Forum:Konkurs ziemniaczany

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 156 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Cześć,
Wczoraj na kanale IRC i na Discordzie pisałam o moim pomyśle na konkurs graficzny. Jako, że spotkałam się z aprobatą większości pytanych osób, to postanowiłam, że zrealizuję swój pomysł, a przynajmniej spróbuję. Uważam, że konkursy to fajna sprawa i są dobrym sposobem na aktywizację użytkowników. Polegałby on na tym samym, co przeprowadzony lata temu Kult Ziemniaka – oceniane byłyby przeróbki grafik, do których użyto „wizerunek” ziemniaka. Moim zdaniem nie jest to bardzo trudne i nie wymaga zaawansowania w używaniu programów graficznych (a nawet jeżeli, to zawsze można się zwrócić do mnie o pomoc), poza tym nie muszą być to grafiki na miarę obrazów jakiegoś wybitnego malarza. Trzy z nich otrzymają tytuł Grafik na medal, a dodatkowo jedna zostanie wybrana jako nowy spotlight dla Nonsensopedii. Zasady są proste, każda grafika musi być autorska, dobrze by też było, aby nie była tak mała, że do zobaczenia, co na niej zostało ukazane, trzeba było używać mikroskopu. Zasady głosowania takie same, co w „Białym Kruku” – oddawanie głosów dozwolone od 50 edycji kreatywnych wzwyż, punkty przydzielane systemem eurowizyjnym (25 – najlepsza grafika, później 24, 23, 22 (...) 3, 2, 1, bez punktu najsłabsze). Nie będziecie musieli nawet trudzić się wyszukiwaniem i wycinaniem ziemniaka tak, aby miał on przezroczyste tło, gdyż już zrobiłam to za Was i dla Was. Poniżej umieszczam „kanonicznego” kartofla.

Ziemniak-kanoniczny.png

Maanvaiva (dyskusja) 17:26, maj 21, 2017 (CEST)


Czas rozpoczęcia, zakończenia, sposób zgłaszania itd. Kiedy poznamy te informacje? Polskacafe 18:03, maj 21, 2017 (CEST)

