Keyboard

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Demonstracja użycia
Dwa rodzaje keyboardów (biały i czarny) i aż trzech muzyków!
Tu nie pograsz na keyboardzie

Keyboard (kibord, kibordara, nazywany także przez „nieobczajonych” organami) – instrument muzyczny będący połączeniem klawiatury od komputera, płyty pilśniowej i pilota od telewizora. Zazwyczaj gra się na nim siedząc na krześle, ale jeśli masz hemoroidy lub za krótkie spodnie, możesz stać. Coraz bardziej popularne jest też granie w wannie. Obecnie do wydawania dźwięków wykorzystuje się elektryczność. W przeszłości istniały też keyboardy parowe i mechaniczne, jednak po upadku niewolnictwa powoli odchodzono od tych technik. Obecnie każdy keyboard posiada kabel do bezpośredniego łączenia z Internetem.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Najwygodniej jest grać na keyboardzie położywszy go na biurku obok kamery internetowej rejestrującej nasze wyczyny. Można go także postawić na fortepianie. 99% osób grających na tym instrumencie nie potrafi czytać nut. Stąd właśnie wzięło się określenie „any key”. Grający przyciska dowolny klawisz, licząc, że może to ten właściwy. Mimo to nauka gry nie jest uciążliwa. Grać mogą nawet daltoniści, psy i dzieci.

Keyboard jest zupełnie nieznany w krajach afrykańskich ze względu na brak elektryczności i wody w wielu chatach. Na dużej ilości terenów nie ma też Internetu, co istotnie ograniczałoby możliwości pokazywania całemu światu coverów swoich ulubionych zespołów i w istocie czyniłoby keyboard nieprzydatnym.

Keyboard psuje się tak samo często, jak komputer. Łatwo go zawirusować i czasem się zawiesza. O dziwo walenie pięścią w klawisze nie pomaga. Od gier komputerowych keyboard odróżnia brak leveli, save’ów i kodów.

Inne pomysły[edytuj • edytuj kod]

Wielu ludzi uważa, że granie na keyboardzie jest dyscypliną sportową, którą powinno się włączyć do sportów olimpijskich. Zwolennicy takiego rozwiązania wymieniają istotne cechy wspólne obu zajęć: pocenie się, rywalizacja, szybkość, szerokie możliwości łapówkarskie. Przeciwnicy natomiast wskazują na niejasną historię tego instrumentu. W rzeczywistości nie jest to sport, bo brak tu ustalonych zasad.

W wielu religiach granie na tym instrumencie zapewnia nieśmiertelność. Wystarczy tylko raz zagrać bezbłędnie jedną piosenkę ulubionego zespołu. Stąd też niezwykła popularność takich coverów na Youtubie. Bezbłędne covery są jednak od razu kasowane przez przywódców religijnych.

Kontrowersje[edytuj • edytuj kod]

Instrument ten jest często wykorzystywany do działań wojennych jako wóz pancerny i machina oblężnicza. Pierwsze plany keyboardu jako wozu pancernego zapoczątkował już Leonardo da Vinci. Keyboardy przypominały wtedy opancerzone skrzynie, opasane z dwóch stron stalowymi gąsienicami. Nowy rodzaj mechanizmu umożliwiał pokonywanie trudnych przeszkód, w tym okopów, a także miażdżenie zasieków z drutu kolczastego i ludzi. Pierwsze takie instrumenty były bardzo prymitywne: miały tylko cztery oktawy, a dźwiękom daleko było do możliwości współczesnych syntezatorów.

Mimo że od wielu lat ONZ zabiega o pokojowe wykorzystywanie keyboardów, co roku nadal ginie około tysiąca osób z tego powodu. Jest to idealna broń dla organizacji terrorystycznych: łatwo ją przewieźć, nie wzbudza podejrzeń, do jej zastosowania nie trzeba mieć specjalnego wykształcenia, a w trakcie pokoju dostarcza rozrywki. Dlatego jest szczególnie rozpowszechniona w krajach o niestabilnym ustroju, np. Izrael, Gruzja, Irak.

Rozrywka[edytuj • edytuj kod]

Mimo powyższych zarzutów co roku wiele dzieci rozpoczyna naukę gry na keyboardzie. Zazwyczaj grając oglądają jednocześnie swoją ulubioną bajkę w telewizji. Grali na nim m.in. Chopin, Elton John i większość prezydentów krajów świata. Zgodnie z ostatnimi słowami Chopina na chCenzura1.svgj mi była ta dynamiczna klawiatura?!, co pięć lat w Warszawie odbywa się Keyboardowy Konkurs Chopinowski. Uczestnicy grają na keyboardzie utwory tego kompozytora, które mimo że zostały napisane na fortepian, na keyboardzie brzmią tak samo dobrze.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Największymi producentami tego instrumentu są: Steinway, Yamaha, Schmidt-Rubin, AK-47.
  • Na większości filmów aktor tylko udaje, że gra na keyboardzie.
  • Eskimosi grają na keyboardzie w kożuchu, a po grze myją ręce we krwi zwierząt.
  • Podobno podczas premiery nowych Korgów inni producenci keyboardów srają w gacie.
  • Najpopularniejszym keyboardem do muzyki elektronicznej jest VIRUS. Wszystko byłoby OK, tymczasem produkująca go firma Access każe podłączać go do komputera, co sprawia, że klawiszowiec posiadający komputer ma regularnie do czynienia z VIRUSAMI.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]