FotoŁowca 2022 – głosowanie
Zdecyduj kto trafił najlepsze zdjęcie w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Józef Łyczak

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „01:08, 3 lip 2021” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Józef Łyczak (ur. 2 stycznia 1952 w Kalinowcu) – radny powiatowy, senator VI kadencji wybrany z listy wodzowskiej partii PiS w okręgu wyborczym Toruń. Nierozerwalny związek z ptactwem towarzyszył Łyczakowi od początku.

Koło łowieckie[edytuj • edytuj kod]

Będąc jeszcze młodym nieopierzonym ptakiem, Łyczak, mając dość ptasich prześladowań, postanowił zapisać się do Koła Łowieckiego we wsi Bądkowo, mając w zamiarze mozolne, lecz jednak skuteczne rozwiązanie ptasiej sprawy. Na szczęście po jednej z libacji domek niepostrzeżenie spłonął. Heroiczną walkę z wrogiem podjął sam wójt, który z piekielnych czeluści ocalił pół litra pana Tadzia.

Zniesmaczony całym zajściem Łyczak, który po dziś dzień pogodzić się nie może z faktem, że na imprezę nie został zaproszony, odszedł z koła pod pretekstem zajęcia się życiem politycznym.

Polityka[edytuj • edytuj kod]

Pretekst ten przerodził się niedługo w pasję, a ta zaowocowała finałem, który nawet p. Józefa z nóg zwalił. Otóż kiedy państwo zmęczone reżimem ówczesnej władzy porwało się do urn, Józef w patriotycznym geście, przy okazji spotkania ze swoim stary przyjacielem, oświadczył, że on do władzy jest zrodzony i naród swój uciemiężony do świetności gotów jest pod ramię prowadzić.

Jako, że kolega przyszłego senatora wychowania w duchu sportowym w miejscowej szkole raczył nauczać i chód miał wciąż dość świeży, zaoferował swą pomoc w roli gońca. Gonił więc po wsi całej, dnie całe, noce całe. Zmęczył się bidny, bo lata miał już swoje, ale co wybiegał… Józef wyszedł na swoje. Cała wieś murem ze Łyczakiem stanęła, tysiącem głosów szczodrze sypnęła. Doszło jeszcze osiemdziesiąt kilka tysięcy ze świata i już był Józef senatorem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]