Netsoccer

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „00:16, 15 lis 2020” przez „Ostrzyciel nożyczek (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Netsoccerpiłkarska gra MMO, stworzona przez dwóch miłych i utalentowanych Ugrofinów. Obok Tibii i innych tego rodzaju gier, czołowa internetowa rozrywka polskiej młodzieży.

Dżenezis[edytuj • edytuj kod]

Netsoccer powstał jako gra 2D, w której antropomorficznym zbiorkiem pikseli kopiesz mały zbiorek pikseli, przypominający piłkę poruszając się po sporych rozmiarów pliku .png, będącym namiastką stadionu.

W grze można kopać myszką piksele na serwerach publicznych (nie licz jednak na podania), lub dołączyć do wesołej drużyny i kopać piksele na punkty do rankingu (tutaj też nie licz na podania).

Źródeł powstania Netsoccera w głowach fińskich informatyków należy szukać w mroźnym klimacie krajów skandynawskich, gdzie dla nękanych niekorzystną aurą boisk gra miała być miłą alternatywą dla mieszkańców tychże.

Netsoccer (zwany w skrócie NS-em) rozprzestrzenił się jak błyskawica wśród internetowej społeczności i z początkiem roku 2006 osiągnął sporą popularność.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Historia tej gry skończyła się w momencie, gdy dorwali się do niej Brazylijczycy, Portugalczycy i Polacy.

Społeczność[edytuj • edytuj kod]

W czasach, kiedy większość graczy NSa stanowili flegmatyczni i dobrze wychowani Skandynawowie, społeczność NetSoccera była gromadą sympatycznych ludzi, którzy za ogólny cel postawili sobie dobrą zabawę podczas machania myszką po zabarwionym na zielono pliku .png.

Plany Szwedów, Finów, Norwegów etc. wzięły w łeb, kiedy do gry masowo zaczęły się logować osoby narodowości polskiej. Przekrój wiekowy polskich graczy NSa zamyka się w przedziale 9-18, choć zdarzają się wyjątki (znudzony rencista, który jest lepszy od 95% grających w tę grę). Rzeszę graczy ubogich w intelekt i znajomość lingua franca Netsoccera, czyli angielskiego, uzupełnili Latynosi z wszystkich możliwych krajów obu Ameryk.

NetSoccer obecnie[edytuj • edytuj kod]

Moda na Tibię się skończyła, wśród absolwentów i słuchaczy dziennych szkół podstawowych króluje NetSoccer. Istnieją ligi wyżej wymienionych państw, w których pryszczaci, otyli użytkownicy zbierają się, aby kopać wirtualną piłkę.

Skandynawowie są kompletnie na wymarciu, zbierają się w solidne drużyny, żeby nie zostać przytłoczonym przez masy Latynosów i Słowian.

Język angielski przestał być głównym narzędziem komunikacyjnym w Netsoccerze, dlatego nie dziwota, że Brazylijczyk lub Hiszpan zaprasza cię do gry w twoim ojczystym języku.

Filozofia gry[edytuj • edytuj kod]

W pogoni za pikselami

Klik.
Klik.
Klik.
Klik.
Klik.

Oczywiście te wszystkie kliki to strzały, po co podawać?

W taktyce specjalizują się gracze polscy. Na publicznych serwerach, gdzie grać może każdy, jeśli piłka przypadkiem nie trafi pod twojego pikselowego ludka, możesz się modlić do Ducha Świętego o podaną piłkę. W grze rankingowej gra wygląda niewiele lepiej.

Nie licz też na to, że każdy twój celny strzał, który wpadnie do siatki, będzie uznany za prawowitą bramkę. NS jest grą skrajnie realistyczną: Gdy silnie zagrany lob wleci bramkarzowi za kołnierz, lub gdy kopniesz piksel nad nim, licz się z ostracyzmem netsoccerowej społeczności, pogardą i potępieniem.

