Gwóźdź logo.svg
Zagłosuj w konkursie Gwóźdź 2022 i wybierz najlepszy tekst Nonsensopedii!
Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Jan Maria Rokita

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Rocky-ta i jego zabójczy wzrok
Five o'clok a la Rocky-ta

Niemcy mnie biją!

Jan Maria Rokita w samolocie Lufthansy

Jan Maria Rokita (właśc. Jan Maria Piotr Władysław Niedoszły Premier z Krakowa Rokita, ew. Jean-Marie Roquieté, ur. 18 czerwca 1959 w Krakowie) – w 1/3 kobieta, w 1/3 mężczyzna i w 1/3 diabeł, polski polityk i skandalista.

Jan Maria Rokita zasłynął dzięki komisji sejmowej ds. afery Lwa Rywina. Dzięki Rokicie transmisje komisji sejmowej cieszyły się tak dużą popularnością, że w niektórych momentach cieszyły się większą oglądalnością od pierwszej edycji Big Brothera. Za te sukcesy Jan Maria Rokita został okrzyknięty Gulczasem polityki.

Był przyjacielem Kazia Marcina Kaczyńskiego (pseudonim „yes!-yes!-yes!”). Największy frustrat w polskiej polityce. Odkąd dowiedział się że, premier nie będzie z Krakowa, ale z Gorzowa popadł w głęboką depresję. Stał się osowiały jak chora na grypę sowa i stracił swój cięty język, z którego onegdaj tak był znany. Wypiął się tyłkiem na Platformę po tym jak jego żona Nelli pokochała PiS. W 2009 roku został ciężko pobity przez Niemców gdzie wykazał się wielkim bohaterstwem.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]