Myślenice

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Siedem plus cztery to będzie trzynaście.

Wybitni absolwenci myślenickich szkół

Księciuniu, dej no dwa złote…

Lokalne powitanie

Myślenice – osada na południu Polski, zamieszkana przez pierwotne ludy Myślenipidów – rasy wyrzuconej z Śródziemia w latach prezydentury Elronda.

Klimat[edytuj • edytuj kod]

Temperatura ulega ciągłemu wzrostowi, co sprawia, iż myślenicka fauna i flora zmienia barwę i staje się rozpoznawalna nierozpoznawalna dla cierpiących głód mieszkańców wsi. Zimą pada tutaj śnieg i wieje wiatr, w lecie świeci dużo słońca i kotłują się burze.

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

Zboczeńcy i złoczyńcy, przemycający ze Słowacji tanią luksusową wódkę, handlujący szlugami z południowymi sąsiadami. Lubią obcych tylko wtedy, gdy widzą ich w TV, najlepiej na Eurosport lub Polsacie.

Dzielnice[edytuj • edytuj kod]

Myślenice, jak każda większa pipidówa metropolia, dzielą się na żyjące w pełnej zgodzie dzielnice:

  • Zarabie – siedziba głównych zakładów przemysłowych miasta. Jest tam tak brzydko i brudno, że w weekend nikt tam nie jeździ na rowerach ani nie biega, a już szczególnie nikt nie pływa w lecie w Rabie, bo rzeka jest zanieczyszczona i śmierdzi. Nie wspominając o starych i zniszczonych kortach tenisowych, stołach do ping-ponga, które najlepiej to w ogóle wyjCenzura2.svgć, bo i tak nikt z nich nie korzysta;
  • Chełm – nawet najstarsi myśleniczanie nie znają nikogo, kto mieszkałby na Chełmie. Jeżeli jednak chciałbyś się tam dostać, aby zjechać na nartach lub na snowboardzie z miejscowej polany, możesz skorzystać z autostrady A1 łączącej dystrykt chełmiański z centrum miasta;
  • Górne Przedmieście – to tu, w jednym ze sklepów, to Ty jesteś winny grosika;
  • Osiedle – zielone płuca miasta. To tu rodziny z dziećmi przychodzą na wieczorne spacery. W okolicach godziny 22:00 ze swoich jaskiń wychodzą samce z gatunku homo maczetus, najczęściej zmierzające w stronę pobliskiej świątyni, zwanej „patelnia”, w której to konsumują rytualne trunki i prowadzą doświadczenia z udziałem rozmaitych substancji chemicznych produkowanych w ich jaskiniach. Na lokalnym orliku karierę rozpoczynały takie sławy światowej piłki jak chociażby Mesi, czy mężczyzna (?) ukrywający się pod pseudonimem Ce Er Siedem;
  • Polanka – najbardziej zacofana dzielnica Myślenic. Zamieszkiwana przez starosłowiański lud Polan, którzy od XII wieku nieprzerwanie grasują po mieście w poszukiwaniu napojów wyskokowych i tytoniu w pobliskich hipermarketach.

Zabytki i atrakcje[edytuj • edytuj kod]

Kiedyś w Myślenicach było kilka burdeli, teraz zlikwidowanych. Boli to turystów przemierzających myślenickie drogi. Na pocieszenie władze postanowiły pozostawić trzy kościoły, nie wyposażone jednak w stary personel usuniętych lokali, lecz doświadczonych weteranów sztuki miłosnej. Władze postanowiły też założyć stok narciarski na górze Chełm, i takowy powstał, jednak powoli zapada się pod ziemię wskutek erozji gleby. Obecnie główną atrakcją turystyczną Myślenic jest patelnia – miejsce spędów miejscowej meneliady i tzw. „diobłów”, park na Zarabiu, polana na Mikołaju, „dworzec” autobusowy oraz Galeria Dekada. Jest jeszcze drzewo zwane Lipką, co trudno jednak stwierdzić po wielu podpaleniach tegoż drzewa.

Transport[edytuj • edytuj kod]

Komunikacja miejska w mieście jest bezpłatna, obsługiwana przez najnowsze niskopodłogowe autobusy. Ponadto przez miasto przechodzą linie regionalne przewożące mieszkańców osad do wsi. W budowie jest linia tramwajowa do Krakowa, metro do Zakopanego i port lotniczy, którego poprzednika możemy podziwiać nad lokalnym „Ba-Se-Nem”.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]