A, faktycznie, nie podałam tego. Składanie propozycji na tym forum w sekcji „PROPOZYCJE” do 4 czerwca (myślę, że tyle czasu spokojnie wystarczy na zrobienie czegoś fajnego). Zgłoszenia w następującym formacie: [[Plik:Przykład.jpg|thumb|200px|Autor: [[Użytkownik:Nazwa użytkownika|Nazwa użytkownika]]]]. Dodatkowo każda grafika powinna mieć osobną podsekcję z nazwą pliku w tytule w formacie [[:Plik:Przykład.jpg]] i zakończoną znacznikiem <br clear="all" />, w której będziecie oddawać głosy. Głosowanie w dniach 5–12 czerwca, zliczenie głosów i ogłoszenie wyników maksymalnie do trzech dni po głosowaniu. Maanvaiva (dyskusja) 18:27, maj 21, 2017 (CEST)
A, i jeszcze jedno – każdy może zgłosić dowolną liczbę propozycji. Najlepiej, gdyby nie były to animacje (problem z nagrodzeniem takich grafik, gdyby zostały zgłoszone jako spotlight). Maanvaiva (dyskusja) 15:32, maj 22, 2017 (CEST)
(…) nie muszą być to grafiki na miarę obrazów jakiegoś wybitnego malarza. Trzy z nich otrzymają tytuł Grafik na medal,(…) To raczej sprzeczne samo w sobie. Grafika na medal to wyjątkowe odznaczenie, którego nie powinno się dewaluować w ten sposób. Co, jeżeli nie będzie aż trzech grafik na tak wysokim poziomie, żeby zasłużyć na medal? Wtedy zgodnie z powyższym medal zostanie przyznany słabszej grafice / grafikom. To brak szacunku dla osób, które są lub właśnie będą autorami faktycznie genialnych grafik. Co potem zrobimy, kiedy coś będzie na naprawdę świetnym poziomie? Ustanowimy nowe odznaczenie? To bez sensu, co wtedy z dawnymi grafikami medalowymi? Robić dla każdej nowe głosowanie – czy zasługuje na medal wyższej kategorii? Takie rozdawnicstwo medali nie jest moim zdaniem dobrym pomysłem. Równie dobrze moglibyśmy 3/4 użytkowników zrobić adminami. Re'dox 07:16, maj 24, 2017 (UTC)
No dobra, przesadziłem z tą krytyką. Przepraszam. I tak jednak uważam, że mówienie o medalach dla najlepszych, kiedy się jeszcze nie wie jakie w ogóle będą prace – nie jest najlepszym pomysłem. Re'dox 13:34, maj 24, 2017 (UTC)
Z tego, co wcześniej się dowiedziałam, to nie posiadacie jakichś super umiejętności plastycznych ani nie za bardzo radzicie sobie z obsługą programów graficznych, dlatego nie liczę, że to będzie poziom obrazów jakiegoś Van Gogha. Mordka.png Ale z tego, co już widzę, to wbrew temu co mówicie, nieźle sobie z tym radzicie i macie świetne pomysły, oby tak dalej. Ktoś może mieć świetny pomysł, ale przedstawić to nieco gorzej. Mimo wszystko doceniłabym go za starania i za pomysł. Ponadto wszystkie trzy miejsca zostaną wyłonione drogą głosowania, więc i tak któraś będzie musiała wygrać, zająć pierwsze, drugie, trzecie i dalsze miejsca. Tylko 3 grafiki otrzymają ten tytuł, a propozycji jak na razie jest 11, więc będzie odsiew dużej części. Pozdrawiam, Maanvaiva (dyskusja) 19:56, maj 24, 2017 (CEST)
10, nie 11, chyba że na przykład też można głosować. Ogólnie Redoks ma trochę racji, bo czy starania wystarczą? Polskacafe 19:58, maj 24, 2017 (CEST)
Jakość i starania, jak ktoś się postara to i jakość będzie dobra. Maanvaiva (dyskusja) 20:01, maj 24, 2017 (CEST)
A, jeszcze jedna nieścisłość – w głosowaniu nie będzie można oddawać głosów na siebie. Głosujmy obiektywnie. A teraz zasady wypisane w punktach, jakby ktoś się pogubił:
 • Propozycje składamy w dniach 21 maja–4 czerwca 2017 w sekcji PROPOZYCJE zgodnie z formatem tam podanym.
 • Każdy może zgłosić dowolną liczbę propozycji.
 • Każda grafika musi być autorska, oczywiście pomysły nie mogą się powtarzać z Kultu Ziemniaka.
 • Niezalecane jest zgłaszanie animacji, ponieważ byłyby problemy z nagrodzeniem takiej grafiki.
 • Mile widziane grafiki w dużym formacie (takim, w którym do rozpoznania, co jest na grafice, nie trzeba było używać mikroskopu elektronowego).
 • Głosowanie w dniach 5–12 czerwca, zliczenie głosów i ogłoszenie wyników maksymalnie do trzech dni po głosowaniu.
 • W przypadku remisu między grafikami, które zajęłyby podium, dzień po ogłoszeniu wyników zostanie przeprowadzona dogrywka.
 • Głosować mogą użytkownicy, którzy posiadają przynajmniej 50 edycji kreatywnych.
 • Nie można głosować na siebie.
 • Głosować można za pomocą przyznawania punktów systemem eurowizyjnym (25 – najlepsza grafika, potem kolejno 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, bez punktu – najsłabsze grafiki).
 • Każdą ocenę wykorzystujemy tylko raz, jednakże nie każda ocena musi być wykorzystana przy ocenianiu.
 • Trzy z grafik zostaną nagrodzone tytułem Grafiki na medal, dodatkowo jedna zostanie zgłoszona jako nowy spotlight dla Nonsensopedii.

Maanvaiva (dyskusja) 20:16, maj 24, 2017 (CEST)

Czy będzie obowiązywała zasada, że grafiki muszą być wykorzystane w artykułach, żeby mogły otrzymać odznaczenie? Swoją drogą – co myślicie, o tym, żeby znieść to ograniczenie przy głosowaniach – zamiast niego stosując po prostu dóżo wyższy próg procentowy (np. 85%)? Re'dox 08:24, cze 3, 2017 (UTC)
Użyteczność grafiki jest jednym z kryteriów oceny = °ZelDelet ° = 09:31, cze 3, 2017 (UTC)
Ale to w Twoich prywatnych ocenach. Pytam, czy będzie jakiś mechanizm odgórnie zmniejszający ich szanse. Re'dox 12:59, cze 3, 2017 (UTC)
Nie. Jak już wspominałam, trzy grafiki, które otrzymają od użytkowników najwięcej punktów, zostaną nagrodzone, po prostu. Nie ma to żadnego związku z użyciem ich w artykułach i wszystkie mają takie same szanse. Maanvaiva (dyskusja) 16:03, cze 03, 2017 (CEST)

PROPOZYCJE[edytuj]

Nazwa propozycji[edytuj]

Autor: [[Użytkownik:Nazwa użytkownika|Nazwa użytkownika]]
 • 25 {{Podpis}}
 • 1 {{Podpis}}
Ave ziemniak![edytuj]

Autor: Szprot
 • 7 Ostrzyciel | Dyskusja 09:14, cze 5, 2017 (UTC)
 • 4 Re'dox 16:52, cze 5, 2017 (UTC)


Chłopaki nie płaczą ziemniak[edytuj]


Cóż to?[edytuj]

Autor: Redoks7


Fraktal[edytuj]

Autor: Redoks7


Jan Ziemniak II[edytuj]

