Forum:NonNewsy w artykułach

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 231 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.

Jakby ktoś się nudził to może pomóc

Primo: mamy szablon {{Nonnews}}. Problem z nim jest taki, że lista kilku nonnewsów w danym szablonie wygląda dość kiepsko (patrz: Władimir Putin czy też Polska). Czy można by było zmodyfikować szablon i przelecieć botem artykuły tak, by lista nonnewsów miała formę listy z punktami? Czyli:

Zobacz w NonNews temat:
* Pada w Słowikach Dolnych
* Naukowcy biją na alarm – studenci klepią biedę
* Czy szczepionki wywołują katar?

Secundo: sporo nonnewsów nie jest dodawanych w artykułach. Przydałoby się przelecieć botem wszystkie nonnewsy i sprawdzić przez linkujące, ile z nich nie ma w {{Nonnews}}. Gdyby powstał spis nieużytych wiadomości to przez konto bota mógłbym je dodać do artykułów.

Runab (dyskusja) 09:35, 10 cze 2019 (CEST)

Co do pierwszego punktu to moim zdaniem jest to kwestia zbyt długich tytułów newsów w połączeniu ze stałą szerokością szablonów, a zmiana zawartości na listę nie poprawi aparycji szablonu. Co do drugiego to mogę zrobić to ręcznie, bo i tak czytam stare NonNewsy w celu dodania ich do „Z archiwum…” Ryk2 (dyskusja) 12:04, 10 cze 2019 (CEST)
Dokładnie. Sprawdziłem, wygląda to jakoś tak. Po prostu będą kropki, co niewiele zmieni, a nawet pogorszy sytuację, bo tekst będzie zajmował więcej linii (a to jest główna przyczyna tego, że to wygląda tak, jak wygląda). Niby można jeszcze obrazek NonNews dać na górny wiersz, wtedy to wszystko przesunie się nieco do lewej, ale nadal to nie będzie estetyczne i zawsze znajdzie się długi tytuł, co się zawinie do dwóch bądź trzech linii.
A co do dodawania nowych newsów, to wiesz, że to jeszcze bardziej rozepcha ten szablon? Jeśli już chcesz poprawiać estetykę, to prędzej widziałbym jakiegoś navboksa, tam jest więcej miejsca i można sobie to ładnie poukładać. A obok treści niech będzie tylko to, co się tam ładnie zmieści. Tak samo, jak robimy to z obrazkami: gdy jest ich względnie mało, to sobie wiszą jako thumby po prawej (bądź sporadycznie po lewej). Ale jak jest ich za dużo, to lądują na dole jako „galeria”. I to samo zrobiłbym tutaj: za dużo newsów? To na dół do jakiegoś navboksa czy czegośtam. I tyle. Tymczasowo Spóźniony (dyskusja) 15:12, 10 cze 2019 (CEST)
PS: Aha, drugi parametr szablonu bym w ogóle wywalił. Samo „Zobacz w NonNews” wystarczy w zupełności, ta końcówka „temat(y)” jest tutaj całkowicie zbędna. Co o tym sądzicie? Tymczasowo Spóźniony (dyskusja) 15:37, 10 cze 2019 (CEST)
Sądzę, że jest niewiele miejsc, gdzie szablon {{Nonnews}} warto zamienić na navbox, lecz takie istnieją. Będą to przede wszystkim artykuły dotyczące piłki nożnej i polityki. Ryk2 (dyskusja) 16:45, 10 cze 2019 (CEST)
Dobra, coś tam wyklepałem, w sumie można byłoby podmieniać wszystkie wieloliniowe przypadki na wypunktowanie, powinno zadziałać. Tymczasowo Spóźniony (dyskusja) 17:05, 10 cze 2019 (CEST)