Forum:Propaganda sukcesu i robota

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ten wątek nie był edytowany od 224 dni. Nie baw się w archeologa i nie odkopuj go. Zamiast tego możesz wrócić na stronę główną forum i założyć nowy temat.


To nie porum, to ogłoszenia parafialne, znowu. Tym razem będzie trochę propagandy sukcesu i przypominania o robocie do zrobienia.

Propaganda[edytuj]

Odkuliśmy się z pozycjonowaniem w Google, przynajmniej częściowo. Ostatnie dane co do SEO mam z niedzieli 26 maja, także do nich będę się odnosił. Dla hasła Nonsensopedia osiągnęliśmy średnią pozycję 1,1 na liście wyników (nie każdemu wyświetla się to samo), a 74,7% kliknięć z wyszukiwań tego hasła prowadziło do nas. Te dane wystrzeliły w górę w ciągu ostatnich dni z różnych względów, podejrzewam że duże znaczenie miał Wykop i JoeMonster a także parę sprytnych trików ;) Z danych ogólnych za 27 i 28 maja mogę powiedzieć, że trend się utrzymuje, dalej idziemy w górę, choć już nie tak radykalnie. Ten skok wynika głównie z tego, że wreszcie wpadliśmy na pierwszą pozycję.

Se kliknij i se powiększ jak nie widzisz

Oczywiście hasło Nonsensopedia to nie wszystko, historycznie o sile Nonsensopedii stanowiło wysokie pozycjonowanie w Google również dla innych haseł. To też trzeba odbudować i jest to trochę trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wrócimy jeszcze do tematu, ale tu też idziemy stabilnie w górę.

Ilość odwiedzin – to też idzie systematycznie w górę. Tu mam dane z wtorku 28 maja. We wtorek 997 unikalnych to były wejścia z gugla, 234 bezpośrednie, 222 z sieci społecznościowych (akurat tego dnia mało) i 39 to odesłania z innych stron. Do tego są to dane zaniżone, bo GA jest bardzo często blokowane przez adblocki, tak uwielbiane przez naszych rodaków. Do analizy statystyk wrócimy na poważnie później, obiecuję, na razie mamy jeszcze za mało danych. Najważniejsze że wszystkie cyferki idą w górę :)

Oczywiście to wszystko wasza zasługa! Dziękuję wszystkim, którzy jakkolwiek pomogli Nonsensopedii w ostatnich trzech, jakby nie było, chyba najtrudniejszych miesiącach w jej historii. Dopiero się rozkręcamy i jestem pewien że z taką ekipą uda się osiągnąć jeszcze dużo więcej. DZIĘKI! Świetna robota!

Robota[edytuj]

Pozwoliłem sobie też spisać rzeczy, jakie mamy jeszcze do zrobienia, według ustaleń z ostatnich spotkań i innych dyskusji. Tu też zaznaczam że jakoś po 4 czerwca biorę sobie urlop (wreszcie) pewnie na jakiś tydzień, więc chciałbym was zostawić z rzeczami do robienia.

  • Nondane i spis powszechny Gry – z Sersem dopieszczamy właśnie stronę techniczną przedsięwzięcia i procedury, powinniśmy mieć to niedługo gotowe dla szerszej grupy ochotników do pracy. Tu kierownikiem bajzlu jest Serscull.
  • Dalsze rozkręcanie Reddita – tu komanderują Grzeeesiek i Trojanin, mają plan™ do tego.
  • Kanciapa – rozejrzeć się, zastanowić co jest do zmienienia lub przepisania, zgodnie z założeniami o jakich była mowa tutaj. Na razie głównie się zastanowić, można też trochę zmieniać, ale bardzo proszę, bez samowolki. Wejść na kanał, zapytać, tak żeby chociaż dwaj admini się zgodzili.
  • Rewerty z powodami – to już robi Polskacafe.
  • Wprowadzenie Przodownika Pracy w życie – to z ostatniego spotkania, szczegóły są w logach.
  • Przeniesienie szablonów userów z przestrzeni Szablon: do Użytkownik: – techniczne, bocie, do odbębnienia. Nie dotyczy podpisów. W gratisie trzeba dopisać w Kanciapie gdzie trzeba że taka zasada obowiązuje.
  • Medaliści – zdaje się na ostatnim spotkaniu ustaliliśmy, że trzeba rozpisać NonNewsy oddzielnie więc… to też jest do zrobienia.

Następne spotkanie proponuję roboczo na okolice 15 czerwca, to jeszcze chyba przed sesją więc powinniście trochę znaleźć czasu (jak nie znajdziecie to też zrozumiem), a i do tej pory trochę się odkopiemy z powyższych rzeczy.

No, to tyle, miłego dnia. Ostrzyciel | Dyskusja 16:56, 29 maj 2019 (CEST)

Konkretnie co do urlopu: nie będę na pewno od 6 do 10 czerwca włącznie, może dłużej. FB obiecał zająć się Zenek, pomóżcie mu nieco w dobieraniu rzeczy do wrzucenia. 6 czerwca trzeba wrzucić GNM z kolejki i sprawdzić czy bot od niusów archiwalnych się nie wysypał. Jakby coś się nagłego działo to admini mają do mnie kontakt. Ostrzyciel | Dyskusja 00:21, 3 cze 2019 (CEST)

Ja mógłbym się zająć medalistami. O ile dobrze rozumiem, newsy przenosimy po prostu na oddzielną podstronę? Expert 3222 12:52, 30 maj 2019 (CEST)

Grzesia pytaj, to chyba jego propozycja była. Ostrzyciel | Dyskusja 13:16, 30 maj 2019 (CEST)