Autor: Mr obornik


Kim Dzong Un na wykopkach[edytuj]

Autor: Magwac


Królewna Śnieżka i Siedem Ziemniaczków[edytuj]

Autor: Magwac


Kura znosząca złote jajka[edytuj]

Autor: Magwac


Narodziny nowego króla[edytuj]

Autor: Magwac


Nowe logo Intel Polska[edytuj]

Autor: Magwac


Papież Ziemniak Franciszek[edytuj]

Autor: ZelDelet


Pazdan na treningu[edytuj]


Pingwiny z ziemniakiem[edytuj]

Autor: ZelDelet


Piotr Skarga z ziemniakiem[edytuj]


Potatonauta[edytuj]

Autor: ZelDelet


Power Rangersi[edytuj]

Autor: ZelDelet


Pozdrowienia od ziemian na Płytce Pioneera[edytuj]

Autor: Redoks7
New-Bouncywikilogo.gif Dla tych bez poczucia humoru, eksperci z Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Płytka Pioneera


Przesłuchiwanie ziemniaków[edytuj]

Autor: ZelDelet


Rajski ziemniak[edytuj]

Autor: Magwac


Sok ziemniaczany[edytuj]

Autor: Szprot


Sułtan Ziemniak[edytuj]

Autor: ZelDelet


Ślub Ziemniaka[edytuj]

Autor: ZelDelet


Trump zaciekawiony[edytuj]

Autor: ZelDelet
 • 1 Re'dox 16:52, cze 5, 2017 (UTC)
 • 22 Kuki5050 (dyskusja) 17:07, cze 5, 2017 (UTC)


Twarde negocjacje[edytuj]

Autor: ZelDelet


Unia Ziemniopejska[edytuj]

Autor: Mr obornik


Uziemniakowanie Świętego Szczepana[edytuj]

Autor: Mr obornik


Walka pingwinów[edytuj]

Autor: ZelDelet
 • 1 Re'dox 16:52, cze 5, 2017 (UTC)


W kosmosie[edytuj]

Autor: Redoks7


Wolfenstein: The New Ziemniak[edytuj]

Autor: Polskacafe


W ujęciu deterministycznym (Już ze struktury pierwotnego wszechświata wynikało w sposób bezpośredni dzisiejsze istnienie ziemniaków.)[edytuj]

Autor: Redoks7
New-Bouncywikilogo.gif Dla tych bez poczucia humoru, eksperci z Wikipedii posiadają nudniejszy powiązany artykuł.
Zobacz: Mikrofalowe promieniowanie tła


Wywiad Putina z Ziemniakiem[edytuj]

Autor: ZelDelet


Ziemniaczany Donald Trump[edytuj]

Autor: Szprot


Ziemniaczany meteor[edytuj]

Autor: Polskacafe


Ziemniaki pięknie czesane w stylu secesyjnym w kontekście darwinizmu i z refleksją o życiu w tle – kompozycja surrealistyczna. (Może tego nie widać na pierwszy rzut oka, ale to na środku to jest właśnie ozdobny grzebień do włosów – ten.)[edytuj]

Autor: Redoks7


Ziemniak z Korwinem[edytuj]

Autor: Polskacafe
 • 19 Ostrzyciel | Dyskusja 09:09, cze 5, 2017 (UTC)
 • 14 Damian102 14:42, cze 5, 2017 (UTC)
 • 13 Re'dox 16:52, cze 5, 2017 (UTC)


Ziemniak z Madagaskaru[edytuj]

Autor: ZelDelet


A tak poza tym…[edytuj]

…to pewnego dnia powiedziałam, że grafika do spotlighta będzie wybrana być może poza konkursem. Składam propozycje do tego rodzaju promocji na Fandomie już od 2015 roku (klik), a więc uważam, że mam doświadczenie w tej kwestii. Zgodnie z panującymi tam zasadami, obraz zgłoszony jako spotlight nie może zawierać napisów ani znaków towarowych. Ponadto wybrałam pięć grafik najbardziej oddających klimat Nonsensopedii i najbardziej ziemniaczane, tak więc wykluczyłam wszelkie grafiki przedstawiające postaci z bajek, polityków, etc. Wybrałam także te o najlepszej jakości, na których najlepiej widać ziemniaki i będące w orientacji poziomej, aby łatwiej było je przerobić. Jeżeli ktoś uważa, że brakuje jakiejś grafiki, zawsze może ją dopisać. Grafiki zostały delikatnie zretuszowane – poprawiłam ostrość, jasność oraz kontrast. W miejscu * … wpiszcie cyfrę odpowiadającej grafice, która powinna zostać zgłoszona jako propozycja nowego spotlighta dla Nonsensopedii. No i oczywiście podpiszcie się. Maanvaiva (dyskusja) 20:52, cze 06, 2017 (CEST)

Miejsce na cyferkę i podpis[edytuj]