Kamelopedia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Mööepp!
Użytkownik Kamelopedii podczas przeglądania OZ.

Mööepp!

Tradycyjne pozdrowienie wielbłądów

Kamelopedianiemiecki projekt oparty niby na MediaWiki, a w rzeczywistości to strona dla wielbłądów o wielbłądach. Parodia Wikipedii, Wikicytatów, Biblii, DNA i świata. Założona kwietniu 2004 roku przez wielbłądziego ojca (pastora?) Fire'a. Na dziś ma 12352 artykułów, pisanych również przez dzieci pustyni.

KAMELOPEDIA to skrót od słów Kein Arschloch macht's einem leicht orthodoxe Priester zu erschlagen – Das ist arrogant!, czyli w lekkim tłumaczeniu Żadna jama nie pobije zbytnio lekko ortodoksyjnego księdza – To aroganckie.

Społeczeństwo dzieli się na wielbłądy. Wszyscy żyją tam w wielkiej harmonii. Większość czasu spędzają na pisaniu artykułów typu: Zawsze (Immer), czy Ludzie (Leute). Po godzinie przebywania tam odczuwamy potrzebę zobaczenia wody i nabieramy alergii na piasek. Ciągłej rozbudowie ulega Kamelosofia, czyli filozofia wielbłądów.

W Kamelopedii istnieje sklepik, który oferuje m.in pudełko z gumowymi klockami. Można z nich ułożyć piękne historyjki o życiu na pustyni i opowieściach o wielbłądach. Kamelopedia to też jedna z niewielu encyklopedii, które można wydrukować. Wielbłądy-weterani twierdzą, że wystarczy tylko 5000 stron formatu A5.

Artykuły zawierają ukryte przesłanie. W jednym, jeśli weźmiemy co szóstą literę, wyjdzie zdanie: Kammel wird uber alle Pyramiden herrschen (Wielbłądy będą rządzić wszystkimi piramidami). Oprócz tego dowiemy się z niej, że:

  • Troja została odnaleziona przez konia;
  • Kuh-Kucks-Klan to krowia organizacja militarna, która zjada rowerzystów, gdy ci wjadą we mgłę;
  • Zdanie W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie może wypowiedzieć tylko Polak;
  • CIA znaczy Camel Investigation Agency i podglądają ludzi przez szybę;
  • Jeden z polskich akcentów: „KWACZ” to Komisja wartości absolutnych ciężkich zadaniach i znajduje się w jednym z polskich biurowców. Artykuł kończy się słowami Nastrovje.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj • edytuj kod]