście funkcjonuje klub piłki nożnej „Piast Czchów”, a jakiekolwiek negatywne komentarze kończą się utratą części zębów lub wycieczką do szpitala. Wypowiedzenie samego słowa „Wisła” skutkuje natychmiastowym wpierdolem, ze względu na dominację zwolenników Cracovii, a kibice Legii są masowo usuwani ze społeczności miejskiej. Na obszarze miasta powstają rozległe sztuczne plaże u brzegu Dunajca budowane bez większego sensu. Miejsca takie są obszarami licznych podtopień i bijatyk.

Ludność[edytuj • edytuj kod]

Ludność cechuje tu ogromna dawka nienawiści do drugiego człowieka, czego przykładem są liczne próby ataków. Tutejsi ludzie nie lubią także rutyny, czego przykładem są częste krytyki i próby zmieniania władzy. Poziom intelektualny jest prawie taki jak w Sosnowcu. Na uwagę zasługuje także sympatyczne zachowanie wobec przyjezdnych Romów, którzy próbują opchnąć naprawdę dobrze klasyfikowane produkty.

W Czchowie starzenie ludności odbywa się dynamicznie. Udział w tym mają władze gminy, które sukcesywnie pozbywają młodych ludzi marzeń o tym że w Czchowie można coś robić.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]