Graj też fair-play i zawsze oddawaj piłki po wybitym przez przeciwników aucie, inaczej możesz przekonać się o cnocie twojej mamy lub nieznanych dotąd faktach z życia seksualnego twoich rodziców.

Oprawa dźwiękowa[edytuj • edytuj kod]

Jak każde dobre MMO, NetSoccer imponuje oprawą dźwiękową. Ryki kibiców, przeplatane są ze znaną z skoczni narciarskich trąbką, której dźwięk twórca gry skopiował pożyczył z Football Managera.

Po czym poznać hardkorowego Netsoccerowca?[edytuj • edytuj kod]

Przykładowy dowcip

Oto kilka cech, po których można poznać prawdziwego pro w Netsoccera:

  • Nigdy nie podaje.
  • Nigdy nie strzela na wprost, musi podciąć pikselową piłkę z zerowego kąta albo wykiwać sztuczną inteligencję w postaci bramkarza.
  • Nigdy nie publikuje swojej fotografii w społeczności Netsoccera.
  • Jest cyniczny i posiada ciętą ripostę (twoja mama, chyba ty).
  • Każdy żart lub ironię kończy emotikoną xD.
  • Jego żarty lub ironia są kwitowane przez graczy emotikoną :|.
  • Swoje braki w umiejętnościach tłumaczy lagiem lub bugiem.
  • Na naszej-klasie jako zdjęcie główne, ma ustawiony screen z Netsoccera.
  • Co druga wiadomość jaką przesyła podczas rozmowy na gadu-gadu to „/team”, gdyż chce się dowiedzieć, ile osób z jego drużyny jest tzw. online. Niestety opcja ta dostępna jest tylko na czacie w Nsie…

Netsoccerowa jednostka skilla[edytuj • edytuj kod]

Co to za MMO bez nabijania statystyk, leveli, umiejętności, itd.?! W Netsoccerze są punkty doświadczenia, zwane popularnie expem. Jeden punkt expa to 24 godziny gry 5 na 5 graczy lub więcej.

Najlepsi na Netsoccerze mają na swoim koncie po 70-80 dni czystej gry w istniejącą od 3 lat grę. Pamiętać należy o doliczeniu grania, gdy na serwerze nie ma 10 graczy. Zliczane są także wirtualne gole i asysty: Rekordziści mają ich grubo ponad 10 tysięcy. Wyżej wymienieni prywatnie często imprezują, mają liczne grono przyjaciół i nie narzekają na nudę. Oczywiście to kwaśny żart.

Moda w Netsoccerze[edytuj • edytuj kod]

Jak już wcześniej zostało napisane, w Netsoccerze modnie jest być cynicznym i ironicznym, a wszelkie obelgi pod swoim adresem kwitować ripostą o rodzicach. W polskiej społeczności, żeby być cool, trzeba mieć też nick od nazwiska znanego piłkarza, oczywiście z apostrofem na końcu. Nie przecieraj więc oczu ze zdziwienia, gdy obok ciebie będą biegać piksele podpisane Matusiak', 'Garguła, czy Lewandowski'KKS.

Stopień coolness podnosi także nazwa drużyny, w jakiej grasz. Polscy gracze prześcigają się w wymyślnych nazwach i z dumą reprezentują wirtualne barwy „Super Team”, „Giga Squad”, „Mega Club”, „Devil Squad”, „Satan Team”. Nie mówiąc już o poprawności językowej anglojęzycznych nazw.

Przegraniec[edytuj • edytuj kod]

Specyficznym przedstawicielem społeczności Netsoccera jest przegraniec. Przegrańca definiuje się jako chłopaka w wieku 10-18 lat narodowości polskiej, brazylijskiej lub hiszpańskiej, który spełnia wszystkie cechy Hardkorowego Netsoccerowca, operuje pikselową piłką jak Ronaldinho, gardzi graczami słabszymi od siebie i większość dnia spędza w grze. Wyrzucony z serwera lub nagle pozbawiony możliwości gry wpada w furię. Zanotowano przypadki zerwania z dziewczyną dla Netsoccera.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]